Skocz do zawartości

Wybebeszenie dyfuzora


Majak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Propo tego Dyfuzora i wogole układu wydechowego, nie rozpędzaj sie. Jeżeli dużo jeździsz po miescie to albo pozbieraj hajsu i odłuż albo sie wstrzymaj. Po mojej zabawie z tłumikiem po 20 minutach jazdy miałem dość... a nie zmieniałem nic strasznego dorobiłem sobie końcówke. ( pusta w srodku) mam filmik jak to chodziło jak ktos chce zapraszam na gg 5012748

 

My mowimy o wypruwaniu dyfuzora czy końcowki wydechu? Bo myślałem, ze o tym pierwszym...

Swoją drogą, dorobienie sobie końcowki to rzeczywiscie nic strasznego ... prawie zero tłumienia hałasu, ale to prawie nic nie jest zmienione :)

Edytowane przez andrzejtomecki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Ty jaki jestes frajerze pelnoletni??Chyba ku*wa wiekiem bo rozumem to mojego kota nieprzerastasz :) Prawda jeblo mi sie z crosowkami.wzielem pod uwage Hma.a spotkalem sie z 2 rodzajami wydechow w nim.Ruznia sie troche i miedzy innymi tym ze jeden jest pusty calkowicie drogi nie.je*ie mnie to czy dostane ostrzezenie czy nie.Kazdy sie myli od czasu do czasu.Ale taki buc jak ty jest ostatni ktory powinien odzywac ryj w tym kierunku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Ty jaki jestes frajerze pelnoletni??Chyba ku*wa wiekiem bo rozumem to mojego kota nieprzerastasz :) Prawda jeblo mi sie z crosowkami.wzielem pod uwage Hma.a spotkalem sie z 2 rodzajami wydechow w nim.Ruznia sie troche i miedzy innymi tym ze jeden jest pusty calkowicie drogi nie.je*ie mnie to czy dostane ostrzezenie czy nie.Kazdy sie myli od czasu do czasu.Ale taki buc jak ty jest ostatni ktory powinien odzywac ryj w tym kierunku :)

 

Ale czy Ty nie rozumiesz, ze nie tylko tu sie jebles? A ten katalizator ktory wg. Ciebie znajduje się w tłumiku? Opis Zwierza? Przegrody w dyfuzorach? Stary - wszystko co piszesz w tym temacie to jedna wielka pomyłka, mam cytowac?? Juz nie mowie o tym, ze wyjechales na kolegę Rafciu ktory miał rację, a to Ty byłeś w błędzie - stanałem w Jego obronie a przy okazji skomentowalem pierdoły jakie tutaj wypisujesz. Nie dosc, ze się wymądrzasz a tak naprawdę to nic nie wiesz to jeszcze wyjezdzasz na innych. Ja Tobie tylko zwrocilem uwagę, ze piszesz pierdoły a Ty mi od razu, ze jestem "w ci*ke" - sorry. Na kazde spostrzezenie reagujesz furią i 3432434 postami spamu - bo Ty masz racje ! Ludzie no - kultury !!

 

Typowa merytoryczna dyskusja wykorzystująca całą palete argumentow. Prawdziwy mistrz cientej riposty.

Znam juz opinię kilku osob na Twoj temat, kazdy jest tego samego zdania. Dla mnie tez bedziesz nikim.

 

ps. Przepraszam za spam ale ta sytuacja wywołuje we mnie irytację. Juz wiem, dlaczego z forum Stuntpoland wywalili go po 3 dniach - brawo. Tylko co on jeszcze robi na tym forum? (Administracjo - co jest? Nikt tu nie zaglada?) Przeczytajcie wszystkie jego posty począwszy od 3 strony w tym temacie(ale i nie tylko). Bardzo lubię to forum, lubię się tu wypowiadac i udzielac cennych rad, czy tez zwyczajnie pogadac na rozne tematy. Sporo tez sie tutaj nauczylem i dowiedzialem. Przywiązałem się, ale jezeli tak to ma dalej wyglądać to ja podziękuję i się pożegnam, bo nerwow sobie nie będę szarpał - nie warto.

Edytowane przez andrzejtomecki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dibo,

Widać, ze nie dorosłeś do tego, aby na poziomie dyskutować z innymi użytkownikami.

Szkoda mi słów na Ciebie. Jeszcze pare przekleństw i obraźliwych wypowiedzi w stronę innych użytkowników tego forum, a możesz się z nim pożegnać. Dużo ludzi Ci pisze, żeby troszke wyluzował i starał się też brać coś do siebie, a nie powtarzać tylko twoje "jedyne" słuszne informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dibo,

Widać, ze nie dorosłeś do tego, aby na poziomie dyskutować z innymi użytkownikami.

