Skocz do zawartości

Regulacja Zawieszenia w motocyklu


Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator
Z praktyki wynika, że GSX 600f najlepiej się spisuje na polskich dogach ustawiony na 3 poziom - jest wtedy fajnie twardy, a z drugiej strony nie trzęsie tak bardzo. Tak wyszło po licznych eksperymentach z takim motocyklem mojego kumpla Sławka.

 

Pozdro, Paweł

 

Podobnioe w Duce. Jest tam bodaj 19 stopniowa skala w każdej ladze i oczywiście utwardzone są maksymalnie. Jeździ się w miarę dobrze, ale i tak jakby czegoś brakowało (czyżby amortyzator skrętu, hehehe)

Podobnie tył, chociaż tutaj standardowy amortyzator Showa to parodia - tylko nastawianie sprężyny... Wstyd. Osobiście skręciłem na maksa i jeździ się o wiele lepiej, niż na miekkim.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widze ze pytania sa ale odowiedzi brak.

Moze zaczniemy od tego jaka jest mozliwosc regulacji w waszych motocyklach?

No właśnie - chętnie bym poczytał opinie tych, którzy wiedzą.

Z mojej wiedzy (lub niewiedzy :roll: ) wynika:

-napięcie wstępne sprężyny zmienia skok zawieszenia i wysokość motocykla,

- regulacja siły dobicia zmienia podatność amortyzatora na ściskanie,

-regulacja siły odbicia zmienia podatność amortyzatora na rozciąganie.

 

Jeżeli mam błędne wyobrażenie (bo raczej nie wiedzę) to niech mnie ktoś poprawi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vlaad - skok zawieszenia jest najczęściej ograniczany przez skok amortyzatora, a nie sprężyną (chyba że jast tak twarda, że w praktyce nie da się tego skoku wykorzystać, ale przy padniętym amorze można dobić KAŻDĄ sprężynę). Napięcie wstępne oznacza naprężenie sprężyny w czasie poczynku (na wyprostowanym amorze sprężyna jest mocno, albo lekko naprężona). Trochę się zwiększa wysokość, ale to co czuje kierowca to twardość zawieszenia. Napięcie sprężyny powinno być zgrane z regulacja amora, bo samo twarde ustawienie sprężyny może spowodować bardzo niebezpieczne zachowania - np. twardy przód będzie się odbijał na nierównościach, bo amrtyzacja nie jest wystarczająca (właśnie odpibie o dobiecie).

 

POzdro, Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...