Skocz do zawartości

ŁANCUCH NAPEDOWY


Rekomendowane odpowiedzi

mam takie pytanie jak mam juz rozciagniety lancuch i koniec mam regulacji czy taki lancuch moge skrucic o 1 lub 2 ogniwa i spowrotem go zaklepac nowa zapinka, moze to banalne pytanie ale jestem ciekaw i czy jak zmieniam ilosc zebow na zebatce tylnej czu tez musze dobierac do niej inny lancuch .

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak mam juz rozciagniety lancuch i koniec mam regulacji czy taki lancuch moge skrucic o 1 lub 2 ogniwa i spowrotem go zaklepac nowa zapinka

Nie, ponieważ łancuch taki ma już wyciągnięte ogniwa, które nie nachodzą juz na zęby zebatki. Zużyty łańcuch trzeba wymienić na nowy.

czy jak zmieniam ilosc zebow na zebatce tylnej czu tez musze dobierac do niej inny lancuch .

W zależności jaką zębatkę założysz może się łańcuch okazać za krótki lub za długi, ale wątpię by takie coś miało miejsce. To raczej kwestia odpowiedniej regulacji. Ja do mojego GS-a założyłem mniejszą i po prostu musiałem bardziej naciągnąc łańcuch- :wink: zmniejszył mi sie zakres regulacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dario.G pytanko :wink:

 

podłączę sie do tematu mam gs i zamówiłem nowy zestaw napędowy i z przodu zamiast 16 dam 15 czyli łańcucha nie trzeba skracać ? bo mam już wahacz zdjęty i nie chce mi się go montować do sprawdzenia ........ do zakucia łańcucha pod skacze do serwisu

 

a i jeszcze ile Ci gs leci na 15 ? :icon_biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skracać to sobie można gumę od majtek jak się wyciągnie. To dopowiedź na pierwsze pytanie. Jazda z tak wyciągniętym łańcuchem grozi jego zerwaniem. Już trzymanie go do końce regulacji jest błędem. Zobacz na znaczniki na wahaczu (które są w Hondach) w którym momencie powinno się wymienić zestaw napędowy (czyli tez zębatki) - jest to kilka milimetrów, a nie np. dwa centymetry do zakończenia regulacji na wahaczu.

 

A co do zębatki 15 zamiast 16 - zostaw seryjną długość łańcucha.

 

Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiedzialem o tym ze jak sie skonczy regulacja trzeba nowy zestaw napedowy tylko ze taka mozliwosc tego skracania przeszla mi przez glowe i czy to tez jest naturalne ze lancuch jest do wyzucenia po sezonie .ja rzejechalem na nim ok 10 tys km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dario.G pytanko

 

podłączę sie do tematu mam gs i zamówiłem nowy zestaw napędowy i z przodu zamiast 16 dam 15 czyli łańcucha nie trzeba skracać ? bo mam już wahacz zdjęty i nie chce mi się go montować do sprawdzenia ........ do zakucia łańcucha pod skacze do serwisu

 

a i jeszcze ile Ci gs leci na 15 ?

Łańcucha skracać nie musisz. Nie sprawdzałem prędkości max, ale około160 poleci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taak kiedyś był podobny temat (nie mogłem go znaleźć :icon_mrgreen: :biggrin: może po porządkach na forum przepadł) tam byo bardzo mądrze to opisane - po co kupować nowy łańcuch lepiej skracać go co jakiś czas o 2-3 ogniwa :crossy: potem znowu i znowu aż zostanie jedno albo dwa (te już się nie rozcągną) :wink: :icon_biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...