Skocz do zawartości

Posiadacze Hondy Magna razem ( Honda VF 750 , VF750 )


Mr.DiPi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie Wszystkich zakochanych w Madzi ...... był transalp,Varadero 1000 , intruder vl 1500 .... i coś było z nimi nie tak ..Jak to mówią do prawdziwego motocykla trzeba dorosnąć , i tak się stało jest Magna 750 C z 1996 roku .Kilkadziesiąt kilometrów wystarczyło by się zakochać .Jest naprawdę świetna - transalp mułowaty , varadero krowiaste,intruder słoń na kołach , a Magna sprytna lekka --fajna- Tyle by było na wstępie od nowego .

Kilka pytań do kolegów mam ?

Po dwuch dniach jazdy po Warszawie miałem problem z niebieskimi .Przywalili się do wydechów - za głośne- są to oryginalne hondowskie cztery rury , jak je wyciszyć co zrobić by jeżdzić i nie oglądać się na niebieskich ?może koledzy z Warszawy podpowiedzą co zrobić jak rozebrać , czym owinąć a może coś dospawać ?

zakupiłem lihgtbary pytanie moje czy można je bezpośrednio pod akumulator z przekażnikiem podpiąć czy trzeba coś kombinować by akumulatora nie rozładowywało (w intruderku trzeba było kabelek dodatkowy z regulatora do aku podciągnąc z tąd moje pytanie )

Było by na tyle w pierwszym poście , proszę o wyrozumiałość i pomoc

Panowie ktoś odwiedza to forum ?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Trudno coś podpowiedziec jak się nie widzi i nie słyszy moto. Są na allegro gotowe wytłumiacze i jakieś maty. Osobiście pokombinowałbym z wyciorami do pieców węglowych - lekko zmodyfikowac i powinno pomóc. Pozdrawiam.

 

http://allegro.pl/szczotka-do-czyszczenia-pieca-wycior-fi-60-fv-i2353637119.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Trudno coś podpowiedziec jak się nie widzi i nie słyszy moto. Są na allegro gotowe wytłumiacze i jakieś maty. Osobiście pokombinowałbym z wyciorami do pieców węglowych - lekko zmodyfikowac i powinno pomóc. Pozdrawiam.

 

http://allegro.pl/sz...2353637119.html

 

czy wydechy łatwo się rozbiera bo w H&W była śrubka ,po odkręceniu bebechy wyłaziły z środka i można było coś kombinować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moto wygodne z wykopem na trasie autostrada średnia 160 km/h 6,5 litra na 100 km a normalnie 120-140 5,5 litra na 100 Intruz 800 więcej spalił a ma 53 konie. 3500 tys. km zrobiłem do okoła PL przy granicy a 70 km od domu padł regler spalił halogen i akumulator czyli dojazd na lawecie. Wie ktoś gdzie regler szukać w moto i ew. kupić ?

Edytowane przez poolski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moto wygodne z wykopem na trasie autostrada średnia 160 km/h 6,5 litra na 100 km a normalnie 120-140 5,5 litra na 100 Intruz 800 więcej spalił a ma 53 konie. 3500 tys. km zrobiłem do okoła PL przy granicy a 70 km od domu padł regler spalił halogen i akumulator czyli dojazd na lawecie. Wie ktoś gdzie regler szukać w moto i ew. kupić ?

Zazdroszczę wam tego wypadu.

regler to chyba jeszcze nie problem do twojego sprzętu, praktycznie pierwszy wynik z google http://www.select-shop.pl/regulator-napiecia-honda-magna-p-5300.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moto wygodne z wykopem na trasie autostrada średnia 160 km/h 6,5 litra na 100 km a normalnie 120-140 5,5 litra na 100 Intruz 800 więcej spalił a ma 53 konie. 3500 tys. km zrobiłem do okoła PL przy granicy a 70 km od domu padł regler spalił halogen i akumulator czyli dojazd na lawecie. Wie ktoś gdzie regler szukać w moto i ew. kupić ?

 

Miałem też przygodę z regulatorem. Mało co a by mi pod tyłkiem akumulator wybuchł. Polecam siec sklepów LARSON. Mam telefon w Warszawie 226120070. Masz rzecz nową i z gwarancją. Na marginesie polecam wyjąc regulator z oryginalnego miejsca i zainstalowac gdzieś gdzie jest większy ruch powietrza. Tam gdzie on siedzi jest jak w piekarniku i jeśli pojeździ się przy wysokiej temperaturze w mieście jest duża szansa, że się spali. Osobiście zrobiłem przedłużenie przewodów i przymocowałem w okolicy podnóżka pasażera. Trzeci sezon - zero problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanie czy lightbary można bezpośrednio wpiąć w okablowanie długich świateł - czy to nie będzie rozładowywało akumulatora / proszębotę o szybką odp. bo w sobotę instalowanie :)

Edytowane przez ciumpa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanie czy lightbary można bezpośrednio wpiąć w okablowanie długich świateł - czy to nie będzie rozładowywało akumulatora / proszębotę o szybką odp. bo w sobotę instalowanie :)

 

W trasie moto powinien dac sobie radę z ładowaniem i akumulator nie powinien się rozładowac ( do sprawdzenia miernikiem po podłączeniu). Moim zdaniem wpinanie w istniejącą instalację nie jest dobrym pomysłem. Włączniki i przekaźniki mogą nie wytrzymac dodatkowego obciążenia. Jeśli to nowy obwód na dodatkowym włączniku i ewentualnie w zależności od mocy z użyciem przekaźnika. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/honda-magna-750-cala-lub-na-czesci-i2383910004.html

 

Wczoraj znajomy sprzedał tą magnę , silnik OKI - po 40tkm, przywieziona z niemiec miesiąc temu

Możesz wytropić kto ją kupił , bo ktoś na handel częściami ją brał

Magna V45/ Yamaha Road Star 1700

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/ho...2383910004.html Wczoraj znajomy sprzedał tą magnę , silnik OKI - po 40tkm, przywieziona z niemiec miesiąc temu Możesz wytropić kto ją kupił , bo ktoś na handel częściami ją brał
Tylko moja z 2000r trochę inna to możliwe, że regler też inny ale znalazłem jak kolega wyżej podał wszystko w Larsonie a mam gościa co ściąga z tamtąd bez opłat dodatkowych. Dzięki za pomoc.
Panowie mam pytanie czy lightbary można bezpośrednio wpiąć w okablowanie długich świateł - czy to nie będzie rozładowywało akumulatora / proszębotę o szybką odp. bo w sobotę instalowanie :)
Spalisz kable jak pobierzesz wiele większy prąd z jednego kabelka tzn. zależy ile mocy pobiorą dodatkowo lightbary. Oblicz moc całkowitą żaróek sprawdź moc alternatora abyś jej nie przekroczył wstaw przekaźnik sterowany z świateł długich a kable z akumulatora przez bezpiecznik będzie ok. Edytowane przez poolski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak to sprawdzić w nanualu nie znalazłem tylko 0,1-1,0 ohma jedyny parametr . Zamontuje lightbary ,woltomierz podepnę do akumulatora , lekko odkręcę manetkę i jak na wskażniku pojawi się 13-14,5 v to chyba nie będzie problemu , a jak pojawi się mniej jak 12v to żle - dobrze rozumuję ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...