Skocz do zawartości

Posiadacze Hondy Magna razem ( Honda VF 750 , VF750 )


Mr.DiPi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka,ona już tak nie wygląda jak na tym zdjęciu,przerobiłem ją gruntownie do ostatniej śróbki,ale nie mogę tutaj umieścić fotek,ponieważ mają za duży format.(mogę przesłać na maila,jeśli ciebie interesuje,a jestna czym oko zawiesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość smolax71

Siemka,ona już tak nie wygląda jak na tym zdjęciu,przerobiłem ją gruntownie do ostatniej śróbki,ale nie mogę tutaj umieścić fotek,ponieważ mają za duży format.(mogę przesłać na maila,jeśli ciebie interesuje,a jestna czym oko zawiesić.

 

w każdym windows masz ''narzędzie wycinanie'', gdzie zaznaczasz co chcesz wykroić z tego co widzisz akurat na pulpicie

i to narzędzie ładnie zapisuje obraz w png i zmniejsza wielkość pliku :)

klik : start / wszystkie programy / akcesoria / narzędzie wycinanie

polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

w każdym windows masz ''narzędzie wycinanie'', gdzie zaznaczasz co chcesz wykroić z tego co widzisz akurat na pulpicie

i to narzędzie ładnie zapisuje obraz w png i zmniejsza wielkość pliku :)

klik : start / wszystkie programy / akcesoria / narzędzie wycinanie

polecam

 

post-73719-0-74665600-1391376920.jpgWitam Kolegów udało mi się zmniejszyć fotki.Przesyłam w celu obejżenia.Odrestaurowałem Ją kompletnie,z dwóch moto złożyłem jeden.Kosztowało to dużo czasu,wysiłku no i kasy nie ukrywam.

 

C.D Madzia

 

C.D. Madzia

 

Madzia1983

post-73719-0-63674700-1391377035_thumb.jpg

post-73719-0-47240000-1391377102_thumb.jpg

post-73719-0-11873400-1391377139_thumb.jpg

post-73719-0-70794100-1391377221_thumb.jpg

post-73719-0-99026800-1391377444_thumb.jpg

post-73719-0-46933400-1391377474_thumb.jpg

post-73719-0-63334500-1391377502_thumb.jpg

post-73719-0-44705600-1391377619_thumb.jpg

post-73719-0-58112400-1391377664_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz racje,też tak uważam.Silnik po kapitalce,obudowa wuszkiełkowana,pomalowany chromem matowym sprowadzałem lakier z USA od Harleja.



Właśnie chodzió mi o to aby odrestaurować ale zachowując jej pierwotny wygląd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja wygląda całkiem innaczej, ale jakbym miał tak odpicowany silnik to pewnie tez by przyciągała oko.

mam nadzieje ze będzie okazja się spotkać w sezonie to ją obejrzę w realu.

Edytowane przez Dario motomagniak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Kolegów,ja nie zamartwiał bym się na waszym miejscu wyglądem.Każda Magna jest wyjątkowa i posiada to coś pięknego w sobie że przyciąga jak magnez.Ja moją odpicowałem,ponieważ było to mażenie mojego życia,kiedyś w przeszłości jak byłem młody chłopak zobaczyłem ją na fotce z jakiejś zagranicznej gazecie i pociągneła mnie.Teraz mogłem spełnić mażenia bo i warunki pozwoliły. A tak nawiasem to może by pomyśleć o jakichś zlotach Magny,ona na to zasługuje!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość smolax71

Witam Kolegów,ja nie zamartwiał bym się na waszym miejscu wyglądem.Każda Magna jest wyjątkowa i posiada to coś pięknego w sobie że przyciąga jak magnez.Ja moją odpicowałem,ponieważ było to mażenie mojego życia,kiedyś w przeszłości jak byłem młody chłopak zobaczyłem ją na fotce z jakiejś zagranicznej gazecie i pociągneła mnie.Teraz mogłem spełnić mażenia bo i warunki pozwoliły. A tak nawiasem to może by pomyśleć o jakichś zlotach Magny,ona na to zasługuje!

Totalny szacun :) .

Troszkę poszukałem w google (może przeoczyłem) i nie znalazłem naszej starej wersji Magny z takim srebrnym piecem.

Sam nie do końca wiem czy mi pasuje ?

Żart :) Wszystko pasuje :)

Standardowa wersja, czarna, jest jakby lżejsza, wyższa, a tu silnik dominuje - JEST WIELKI :)

Magna zrobiona w dobrym ''amerykańskim'' stylu - dużo chromu, blasku, czarno-srebrna.

Teraz za ciosem, chyba trzeba przydymić pomarańcze, odblaski, i tylną lampę... ?

ps

widzę, że po prawej stronie silnika górny gumowy wąż nie ma oplotu z drutu... mam chyba taki wolny, mogę gratis przesłać, będzie ładniej :)

albo ten oplot w ogóle, w chrom dać ???

przemycę tutaj - szukam prawy boczek pierwszy model VF700, 750, właśnie taki jak na zdjęciu powyżej, najlepiej czarny, ale nie za 300 zł :(

 

Mam pytania do Piotra Dudka (Spec-mechanik)

Chcę sprawić sobie wakuometr. Nie będzie na razie kaski na carbtune więc może zrobię sobie sam z 2 sztuk wakuometrów glicerynowych -1 do 0 bar klasy 1,6, gdzie całość wyniesie do 100 zł...

np http://allegro.pl/vacuometr-wakuometr-glicerynowy-od-0-do-1bar-nowy-i3920245851.html

Plus oczywiście od razu 4 adaptery.

