Skocz do zawartości

Posiadacze Hondy Magna razem ( Honda VF 750 , VF750 )


Mr.DiPi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kto ma możliwości i chęci, proszę o kontakt.

Mam mozliwości i nawet chęci, tylko czasu brak, a żeby takie cuś wytoczyć (i nagwintować też chyba trzeba) to trochę zejdzie :crossy:

 

Mam mieszane uczucia do tej przeróbki smarowania. Tzn. na pewno daje to efekty, z drugiej strony ponoć naszych wersji (C i S) problem raczej nie dotyka, bardziej posiadaczy F-ek.

 

Aczkolwiek dawno swoich wałków i krzywek nie oglądałem hm...

SPOKOJNIE, POZWÓLMY DZIAŁAĆ NATURZE...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam mozliwości i nawet chęci, tylko czasu brak, a żeby takie cuś wytoczyć (i nagwintować też chyba trzeba) to trochę zejdzie :icon_biggrin:

 

Mam mieszane uczucia do tej przeróbki smarowania. Tzn. na pewno daje to efekty, z drugiej strony ponoć naszych wersji (C i S) problem raczej nie dotyka, bardziej posiadaczy F-ek.

 

Aczkolwiek dawno swoich wałków i krzywek nie oglądałem hm...

 

 

Podobno jedni jeżdżą w USA od samego(!) początku i nic się nie dzieje, część miała w ramach cichej wymiany wymienione wałki przez Hondę.

W niektórych moto awaria wystąpiła prawie z dnia na dzień, nagle zawory zaczęły klepać i tyle...

Sam nie wiem, na razie mój chodzi ładnie, na liczniku 38 kmil.

Zmienię olej, popatrzę co z tym filtrem przy okazji pomierzę jaki tam reduktor-rozgałęziacz wejdzie.

Zimą ściągnę pokrywy rozrządu i pooglądam wałki i gdzie ew. zamontować rozbryzgiwacz.

Jechałem rano na przegląd-było tak zimno, że nawet dobrze nie popatrzyłem na użyteczne obroty.

Chyba coś przy 100/godz było 3000 obr na 6 biegu, więc OK. Na trasy oszczędnie z paliwkiem i przyzwoite smarowanie głowy zapewnione. Najgorzej na wolnych.

Panowie ze światłami amerykańskimi, jeździcie z przodu z zapalonymi non-stop kierunkami, czy kazali Wam to zmienić w przeglądzie/policja?

Na razie mam odłączone- od wczoraj, ale widzę, że jeżdżą z tym tylko nie wiem czy nie zapłacę!?!

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z tymi światłami jeżdżę już dwa lata i nic,kolega miał Hondę chyba z 10 lat i nigdy przy kontroli nikt na to nie zwrócił uwagi.Więc się tym nie przejmuj.Pozdro

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z tymi światłami jeżdżę już dwa lata i nic,kolega miał Hondę chyba z 10 lat i nigdy przy kontroli nikt na to nie zwrócił uwagi.Więc się tym nie przejmuj.Pozdro

 

 

OK. więc powracam do oryginału :buttrock: A propos Prudnik to moje rodzinne miasto :wink: i jestem tam od czasu do czasu, więc nie wykluczone, że się spotkamy na szlaku :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajrzyj na naszą stronkę, pewnie poznasz znajome twarze.Pozdro http://www.towarzystwomotocyklowe.opole.pl/

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Waszą str. zaglądam i owszem czasami, a co do znajomych twarzy :biggrin: , to wyjechałem z Prudnika jeszcze jako przedszkolak :biggrin:

No, odebrałem dowód i zaraz idę przykręcić tabliczkę i jaaaazda!

Pozdr.

 

Ps. Byłem na zlocie na klasztorku, było fajnie- chociaż skutera nie wygrałem :crossy: to mam blachę i wspomnienia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

no ja też się chętnie podepnę, bo mam ten sam problem... takie metaliczne odgłosy po lewej stronie motocykla... na nieobciążonym silniku nic nie słychać, wkręcając go na luzie też nie. dopiero podczas jazdy, nawet zaryzykuję stwierdzenie że w okolicach 100km/h dopiero się ujawnia.

jakieś pomysły??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja też się chętnie podepnę, bo mam ten sam problem... takie metaliczne odgłosy po lewej stronie motocykla... na nieobciążonym silniku nic nie słychać, wkręcając go na luzie też nie. dopiero podczas jazdy, nawet zaryzykuję stwierdzenie że w okolicach 100km/h dopiero się ujawnia.

jakieś pomysły??

DOKŁADNIE KOLEGO TAK JAK NAPISAŁEŚ ? PISAĆ JAK KTOŚ WIE O CO CHODZI? POZDRAWIAM KOLEGE!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja niczego nie sugieruję, ktoś kto ma styczność z silnikami 4 suwowymi na codzień potrafi słuchem wyczuć czy to nie zawory ^^ pare silników w samochodach już wywalałem i gdybym tego posłuchał to bym wiedział , zawory mogą być źle wyregulowane i bardzo szybko trzeba będzie je poprawiać (w maluchu raz na miesiąc to było musowe bo były słabe^^) dzwięk pojawia się pod większym obciążeniem metal z którego są zrobione krzywki albo nawet zawory może się już odkształcać delikatnie przy takiej prędkości, równie dobrze może to być łańcuch od wałków rozrządu wróżka nie jestem to trzeba po prostu sprawdzić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też się zastanawiałem, nad łańcuchem... w sumie mam w aucie stukający zawór i raczej do dźwięku z Magny mi to nie pasowało, no cóż nie pozostaje nic innego jak tylko dać nura pod bak :/

ehhh... najbardziej denerwujące jest rozbieranie połowy motocykla :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...