Skocz do zawartości

Posiadacze Hondy Magna razem ( Honda VF 750 , VF750 )


Mr.DiPi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

w tym zakresie do ktorego chodzi - czyli do 4 tys pod obciazeniem reaguje na kazde musniecia manetki. na postoju wkreca sie tak do ok 6-7 tys - wyzej nie ciagnalem

Zamien moduly miejscami i zobacz co sie dzieje.

Jezeli wszystko bedzie tak samo to rzeczywiscie trzeba bedzie poglowkowac :)

Sruby o ktorych mowisz reguluja ilosc mieszanki na wolnych obrotach i nie maja zadnego zwiazku ani ze srednimi, ani wysokimi obrotami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe zamien moduly... a moze ktos mnie uswiadomic, gdzie sa moduly w Magnie?

przejrzalem wszystko i nic nie moge znalezc. w mojej NV byly pod tylnym siedzeniem a tutaj serio nie widze...

chyba, ze to jest ta plastikowa puszka, ktora jest tuz obok akumulatora- ale jest tylko jedna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moduły masz pod głównym bakiem. Ale nie wiem czy można je zamienić. Według mnie są 2 różne moduły, ale mogę się mylić, więc jeszcze niech ktoś inny się wypowie. Ale powinieneś mieć pod bakiem moduły.

 

Ja mam jeszcze inne pytanie. W impulsatorze są 2 cewki. Do jednej idzie biały i żółty kabelek, a do 2 biały i niebieski. W serwisówce pisze, że cewka z białym i żółtym przewodem odpowiada za iskrę na 1 i 3 cylindrze, a cewka z białym i niebieskim za iskrę a 2 i 4. I teraz które cylindry to są 1 i 3, a które 2 i 4?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to koło aku są jeszcze takie kostki, ale nie ręczę, że to moduły. Kiepsko rozrysowane na tej serwisówce i nie wszystko podpisane. Ale do tych kostek idą kabelki od impulsatora i od cewek, więc powinien to być moduł.

Edytowane przez Travo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to musze jeszcze popatrzec. wczesniej rozpinalem po kolei wszystkie polaczenia i pryskalem takim swinstwem, mialem gdzies jakies niby zwarcie - jak wlaczalem kierunki dzialaly dobrze- jak wlczalem jeszcze swiatla- to swiatlo bylo ledwo co a kierunki dzialaly odwrotnie. i w druga strone tak samo swiatla ok jak wlaczalem kierunki znow to samo - swiatlo przygasalo a kierunki jak prawy to swiecil lewy...

jak rozpialem i zapialem ,popryskalem wszystkie styki dziala elektryka w porzadku.

dlatego tez pisze, ze nie widzialem niczego takiego jak modul - bo wydaje mi sie ze przejrzalem wszystkie mozliwe polaczenia.

nie jestem jakims super mechaniorem od motorow dlatego czasem pytam o rzeczy niemal oczywiste.

 

to musze jeszcze popatrzec. wczesniej rozpinalem po kolei wszystkie polaczenia i pryskalem takim swinstwem, mialem gdzies jakies niby zwarcie - jak wlaczalem kierunki dzialaly dobrze- jak wlczalem jeszcze swiatla- to swiatlo bylo ledwo co a kierunki dzialaly odwrotnie. i w druga strone tak samo swiatla ok jak wlaczalem kierunki znow to samo - swiatlo przygasalo a kierunki jak prawy to swiecil lewy...

jak rozpialem i zapialem ,popryskalem wszystkie styki dziala elektryka w porzadku.

dlatego tez pisze, ze nie widzialem niczego takiego jak modul - bo wydaje mi sie ze przejrzalem wszystkie mozliwe polaczenia.

nie jestem jakims super mechaniorem od motorow dlatego czasem pytam o rzeczy niemal oczywiste.

W Magnie moduly ( spark units ) sa ulokowane na tylnm blotniku od strony silnika. Dotyczy to rocznikow 82 - 86.

Jezeli masz moto z 87r to bedzie tylko jeden.

 

czyli to moze byc ta spora kostka umieszcona tuz przed akumulatorem ida do niej 2 wiazki przewodow - ale wyflada na nierozbieralna...

 

mam jeszcze jedno pytanie - w opisie na jednej stronce znalazlem info, ze dysze powinny byc 108 przod i 105 tyl.

ja mam u siebie 112 i 110. czy to jest OK?

Edytowane przez ttm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

xx

witam ponownie - juz jakos dziala wszystko - wyjalem gaznik, rozebralem do ostatniej srubki, przedmuchalem wszystko ponownie zlozylem pobawilem sie w regulacje i dziala jak nalezy wkreca sie podczas jazdy do prawie 9 tys rpm.(wiecej nie testowalem)

powiedzcie mi czy to jest normalne, ze niektore gazniki chodza lepiej na wykreconym powietrzu 2.5 obrotu a niektore na 2?

konkretnie lewa strona ma 2.5 a prawa 2.

poza tym cos jeszcze musze zmienic, bo mam silne hamowanie silnikiem, jak zmieniam bieg i puszczam sprzeglo. tylko nie wiem co?

pzdr

 

a tak wygladal moj gaznik przed i po

http://s868.photobucket.com/albums/ab247/tom-ek/?action=view&current=28042011390.jpg

Edytowane przez ttm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też wiało ,a że Magna jest dość wrażliwa to powyżej 100mph musiałem uwazać jak cholera.W pewnym momencie gdy już miałem 125mph to tak mnie spychało w strone pobocza ,że jechałem w ostrym przechyle.Generalnie nie polecam takich testów.W ogóle to zawsze jest dla mnie szok gdy z VTX wsiadam na V65,bo inna pozycja,siedzę wyżej,inne ułożenie nóg i ogromna różnica w wadze.Gdy już jadę to oczywiście pełnia wrażeń.Przy obrotach na których VTX się kończy ,Magna się budzi,hehe ;) Gorsze hamulce i zawieszenie ,wiotkość konstrukcji pomimo zmian.To wszystko non stop ładuje adrenalinę i wymaga 120% skupienia. 7 lipca będzie 10 lat ,gdy zakupiłem tę Magnę.Kawał czasu jesteśmy razem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też wiało ,a że Magna jest dość wrażliwa to powyżej 100mph musiałem uwazać jak cholera.

dla mnie taka predkosc to juz max... osobiscie nigdy nie jechalem szybciej jak 120...ale km i raczej nie zamierzam.

 

magman - a masz jakis pomysl czemu mi mocno hamuje silnikiem jak zmieniam biegi? co powinienem wyregulowac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic w tej kwestii nie zrobisz,trzeba się do tego przyzwyczaić,albo nauczyć odpowiednio zmieniać.

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...