1. pytanie to jaki gwint adapterów do wkręcenia w doloty ??? chyba M5 ?

2. jeśli będą to wakuometry glicerynowe to nie potrzeba chyba dławików ?

3. tak sobie założyłem, że do Magny wystarczą 2 wakuometry, ponieważ najpierw sprawdzam 1-3, potem 3-2 i 2-4, więc można po kolei przekładać wężyk i wszystko na identyczny zegar ustawić... sam tak robiłem dwa razy ale na poczwórnym wakuometrze na raz, pożyczonym i niedokładnym.

Czy moje założenia wystarczą ??? czy jednak 4 wakuometry muszą być na raz ?

 

Tym torem myślenia to nawet wystarczy 1 wakuometr - mierzymy 1 i dalej ten sam pomiar ustawiamy na 3, potem 2 i 4 ?

 

Pytanie dodatkowe - gdzieś przypadkowo przeczytałem, że niby zegar wakuometru wskazuje najwyższe (-) wskazanie najlepszego ustawienia śrubek regulacyjnych głównych ??? , że niby złe regulowanie w prawo lub lewo powoduje obniżenie siły ssącej, czyli obniżenie próżni i wskazanie bliżej zera ???

 

chcę zrobić taki przyrząd :

post-67480-0-85356300-1391804826_thumb.png

 

Edytowane przez smolax71
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Totalny szacun :) .

Troszkę poszukałem w google (może przeoczyłem) i nie znalazłem naszej starej wersji Magny z takim srebrnym piecem.

Sam nie do końca wiem czy mi pasuje ?

Żart :) Wszystko pasuje :)

Standardowa wersja, czarna, jest jakby lżejsza, wyższa, a tu silnik dominuje - JEST WIELKI :)

Magna zrobiona w dobrym ''amerykańskim'' stylu - dużo chromu, blasku, czarno-srebrna.

Teraz za ciosem, chyba trzeba przydymić pomarańcze, odblaski, i tylną lampę... ?

ps

widzę, że po prawej stronie silnika górny gumowy wąż nie ma oplotu z drutu... mam chyba taki wolny, mogę gratis przesłać, będzie ładniej :)

albo ten oplot w ogóle, w chrom dać ???

przemycę tutaj - szukam prawy boczek pierwszy model VF700, 750, właśnie taki jak na zdjęciu powyżej, najlepiej czarny, ale nie za 300 zł :(

 

Mam pytania do Piotra Dudka (Spec-mechanik)

Chcę sprawić sobie wakuometr. Nie będzie na razie kaski na carbtune więc może zrobię sobie sam z 2 sztuk wakuometrów glicerynowych -1 do 0 bar klasy 1,6, gdzie całość wyniesie do 100 zł...

np http://allegro.pl/vacuometr-wakuometr-glicerynowy-od-0-do-1bar-nowy-i3920245851.html

Plus oczywiście od razu 4 adaptery.

1. pytanie to jaki gwint adapterów do wkręcenia w doloty ??? chyba M5 ?

2. jeśli będą to wakuometry glicerynowe to nie potrzeba chyba dławików ?

3. tak sobie założyłem, że do Magny wystarczą 2 wakuometry, ponieważ najpierw sprawdzam 1-3, potem 3-2 i 2-4, więc można po kolei przekładać wężyk i wszystko na identyczny zegar ustawić... sam tak robiłem dwa razy ale na poczwórnym wakuometrze na raz, pożyczonym i niedokładnym.

Czy moje założenia wystarczą ??? czy jednak 4 wakuometry muszą być na raz ?

 

Tym torem myślenia to nawet wystarczy 1 wakuometr - mierzymy 1 i dalej ten sam pomiar ustawiamy na 3, potem 2 i 4 ?

 

Pytanie dodatkowe - gdzieś przypadkowo przeczytałem, że niby zegar wakuometru wskazuje najwyższe (-) wskazanie najlepszego ustawienia śrubek regulacyjnych głównych ??? , że niby złe regulowanie w prawo lub lewo powoduje obniżenie siły ssącej, czyli obniżenie próżni i wskazanie bliżej zera ???

 

chcę zrobić taki przyrząd :

attachicon.gifwakuometr x 2.PNG

 

 

Witam,dzięki za szacun!właśnie o to chodziło,aby zrobić w amerykańskim stylu,bo przyjechała z tamtąd.A jeśli chodzi o ten prawy boczek,to zdajesie mam go i to w czarnym kolorze,jak wróce z Afryki z roboty to sprawdze u mojego mechanika i wtedy prześle na wymiane za ten oplot.

 

Witam,dzięki za szacun!właśnie o to chodziło,aby zrobić w amerykańskim stylu,bo przyjechała z tamtąd.A jeśli chodzi o ten prawy boczek,to zdajesie mam go i to w czarnym kolorze,jak wróce z Afryki z roboty to sprawdze u mojego mechanika i wtedy prześle na wymiane za ten oplot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

attachicon.gifjj1.jpgWitam Kolegów udało mi się zmniejszyć fotki.Przesyłam w celu obejżenia.Odrestaurowałem Ją kompletnie,z dwóch moto złożyłem jeden.Kosztowało to dużo czasu,wysiłku no i kasy nie ukrywam.

 

C.D Madzia

 

C.D. Madzia

 

Madzia1983

 

I kto by pomyślał,że ta madzia z 83 roku :bigrazz:

 

Good work :clap:

Nie sztuką jest się rozpędzić.
Sztuką jest wyhamować!

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...