Skocz do zawartości

Motocyklem na rondzie HELP!


Lucass
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

kierowcy oczekujacy na wlaczenie sie do ruchu

Chyba miałeś na myśli "na wjazd na rondo". Nie żebym się czepiał, ale warto nazywać rzeczy po imieniu dla dobra jakości wątku.

BTW nie bardzo wyobrażam sobie co oni niby mieliby sobie myśleć? Że wjedziesz na rondo pod prąd?

 

pozdr

"Łudududududududududuuuu... Łudududududududduddddd" - Theodor (Zegrze 2010)

"Hondy mają taki dziwny dźwięk..." - Autor nieznany (Udrzyn 2010)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba miałeś na myśli "na wjazd na rondo". Nie żebym się czepiał, ale warto nazywać rzeczy po imieniu dla dobra jakości wątku.

BTW nie bardzo wyobrażam sobie co oni niby mieliby sobie myśleć? Że wjedziesz na rondo pod prąd?

 

pozdr

 

 

wlasnie to mialem na mysli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zjazd OK, wjazd BE.

 

Pozdrówka

Ale on postępuje zgodnie z Art 22.1 Nie można go za to krytykować.

 

pozdr

"Łudududududududududuuuu... Łudududududududduddddd" - Theodor (Zegrze 2010)

"Hondy mają taki dziwny dźwięk..." - Autor nieznany (Udrzyn 2010)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy zdawales egzamin? Mnie dwa lata temu uczyli wlasnie ze trzeba sygnalizowac jezeli zamierzam jechac w lewo. Jest to przydatne, bo ktos kto chce wjechac na rondo widzi, ze ja pojade i ma czekac... Poza tym na duzych, kilkupasmowych rondach tez sie przydaje :lalag:

 

dzisiaj zdawałem egzamin i na szczęście zdałem na puszke i moto. Instruktor tak mnie uczył, ze sygnalizujemy prawym kierunkiem zjazd z ronda, tylko i wyłącznie ZJAZD i tak robiłem dzisiaj na egzaminie puszką i moto i było ok, bo inaczej by mnie musiał uwalić.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Piotreek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy zdawales egzamin? Mnie dwa lata temu uczyli wlasnie ze trzeba sygnalizowac jezeli zamierzam jechac w lewo. Jest to przydatne, bo ktos kto chce wjechac na rondo widzi, ze ja pojade i ma czekac... Poza tym na duzych, kilkupasmowych rondach tez sie przydaje :lalag:

 

Teraz też tak jest.

 

dzisiaj zdawałem egzamin i na szczęście zdałem na puszke i moto. Instruktor tak mnie uczył, ze sygnalizujemy prawym kierunkiem zjazd z ronda, tylko i wyłącznie ZJAZD i tak robiłem dzisiaj na egzaminie puszką i moto i było ok, bo inaczej by mnie musiał uwalić.

 

Pozdrawiam

 

No, przykro. Egzaminator po prostu po swojemu interpretuje przepisy. W WORD w Wawie by Cię uwalili.

 

I najlepiej nie dyskutować, tylko w tej sprawie zerknąć do komentarzy do kodeksu drogowego Kotowskiego albo Drexlera. Między sobą możemy dyskutować, ale jest to jałowa gadanina. Z ustawą nie da się dyskutować.

 

pozdr

"Łudududududududududuuuu... Łudududududududduddddd" - Theodor (Zegrze 2010)

"Hondy mają taki dziwny dźwięk..." - Autor nieznany (Udrzyn 2010)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest jeden pas, więc cały jest Twój. Najlepiej jechać środkiem pasa - unikniesz wtedy wciskania się jakich nerwowych puszkarzy obok Ciebie. Nie zapominaj też, że musisz się pochylić przy objeżdżaniu ronda, więc musisz mieć więcej miejsca obok siebie.

 

Ja mam taką samą taktyke i wydakje mi się to najrozsądniejsze!! :icon_rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to czyli zgodnie z przepisami jak powinienem stosować kierunkowskazy?

 

jadąc w lewo włączam przed wjazdem lewy kierunek, jak jestem przy zjezdzie prawy?

 

jadąc na wprost włączam tylko prawy przy zjezdzie?

 

jadąć w prawo właczam prawy przed wiazdem na rondo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Choć do experta mi daleko to jednak uważam że wypoiedzi "Drogowca" są OK :icon_rolleyes: . Potwierdzam że sygnalizuje sie tylko zamiar opuszczenie ronda (prawym kierunkiem)

Pozdro

Nie potwierdzaj tylko przeczytaj co o tym mowi kodeks drogowy. Jeśli tego mało poczytaj komentarze ekspertów.

 

1. Jeszcze raz powiem: Art 22.1 Kodeksu Drogowego mówi o włączaniu kierunkowskazów w celu zasygnalizowania zamiaru zmiany kierunku ruchu. Dojeżdżając do skrzyżowania dajemy lewy kierunek gdy chcemy skręcić w lewo. Kodks drogowy nie nadaje jakiejś wyjątkowości skrzyżowaniu o ruchu okrężnycm (rondu) tak więc ta dyspozycja ma także zastosowanie w przypadku ronda. Dojeżdżając więc do ronda z zamiarem skręcenia w lewo dajemy kierunek w lewo, objeżdżamy wysepkę i sygnalizujemy zjazd prawym.

 

2. Wypowiedź Drogowca prezentuje praktykę i logikę. Z logicznego punktu widzenia bez sensu jest taka sygnalizacja (w lewo), bo przecież i tak zaczynemy jechać w prawo. Pokazuje to tylko, że w życiu przepisy swoje, a logika i sens swoje.

 

Osobiście także nie sygnalizuję tego w sposób, który opisałem w p. 1, tylko dokładnie tak jak robi to Drogowiec. Nie zmienia to faktu, że zgodnie z prawem i opiniami autorytetów w dziedzinie PoRD (Kotowski, Drexler) nie jest to prawidłowe postępowanie.

 

Dodam jeszcze, że znak "nakaz jazdy w prawo" (czy w lewo) także nie zwalnia nas z obowiązku sygnalizowania zmiany kierunku ruchu. Bez sensu, wiem, ale taka jest wykładnia prawa. Nie jest nigdzie napisane, że "w przypadku bla...bla...bla kierujący pojazdem nie musi włączać kierunkowakzu". Jedynym zapisem jest ten właśnie z artykułu przytoczonego już wcześniej w tym wątku.

 

pozdr

Edytowane przez jurjuszi

"Łudududududududududuuuu... Łudududududududduddddd" - Theodor (Zegrze 2010)

"Hondy mają taki dziwny dźwięk..." - Autor nieznany (Udrzyn 2010)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie instruktor uczył tak: jesli zblizam sie do ronda i chce skrecic w prawo warto włączyc migacz i zasygnalizowac oczekującym moje plany wtedy bedą mogli właczyc sie wczesniej. jesli jadę na wprost to nie właczam kierunku jesli jade w lewo lub zawracam mogę, ale nie muszę właczac kierunku przed rondem, oczywiscie obowiązkowo przed zjazdem kierunek :icon_rolleyes:

 

jest to logiczne moim zdaniem, pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...