Skocz do zawartości

Posiadacze Hondy Magna razem ( Honda VF 750 , VF750 )


Mr.DiPi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

VF 700 ,nie VS.To mniejsza wersja 750.Amerykańcy aby chronić swój wynalazek dowalili jakąś akcyzę czy coś w tym stylu i japońscy producenci zaczęli robić 700-ki ,aby ominąc chory przepis i nie stracić klientów. Silnik z 700 nie ma tylko zmniejszonej pojemności na średnicy czy skoku tłoka.To dosłownie mniejszy piec.Ma wszystkie wady starych VF,trzeba tylko znaleźć zdrowy egzemplarz i dbac o niego.Często zmieniać olej,nie jeździć na niskich obrotach od trójki w góre i tyle.

Napisz mi kolego na co trzeba zwrocić szczegolną uwage w tych Hondach jakie mają wady konst. jak się tym jeżdzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Magnie podstawa to rozrząd.Najlepiej mieć mozliwość zaglądnięcia pod dekle,ale do tego trzeba wiele rozmontować.Musi być cicho.Czasem kosz sprzęgłowy hałasuje(jak u mnie)A jak się jeżdzi to sam musisz sprawdzić,bo każdy jest inny i ma różne potrzeby.Nie da się ukryc ,że te sprzęty mają mnóstwo wad,ale ja V65 czyli VF1100 uwielbiam.Kiedyś raz przejechałem się 700 -ką ,ale była za słaba,hehe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mam pytanko gdzie na motocyklu mogę sprawdzić jego rok produkcji ponieważ mam wątpliwości co do daty która jest w dowodzie

 

Na główce ramy wybity numer i tabliczka znamionowa albo na ramie pod silnikiem - w zależności od rocznika.

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam.Mam pytanie odnosnie przeglądu.Kuzyn kupil Magne 750 z 84 r w stanie idealnym(doslownie),

pelny oryginał z przebiegiem 25tys.Jednak prędkościomierz ma 2 skale,km/h i mile,czyli wychodzi na to

że ma około 40 tyś,a może się myle.

Silnik pracuje bardzo ladnie,ciho.Czy zanim wyjedzie na wiosne kuknąć na rozrząd(dla pewności)i sprawdzić w jakim jest stanie czy lepiej nie ruszać.Patrząc na przebieg(jeśli faktyczne 25tys)to nie powinno być problemu z rozrządem.

Zaznaczam że nie mam grama pojęcia o magnach,a kuzyn zabujał się po uszy w magnie.Szkoda gdyby coś padło mu w silniku.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli na prędkościomierzu główne cyfry to mile,wtedy licznik przebiegu jest również w milach,jesli w km to odwrotnie.Co do rozrządu to najwyżej można sprawdzić jak wyglądaja krzywki na wałkach.W razie rys skontrolować powierzchnie dźwigienek,czy nie są uszkodzone,bo wtedy trzeba je zregenerować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli na prędkościomierzu główne cyfry to mile,wtedy licznik przebiegu jest również w milach,jesli w km to odwrotnie.Co do rozrządu to najwyżej można sprawdzić jak wyglądaja krzywki na wałkach.W razie rys skontrolować powierzchnie dźwigienek,czy nie są uszkodzone,bo wtedy trzeba je zregenerować.

 

Jak już dekle głowic zdjęte, to i luz zaworowy warto sprawdzić. Co do regeneracji dźwigienek to obszerny temat powstał na forum.

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Witam Chcialbym kupic na dniach Honde VF750c z 1984 albo 1982 roku bo nie jestem pewien dokladnie ktory to rocznik. Ale na numerze ramy jest nabite *RC09-2101933* a na tabliczce znamoniowej jest jeszcze cos takiego "P.V.A. 82/6512" <--- co oznacza ten skrot? i jak rozszyfrowac po numerze ramy skąd ten motor pochodzi?? (VINu jeszcze nie znam). Czym sie roznia modele z lat 82 83 84 miedzy soba?

 

Czy znajde gdzieś serwisówkę do tego motoru ale po polsku? A jeżeli ktoś ma jakies info na temat tego motoru to prosze aby mi podeslal albo udostepnil.. :)

 

Nigdy nie jezdzilem na motorze wczesniej, czy dam sobie rade z ta maszyna?? :) no i jak sprawdzic przed zakupem czy czy nie kupuje "kota w worku"?

 

No i jaki kask pasowałby do tego typu motocykla?? na co zwrocić uwagę przy doborze kasku??

 

Pozdrawiam i proszę o poradę.

Edytowane przez kenezzz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego nie ma serwisówek po polsku.Są najczęściej po angielsku i niemiecku.Po polsku można czasem trafić instrukcję obsługi i to nie do wszystkich modeli.

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie jezdzilem na motorze wczesniej, czy dam sobie rade z ta maszyna??

Nie...wg mnie absolutnie nie.

No i jaki kask pasowałby do tego typu motocykla??

Nieważne jaki pasowałby, ważne jaki jest bezpieczny. Przy tej maszynie proponuję integrala, jeta nie polecam.

na co zwrocić uwagę przy doborze kasku??

Producent kasku, obwód głowy, waga, hałas. W tej właśnie kolejności.

SPOKOJNIE, POZWÓLMY DZIAŁAĆ NATURZE...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...