Skocz do zawartości

Posiadacze Hondy Magna razem ( Honda VF 750 , VF750 )


Mr.DiPi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Z kosztami wysyłki z USA jest różnie, od kilku do kilkunastu $, czasem trzeba pisać do nich i dopytywać. Dla przykładu, kilka miesięcy temu kupiłem w stanach na ebay-u całą konsolę z zegarami, kontrolkami, wszystkie przewody, po prostu cała kompletna, używana. Za całość, łącznie z przesyłką zapłaciłem około 130,00 zł. Przesyłka w tym to było chyba około 20$. Nie wychodzi zbyt drogo, o ile się szuka części używanych. Z nowymi jest drożej.

 

A części mają bardzo dużo. Wystarczy posiedzieć, poszukać i popisać z nimi meile. Konsola szła do mnie coś koło miesiąca, ale doszła :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie gdzie można kupić i ile kosztują tarcze sprzęgłowe ? i obudowę do obrotomierza ... Tarcze ktos już u siebie wymieniał ? ciężko jest czy lepiej warsztat ?

 

Ja swoje tarcze kupiłem w larssonie za niecałe 200 zł. Kupiłem jeszcze uszczelkę dekla sprzęgła i ok. Można wymienic samemu nie jest to kłopotliwe. Powodzenia

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

qwa , zgubilem jednak ten prawy boczek. w dlugi weekend jechalem do kletna . po ok 20tu km. zauwazylem ze nie ma prawego boczka zakrywajacego akumulator. no nic, pomuyslalem, szkoda. pojechalem dalej. wieczorem wracajac po ciemku i w deszczu- znalazlem go na drodze -3 km od domu. hehe , lezal i czekal sonbie na asfalcie . szczescie ze droga malo uczeszczana. dzis wyjechalem t raske i po 16km zauwazylem ,ze znow go wcielo . zawrocilem i potoczylem sie wolno , wypatrujac zguby. niestety, nie znalazlem juz

pytanie- ma ktos? czy jest szansa na dostanie tego gdzies? moze jakis namiar?

albo dorobie cus :biggrin:

i jeszcze jedno - wymiana uszczelniacza przednich lag. jakie tam ida -ma ktos rozmiar? czy ten caly antynurek nie przeszkadza w wymianie?

pozdrawiam :)

dr750big ,hd evo 1340 ratrost ,gsxr 1100 91' , ram hemi 5.7

http://www.bikepics.com/members/kulka/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobienia tego moto nie przypisuję sobie, w dużej mierze takiego dostałem. Co do wałków z przodu... cóż, to moja wydumka. Moto ma zmieniony cały przód od jakiegoś innego rocznika. Wszystkie przewody elektryczne oryginalnie siedzą w lampie, u mnie nie da rady. Zachciało mi się kompletnej konsoli - oba zegary, wszystkie kontrolki - i jakoś to musiałem upchać, siedzą w górnej rolce. Dolna jest na jakies podstawowe narzędzia :biggrin:

 

Najprawdopodobniej niedługo zmienię trochę przód i zamiast konsoli i obu zegarów zrobię tak jak to jest na pierwszym foto, czyli prędkościomierz wsadzony w nieduży wałek, przykręcony na swoje miejsce i tyle. Jedynie dodatkowo halogeny zostaną... podobają mi się :)

 

A może ma ktoś jakieś fajne patenty na pozbycie się wszystkich przewodów elektrycznych z przodu motoru?? Jak to u Was jest rozwiązane?? Albo może jakiś fajny pomysł na zabudowę z przodu... Szukam od jakiegoś czasu, ale nic fajnego do głowy mi nie przychodzi...

 

Pozdro...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zachciało mi się kompletnej konsoli - oba zegary, wszystkie kontrolki - i jakoś to musiałem upchać, siedzą w górnej rolce.

