Skocz do zawartości

Posiadacze Hondy Magna razem ( Honda VF 750 , VF750 )


Mr.DiPi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

WITAM. KUPIŁEM KILKA DNI TEMU MOTOR SUPER MAGNA 750. MAM PYTANIE : NA CO POWINIENEM ZWRÓCIC UWAGĘ PRZY PRZYGOTOWANIU MOTORU DO SEZONU. CZY W TYCH MODELACH NA COŚ WYJĄTKOWEGO TRZEBA ZWRÓCIC UWAGĘ? JAKIE SA WASZE OPINIE NA TEMAT TEGO MOTORU?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ważnym jest abyś wyłączył caps lock i przeczytał regulamin(bo nie zrobiłeś tego).

Zapewne kupiłeś motocykl a nie motor.

 

http://forum.motocyklistow.pl/index.php?sh...&hl=honda+magna

Tutaj jest pokrewny temat i może koledzy użytkowali Twój model.

 

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam ponownie!

Mam problem z moją Super Madzią VF 750c rocznik 1988 i jeżeli macie jakieś pomysły lub sugestie to proszę o pomoc.

Motorek odpala bez problemów (regularnie zimą raz w tygodniu na 30 min),ale silnik pracuje nie równo.Chodzi i nagle spada z obrotów i gaśnie.Bez różnicy,czy ciepły czy zimny (no na ssaniu trochę lepiej,ale też gaśnie)Dodam gazu-gaśnie.Chodzi na wolnych obrotach i nagle gaśnie. :banghead: Co może być przyczyną? Świece,filtr powietrza lub paliwa,.Co można zrobić zanim pojadę do mechanika i wtopię dużą forsę,aby rozpocząć sezon?POMOCY!!! :notworthy:

Jeszcze kilka pytań:

1) Gdzie dokładnie jest filtr powietrza odkręciłem zbiornik i nie widzę go :evil:

2) Gdzie jest filtr paliwa i jak się do niego dobrać?

3) Jak wykręcić świecę z przedniego lewego cylindra-muszę odkręcić chłodnicę?

Może to banalne pytania,ale to moje pierwsze moto nie licząc Mz 20 lat temu i jestem zielony jak szczypior.

Edytowane przez Namil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ! Chciałbym dowiedziec się czy w Super Magnie 750 z 88r. rozrząd jest na zębatkach , czy ma łańcuszek rozrządu ?

model VF750C-1HFRC281-JA100001

Ma nawet dwa łańcuszki rozrządu

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chciałbym uzupełnić płyny w Madzi VF 750c.Hamulcowy i sprzęgła.Czy wymienione płyny dolewa się poprzez odkręcenie pokrywy na zbiorniczkach na kierownicy? No i czy po odkręceniu pokrywy hamulcowej nie trzeba odpowietrzać systemu? Dzięki wszystkim za ewentualną pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.

Jeszcze kilka pytań:

1) Gdzie dokładnie jest filtr powietrza odkręciłem zbiornik i nie widzę go :evil:

2) Gdzie jest filtr paliwa i jak się do niego dobrać?

Filtr powietrza jest pod bakiem obudowa owalna plastikowa odkręcasz 2śruby i zdejmujesz pokrywę.Filtr paliwa pod kranikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc.Filtry i świece wymieniłem.Jest lepiej,ale nadal gaśnie.Może gaźniki?Sam się za to nie biorę.Może ktoś orientacyjnie wie jakie są koszty czyszczenia i regulacji gaźników?Mam gościa co zaśpiewał 250zł.Co o tym myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie gdzie w magnie 83r zlewa się płyn chłodniczy i czy cały układ się odpowietrza?Czy to ta mała śruba od spodu ramy po prawej stronie?

Witam ! Sróbe do spuszczenia masz po lewej stronie na ramie odkręcasz ją i zlewasz płyn , weż zdejmij zatyczke w zbiorniczku wyrównawczym i też dokładnie zlej nawet strzykawką z węzykiem wyciąg, i niezapomnij odkręcić korek od chłodnicy! Polecam do zalania płyn PRESTONE! POZDRAWIAM :lalag:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...