Szkoda mi słów na Ciebie. Jeszcze pare przekleństw i obraźliwych wypowiedzi w stronę innych użytkowników tego forum, a możesz się z nim pożegnać. Dużo ludzi Ci pisze, żeby troszke wyluzował i starał się też brać coś do siebie, a nie powtarzać tylko twoje "jedyne" słuszne informacje.

 

 

fakt Dido puściły nerwy ale ten koleś zachowuje sie jakby sie znał na wszystkim i jest hamski w stosunku do innych użytkowników...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś pobawiłem sie wydechem w mojej etce, na samym kolanku nei jeździłem bo jest strasznie głośno, a w okolicy małe dzieci śpią.... Natomiast tak dla ciekawości założyłem na same kolanko puszkę po piwie, wylot był przez tą małą dziurkę, po założeniu puszki podczas pracy silnika obroty wzrosły z ok1.5tys do 2 tys. To chyba świadczy o wzroście momentu obrotowego w granicy 2 tys, natomiast nei jeździłem na tym bo jak dodałem gazu to puszka pękła i już nie chciało mi się bawić z tym. Ten mały wylot w puszcze stanowił dyfuzor dlatego obroty wzrosły. Moze kiedyszrobie jakiś tłumik z regulowaną przegrodą. Mam też stary tłumik pospawany, jest on krótszy od oryginalnego o jakieś 20-30cm jest on z dyfuzorem i bez końcówki, natomiast dyfuzor jest chyba blizej silnika nizw normalnym tłumiku, co zauważyłem podczas jazdy, hmm spadek mocy w granicach niskich obrotów, a przy wysokich obrotach 4-5tys nie zauważyłem nadwyżki mocy, tłumik oryginalny jest chyba więc kompromisem pomiędzy momentem i mocą, a że w granicach 5tys to widocznie wynikało z trudnosci konstruckcyjnych. Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś pobawiłem sie wydechem w mojej etce, na samym kolanku nei jeździłem bo jest strasznie głośno, a w okolicy małe dzieci śpią.... Natomiast tak dla ciekawości założyłem na same kolanko puszkę po piwie, wylot był przez tą małą dziurkę, po założeniu puszki podczas pracy silnika obroty wzrosły z ok1.5tys do 2 tys. To chyba świadczy o wzroście momentu obrotowego w granicy 2 tys

 

To raczej o niczym nie swiadczy :wink:

 

natomiast nei jeździłem na tym bo jak dodałem gazu to puszka pękła i już nie chciało mi się bawić z tym. Ten mały wylot w puszcze stanowił dyfuzor dlatego obroty wzrosły.

 

Sorki ale nie rozumiem. W jaki sposob puszka po piwie(a w zasadzie jej wylot) moze stanowic dyfuzor?

Moze kiedyszrobie jakiś tłumik z regulowaną przegrodą. Mam też stary tłumik pospawany, jest on krótszy od oryginalnego o jakieś 20-30cm jest on z dyfuzorem i bez końcówki, natomiast dyfuzor jest chyba blizej silnika nizw normalnym tłumiku, co zauważyłem podczas jazdy, hmm spadek mocy w granicach niskich obrotów, a przy wysokich obrotach 4-5tys nie zauważyłem nadwyżki mocy, tłumik oryginalny jest chyba więc kompromisem pomiędzy momentem i mocą, a że w granicach 5tys to widocznie wynikało z trudnosci konstruckcyjnych. Pozdro!

 

Kompromis? :bigrazz: Wymiary dyfuzora powinny byc orginalnie dopasowane. Mozna jedynie oproznic dyfuzor z "syfu" ktory tam jest aby moto spełniało pewne normy i w ogole bylo dopuszczone do ruchu :clap:

 

ps. MZ to juz troche stare lata i starsza technologia. Tak w ogole to od kiedy MZ'ki mają dyfuzory? Chyba, ze mowa o tych "pseudo" dyfuzorach na allegro.

Edytowane przez andrzejtomecki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Puszka ma mały "wylot" dla tego stanowi w tym przypadku dyfuzor. Skoro Mz nei ma dyfuzora to jak nazwiesz te 3 rurki o małym przelocie w tłumiku MZ?

 

Na pewno nie dyfuzor :wink: A te rurki w tłumiku to moze tłumienie hałasu? Spaliny wylatują swobodnie a hałas się tłumi. Przeciez nie moze byc pusto :clap: Akurat z MZ mialem malo do czynienia. Kumpel miał kiedys ale do tłumika mu nie zagladałem :bigrazz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Sorka ze sie wtracam ale to do tematu chcialbym potwierdzic teze wybebeszania dyfuzorow otoz wybebeszylem dyfuzor w mojeje hondzie mtx i zauwazylem poprawe osiagow na wysokich obrotach i wogole lepiej sie zbiera :biggrin: Pozdrawiam :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...