Skocz do zawartości

Kamizelka Odblaskowa


migdal
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pytam Was ponieważ chciałbym przeprowadzić akcję. Tyle, że dla miłośników troche innych 2 kółek. Pomyślałem także o Was ponieważ mieliśmy sporo wejść z Waszego forum na nasza stronę. Dyskusja ma na celu poznania Waszych oczekiwań. Wiem, że kamizelki się nie podobają i jest kiepsko z dopasowaniem się. Co jeszcze Was zniechęca bądź odrzuca od założenia ich?

 

funkurusie, problem generalny jest taki ... że jesteś na trasie ... widzisz fajne lachony siedzące w knajpce przy trasie, dajesz na gumę, przed knajpką kończysz na stopim , zsiadasz z lśniącego sprzęta, uśmiechasz się do dziewczyn .... i .... właśnie sobie przypominasz że masz na sobie tą obrzydliwą kamizelkę i wyglądasz jak kanalarz na wakacjach :biggrin: :laugh:

Klub Anonimowych Piratów Drogowych

 

Młotek zawsze można nazwać impulsatorem kinetycznym o napędzie mięśniowym, ale po co ... ?

 

stopkai.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli miałbym być widoczny to tylko dzięki jakimś elementom odblaskowym , jakieś paski z tyłu wokół pasa lub na rękawach . Kamizelka , nawet w postaci nakładki , robi z ciebie kanalarza :D

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi prosze co jest dla Was najważniejsze w kamizelce? Czy zdawała by egzamin jeżeli była by tylko na plecach? np nakładka?

Nakładka na plecy dla rowerzysty? Dobry pomysł, większość uczestników ruchu jest od rowerzysty szybsza = zwykle zbliża się do niego od tyłu, więc odblaskowy kolor + elementy odblaskowe poprawią jego widoczność a tym samym bezpieczeństwo.

Na motocyklu jest raczej odwrotnie - szansa, że ktoś nie zauważy mnie jadąc za mną się nie wielkie - tutaj najważniejsze żeby jak najwcześniej nas zauważyli Ci w których kierunku my jedziemy np. czekający na wyjazd z podporządkowanej, czekający na "lewoskręt" itp. Czyli raczej przód kamizelki ma być jak najbardziej odblaskowy i widoczny. Sam używam odblaskowych pasków na rękawach kurtki + dodatkowych elementów odlaskowych na motocyklu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nakładka na plecy dla rowerzysty? Dobry pomysł, większość uczestników ruchu jest od rowerzysty szybsza = zwykle zbliża się do niego od tyłu, więc odblaskowy kolor + elementy odblaskowe poprawią jego widoczność a tym samym bezpieczeństwo.

Na motocyklu jest raczej odwrotnie - szansa, że ktoś nie zauważy mnie jadąc za mną się nie wielkie - tutaj najważniejsze żeby jak najwcześniej nas zauważyli Ci w których kierunku my jedziemy np. czekający na wyjazd z podporządkowanej, czekający na "lewoskręt" itp. Czyli raczej przód kamizelki ma być jak najbardziej odblaskowy i widoczny. Sam używam odblaskowych pasków na rękawach kurtki + dodatkowych elementów odlaskowych na motocyklu.

e tam

mi tam raz jedna paniusia malo w dupe nie wjechala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam. Ciekawi mnie temat jazdy w kamizelce odblaskowej w Polsce, a konkretniej czy jest to zjawisko popularne? W UK to norma, ze motocyklisci jezdza w kamizelkach, nikogo to nie dziwi, nie osmiesza... Kiedy mialem przyjemnosc pojezdzic troche po rodzinnych stronach, na dluzsze trasy ubieralem kamizelke odblaskowa i musze przyznac, ze bardzo mi to ulatwialo poruszanie sie po drodze. W Polsce kierowcy samodchodow nie sa przyzwyczajeni do widoku motocyklisty w kamizelce i chyba brali mnie za policjanta i zazwyczaj odrazu ustepowali mi drogi. Takze moje wrazenia z jazdy byly bardzo pozytywne. Wygladana to, iz kierowcy troche lepiej podchodza do nas motocyklistow albo poprostu kamizelka naprawde sie sprawdza na drodze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ciekawi mnie temat jazdy w kamizelce odblaskowej w Polsce, a konkretniej czy jest to zjawisko popularne? W UK to norma, ze motocyklisci jezdza w kamizelkach, nikogo to nie dziwi, nie osmiesza... Kiedy mialem przyjemnosc pojezdzic troche po rodzinnych stronach, na dluzsze trasy ubieralem kamizelke odblaskowa i musze przyznac, ze bardzo mi to ulatwialo poruszanie sie po drodze. W Polsce kierowcy samodchodow nie sa przyzwyczajeni do widoku motocyklisty w kamizelce i chyba brali mnie za policjanta i zazwyczaj odrazu ustepowali mi drogi. Takze moje wrazenia z jazdy byly bardzo pozytywne. Wygladana to, iz kierowcy troche lepiej podchodza do nas motocyklistow albo poprostu kamizelka naprawde sie sprawdza na drodze...

 

Jeśli twoja kamizelka miała dwa poziome paski odblaskowe przechodzące w połowie to najprędzej brali cię za glinę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogolnie posiadam kamizelke odblaskowa forumowa, i ostatnio w uzyciu byla bardzo przydatna co prawda jechalem w niej na rowerze, ale bez swiatel 12km po zmroku to jednak dobre rozwiazanie. Ale zeby w tym jezdzic w dzien to nie widze sensu

Pozdrowienia z Kołobrzegu, europejskie miasto, ceny niemieckie pogoda angielska :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie sens jest taki, ze kamizelka pozwala byc bardziej widocznym na drodze, sprawdza sie, bo sam korzystam i widze, jak i czy wogole kierowcy reaguja na mnie. Takze ja jestem jak najbardziej za jazda w kamizelce odblaskowej. Tylko dalej nie ma zadnej odpowiedzi, czy taka jazda w kamizelce jest rozpowszechniona w PL...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tamat chyba był wałkowany w związku z modą.Jak w dłuższą trasę czy po nocy jednak zakładam.Przydaje się i jadąc w grupie.Nieźle widac w lusterkach czy któregoś z tyłu nie brakuje.Nie mówie o stadach na kilkanaście maszyn ale 4-5 motocykli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jeżdżę w kamizelce , nigdy nie postrzegałem jej jako coś co dodatkowo podnosi moje bezpieczeństwo podczas jazdy , jak przepisy mi tego nie narzucą nie założę , poza tym gryzie mi się z reszta odzienia ,

 

nie wierzę ze kamizelka ma wpływ na cokolwiek poza lepszym samopoczuciem tego , kto chce ją założyć .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...