Skocz do zawartości

Posiadacze Hondy Magna razem ( Honda VF 750 , VF750 )


Mr.DiPi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

jaka różnica jest między V45 a V65 ? bo nie do końca rozumiem... Zamierzam kupić VF 750 RC09 z 1984roku to jaka to jest (V45 czy V65)? Oraz skąd można dostać osłonę akumulatora (boczek prawy) gdyż nie ma go w tym moim motorze?

 

Nie ukrywam, iż jestem świeży w tym temacie Magny, ale liczę na waszą pomoc :)

 

Czy ktoś może polecić w trójmieście ( w Gdyni) jakiś warsztat do którego warto by było podjechać przed zakupem motorka, żeby wszystko sprawdzili. Bo szkoda by było wydać kasę i potem żałować.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie galony tylko cale sześcienne, ;)

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie jakie macie akumulatory w swoich hondach ? odnoszę wrażenie że kupiłem za słaby :/ roczny a po 3 dniach nie chce zapalić kreci ale nie pali...dołączyłem pod zużyty samochodowy to kręcił jak szalony i zapalił od ręki. aku było naładowane w 100% bo dopiero co zdjęte z prostownika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 12V/18Ah. Dedykowany do Twojego 12V/14Ah.

Sprawdź poziom elektrolitu-> w przypadku braku stanu, dolać wody destylowanej.

Sprawdź ile voltów ma po naładowaniu a także stan płyt w akumulatorze (powyginane, popękane lub oderwane wskazują na uszkodzenie :wink: ) .

Właściwa gęstość elektrolitu to 1,28gr/cm3 po naładowaniu.

No i standarcik: oczyścić klemy, sprawdzić stan przewodów, połączenie masy, połączenie z rozrusznikiem.

 

 

pis(s) off🦆

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za rady, ale sądzę, że wiem wystarczająco jak dbać o akumulatory. Problemem w moim przypadku pewnie jest fakt, że mój akumulator ma jedynie 10Ah i to może byc przyczyną tych kłopotów. Będę musiał poszukać czegoś innego. Dzięki za odpowiedź.

 

Edit: ktoś może wie jaka powinna być moc rozruchowa ? jak to jest z aku żelowymi ? wydaje mi się że one dają zbyt małą moc jednorazowo...

Edytowane przez Dr@GuN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak kupiłem moją to był 10Ah i 90A kopnięcia. nie odpalała za chętnie kupilem drugi najmocniejszy jaki mieli na miejscu okazał się taki sam. rok w miarę dało się coś tam robić odpalał pod warunkiem ze raz na tydzień moto było jeżdżone i rozrusznik wyczyszczony (nie wiem czemu ale u mnie regularnie dostaje się olej mimo wymiany uszczelniaczy, co miesiąc czyszczenie jak się jeździ) teraz na wiosnę to musi być aku naładowane przed każda jazdą bo niby kręci ale słabo i nie zapala...z dobrych źródeł wiem ze musi być 160A kopnięcia dla małej sabry/magny i 180 dla dużej. ja już zdecydowałem się ze kupuje aku dedykowane do tej dużej, różnica cen jest znikoma a mimo to powinna lepiej palić w każdych warunkach...

 

ps. odradzam każdemu żelówki, na allegro ich pełno są w miare tanie i niby do motocykli ale kopnięcie w granicach 6A to za mało do odpalenia simsona...

Edytowane przez Dr@GuN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

upatrzyłem już sobie aku o oznaczeniach:

 

eB18L-A

albo

yB18L-A

 

tak wiem to jest 18Ah ale mi zależy żeby jednak aku było mocniejsze niz fabryka bo mam częste postoje po 2 tygodnie i nic na to nie mogę poradzić a chcę po tych 2 tygodniach na styk ale żeby odpalić bez ładowania...

 

ładowanie mam cacy bo jak jeżdżę codziennie to ten stary i słaby aku wyrabia, poza tym sprawdzałem pobór prądu w spoczynku i podczas pracy. od 2k obrotów zaczyna ładować niezależnie od tego ile rzeczy bym odpalił- światła kierunki klakson i masę innych pierdół...

 

a rozrusznik to wiem czemu zalewa. ale na razie nic z tym zrobić nie mogę...muszę poszukać innego. ale wszystko w swoim czasie na razie studencki budżet na to nie pozwala.

Edytowane przez Dr@GuN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...