Hehe, niezły patent :D

Niestety przewodów jest tam milion, ostatnio byłem zmuszony poszukać zwarcia i wybebeszyć całą elektrykę z przodu, upchanie wszystkiego z powrotem w puszce reflektorowej zajęło mi chyba z 3 godziny

SPOKOJNIE, POZWÓLMY DZIAŁAĆ NATURZE...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś miałem okazję upychać te kilometry kabli w lampie... :banghead: Japońce pomysł mieli dobry, ale wykonanie do bani. Szukam teraz kogoś, kto zrobi mi jakiąś fajną rolkę z miejscem na jeden zegar i kilka kontrolek. Trochę się wtedy rozluźni przy kierownicy i może inaczej będzie wyglądać.

 

Co do dolnej rolki, zasłania ona klakson. Niedługo jade na przegląd i muszę go mieć, a do tego musi chyba działać :biggrin: Ale po przeglądzie chyba się go pozbędę. Zresztą, cały czas szukam jakiegoś wybitnego pomysłu na przód motoru, ale jakoś słabo mi to na razie idzie...

 

Browarny, ładna Twoja hondzia, ten kuferek mi się podoba, jest przynajmniej gdzie wcisnąć kask dla plecaczka. Do siebie też chciałem coś takiego wstawić, ale chyba nie będzie za bardzo pasowało....

 

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam.

To jest mój pierwszy post na tym forum więc proszę o wyrozumiałość.

Mam 24 lata, ważę ok 100 kg. Od 2 lat mam prawko kat. A i dotychczas jeżdziłem trochę Suzuki VN 800, trochę Virago 1100. Nie były to moje sprzęty. W końcu zdecydowałem, że trzeba kupić jakiś własny motocykl. Bardzo podoba mi się Honda VF 750 C Magna. Mogę przeznaczyć na nią ok 15 tys. zł. Chciałbym kupić już tą nową wersję, tak od 1994 roku. Jak to moto się sprawuje? Proszę o opinie.

PS. Nie znalazłem zbyt wielu informacji na temat tej Magny na forum więc stąd mój post.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez gajos666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarąbisty sprzęcior!!! Ma mega kopa jak na cruisera... V4 robi swoje :icon_exclaim:

Sam się nad nim zastanawiam, może jak przyjdzie zmienić moją VT700(która jednak bije Magnę dźwiękiem) to akurat padnie na Madzię- właśnie coś z tych roczników o których wspomniałeś, może nawet młodszą, jednak mam pewien problem... kolega mechanik baaardzo mi ją odradza- ponoć dojście do gaźników jest masakryczne...

Fotografia ślubna, dziecięca, portretowa, akty, etc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

mam przyjemność być posiadaczem "Madzi" VF700 C. Jest to mój pierwszy motor, dlatego nie mam porównania , ale jak dla mnie jest to super motorek. Jest czym pojechać i wygodny jest. Kupiłem go w nie najlepszym stanie i obecnie pracuje trochę nad nim. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

mam przyjemność być posiadaczem "Madzi" VF700 C. Jest to mój pierwszy motor, dlatego nie mam porównania , ale jak dla mnie jest to super motorek. Jest czym pojechać i wygodny jest. Kupiłem go w nie najlepszym stanie i obecnie pracuje trochę nad nim. Pozdro

 

napisz cos wiecej,np.ktory rocznik ile dales ile ma przebiegu i koniecznie jakies foty dodaj. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Powiedzcie mi proszę czy 150zł za wymianie tarczy sprzęgłowej w vf500magna to duzo ? oraz czy ciężko jest wymienić uszczelkę i olej w przednich amortyzatorach bo w warsztacie wołają 120zł plus uszczelka i olej a to wydaje mi sie być dużo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli nie masz pojecia jak sie do tego zabrac to nie duzo :icon_mrgreen:

jesli masz kase to tez nie duzo :crossy:

jesli masz jakies pojecie o tym jak podejsc do tematu ,to zalezy tylko od ciebie czy masz kase i czy ci sie chce grzebac a wtedy to nawet jest rozsadna cena . ja juz zastanawialbym sie czy chce mi sie brudzic ;)

ale ogolnie mowiac da sie zrobic samemu jesli sa checi poparte zaznajomieniem w temacie ;)

dr750big ,hd evo 1340 ratrost ,gsxr 1100 91' , ram hemi 5.7

http://www.bikepics.com/members/kulka/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...