Skocz do zawartości

osa - zabojca


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jakis czas temu wybralem sie w krotka trase, przy okolo 120 km/h dostalem takiego strzala w brode (kask mam typu jet) ze normalnie myslalem ze ktos we mnie rzucil kamieniem. Robal rozbryzgal sie na cala kurtke, kask i twarz, malo sie nie porzygalem a musicie wiedziec ze mam lek przed owadami i pajakami. Dlatego mimo ze jezdze chopperkiem szukam dobrego kasku zamknietego. najgorsze moje przezycie na motocyklu, no i czyszczenie kurtki z ondozy tego czegos.

 

ps. dzis tez jechalem po E7 i dostalem trzy razy po brodzie, na serio musze zmienic kask.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwietniu jechalem przez slask, os bylo tyle, ze motocykl od tego swinstwa caly zolty sie zrobil. I tym sposobem z bandita zrobil sie hornet :clap:

a kiedys po necie krazyl film, jak koles "dostal ptakiem" w kask, az go zarzucilo. dobrze, ze dinozaury wyginely.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przez ostatnie 2 tygodnie uwaliły mnie 4 osy. Wszystkie wleciały mi podczas jazdy przez rękaw od koszulki z krótkim rękawkiem. Żadna nie przeżyła - ja na szczęście jestem lekko opuchnięty ale cały:-). Wczoraj przyjemność bliskiego spotkania z osą miał mój syn (plecaczek). Wracaliśmy z Pikniku w Mrągowie i w pewnym momencie zaczął skakać jak poparzony. Uwaliła go w rękę. Wniosek. Długi rękaw a nawet rękawice to podstawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wczoraj jechałem z otwartą szybką i widzę, że coś czarnego nadlatuje!!! Schyliłem się w ostatniej chwili i obiekt rozbił się z trzaskiem o górną powierzchnię kasku.

 

pozdr

Edytowane przez jurjuszi

"Łudududududududududuuuu... Łudududududududduddddd" - Theodor (Zegrze 2010)

"Hondy mają taki dziwny dźwięk..." - Autor nieznany (Udrzyn 2010)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak jezdze z otwarta szybka to zawsze w okularkach przeciwlonecznych dobrze wpasowanych na twarz.

ale to tylko oko uratuje przed owadami

 

1) wpadla mi osa albo pszczola do kasku jak jechalem, fajne uczucie jak lazi i bzyczy jakis gad kolo ucha i tylko czekasz az uwali ;) na szczescie zdazylem szybko sie atryzmac na poboczu i zdjac kask :(

 

2) na trasie jechalem ze 140/150 i odstalem z owada w bok szyi, akurat sie wpasowal miedzy kask i kurtke.

az zawylem... :clap:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dzień wyjazdu na wakacje ok. 2tyg. temu jechałem sobie z otwartą szybką i w pewnym momencie jakiś duży czarny robal pierdyknął mnie w oko, bolało cholernie ale na szczęście to nie była żadna osa

 

natomiast tydzień później w przeddzień powrotu z wakacji do polski wleciała we mnie osa i upeirdoliła 2cm pod prawym okiem, ból był do zniesienia ale zato spuchłem jak śliwka przez pierwsze pół godziny od ukąszenia nie było widać pół oka, a najgorsze było to bo nie wiedziałem czy jestem uczulony

 

no ale cóż miałem szczęście, lód i maść zrobiły swoje, ale przez dwa dni mój ryj wyglądał jakbym dostał tube od dresiarzy pod blokiem, nikomu nie życze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nio z tymi owadami to przekichane, ostatnio dostałem w oko i wiadomo odrazu zamknąłem zaczeło łzawić a patrząc na jedno to ciężko odległość ocenić. Nie dosyć że ostatnio tak gorąco to nawet nie można kurtki rozpiąć, ani szybki uchylić :lalag:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie ostatnio osa ucięła w kolano, jeden jedyny raz wsiadłem bez spodni motocyklowych na motor tj. w klapkach i spodenkach luzik jeździłem sobie po łąkach za osiedlem aż tu nagle ból w kolanie, już bez portek na moto nie wsiąde. Kolano bolało mnie z dwa dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie ostatnio osa ucięła w kolano, jeden jedyny raz wsiadłem bez spodni motocyklowych na motor tj. w klapkach i spodenkach luzik jeździłem sobie po łąkach za osiedlem aż tu nagle ból w kolanie, już bez portek na moto nie wsiąde. Kolano bolało mnie z dwa dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...