Skocz do zawartości

Końcówki kierownicy


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Do czego służą koncówki kierownicy typu http://www.allegro.pl/item116250355_koncow..._carbonowe.html , mają one jakies konkretne zastosowanie?? jest sens je qpowac??a jesli tak to jakie do gsf600?? takie z allegro czy lepiej do serwisu suzi pojechac i tam zakupic??

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie do tłumienia drgań kierownicy?

Wydaje mi się, że to jest główny powód ich montażu. Szczególnie, że do określonego modelu motocykla można dobrać ciężarki o różnej masie.

Do mojej XJ, jak jakiś sq....... mi je odkręcił dorobiłem je za piwo u znajomego tokarza.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim tłumią ...Jeździłem przez jakiś czas bez i czuć różnicę ... Co do rozmiarów trzeba uważać na średnicę i długość . Musiałem zmienić na dłuższe dlatego że jak miałem za krótkie a manetka wychodzi poza koniec kierownicy potrafi się blokować oporami o krawędź stożka .... Teraz mam już spokój ...dobrze dokręcone i z odpowiednim luzem ....Ja polecam :icon_razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

a czy jest jakas optymalna waga jaka te koncowki powinny miec? Kupilem wlasnie nowe i wydaja mi sie za lekkie, bo standardowe jakie mam w kierownicy sa ciezsze na oko.A te nowe maja wage 50 gramow kazdy.Czy to nie za malo ? Kierownice mam aluminiowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no własnie - zwróc uwagę na średnice , sposób mocowania i jak głęboko wchodzą w kierownicę. ja kupiłem Carbon`owe koncowki do swojej RF 600R i nie pasowały więc jebną...em je do szafki i niech tam gniją. Kierownica w RF na wspawane tulejki z otworem gwintowanym które służą włąśnie do mocowania tych końcówek. Problem w tym że są wspawane na głębokość 5-8mm i są tam małe spawy które przeszkadzają w założeniu koncowek. Musiałbym szlifowac trochę a nielubie rzeźnictwa wiec musialem znalezc inne , takie co pasują.pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Do czego służą koncówki kierownicy typu http://www.allegro.pl/item116250355_koncow..._carbonowe.html , mają one jakies konkretne zastosowanie?? jest sens je qpowac??a jesli tak to jakie do gsf600?? takie z allegro czy lepiej do serwisu suzi pojechac i tam zakupic??

 

pozdr

 

Akcesoryjne koncowki wykonane sa z reguly a aluminium. Oryginalne koncowki w bandicie maja wklad z olowiu i sa dosc dlugie. Roznica w wadze jest wiec spora. Akcesoryjne koncowki mozna dostac juz w cenie kolo 20zl. Oryginaly w salonie SUZUKI kosztuja 10-15 razy tyle (4-5 lat temu szukalem). Sam sobie odpowiedz na pytanie czy warto. W przypadku montazu koncowek akcesoryjnych bedzie to tylko zabieg kosmetyczny.

Do Bandita beda pasowac wszystkie koncowki o rozmiarze srednicy 20mm (standardowa kierownica stalowa 22mm). Do aluminiowych sa chyba 16mm. Najlepszym sposobem byloby zeby ktos CI dotoczyl takie koncowki wedlug twojego pomyslu i masz problem z glowy a wydasz grosze.

 

PS Ja u siebie w Bandicie montowalem szersza kierownice aluminiowa i akcesoryjne koncowki. Nie czulem roznicy w prowadzeniu motocykla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...