Skocz do zawartości

Aprilia VS Cagiva


RaY
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam takie troche nietypowe pytanie, totalnie sie nie znam a tego typu pojazdach i teraz mam proxbe , mogl by mi ktos przyblizyc te dwa motocykle ?

 

chodzi mi konkretnie o RS 125 i Mito

 

Wiem, ze o RS bylo sporo... ale jesli by porownac z Cagiva to nie bardzo :biggrin:

 

Mam takie ogolne pytania -

 

przyspieszenie, v max, masa wlasna, dzwiek, czesci, spalanie, no i chyba najwazniejsze - moc

 

i jeszcze jedno - jaka jest najwieksza 125 jesli chodzi o te mini scigi ? :biggrin: bo z tego co wiem to NSR i CBR jest najmniejsza ?

Edytowane przez RaY

Motocykle to nie wszystko, ale bez nich wszystko jest niczym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bzdura :wink: Faktycznie Mito jest najmocniejsza.Wersja 7 biegowa seryjnie osiaga predkosc nawet 190km\h.Rs w zyciu tyle nie poleci.Silnik tez jest mocniejszy.Najsilniejsza Rs chyba ma 36 Km Ni silnik Rotax wiec wiecej miec niemoze.Mito chyba ma 38-raz sie spotkalem z wersją 40Km jakąs specjalną.Nie wiem jak jest z zywotnoscią Mito ale Rs ma chyba wiekszą.Wyglad.Mi sie Mito bardziej podoba.Dostep do czesci.Hmm oczywiscie do Rs jest wiecej ale do mito tez niebrakuje nawet na allegro.Co do nowych np w Motorlandzie we wroclawiu sprowadza wszystko.Jest tez pare serwisow Cagivy w polsce. :icon_biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mito jest mocniejsza, o ile nie najmocniejsza.

 

Co do części, do niczego poniżej 200cc nie kupisz części od tak o jak chleba w sklepie, bo tego jest mało, mało ludzi kupuje takie części, więc zazwyczaj trzeba je sprowadzić.

No chyba że masz skuter :icon_razz: wtedy łatwiej.

 

Ale tak jak powiedzial DiboS60 - w motorlandzie ci wszystko ściągną, ja dostałem u nich wszystkie części jakie chciałem. Dealrzy Cagivy też są, ale na dobrą sprawe każdy lepszy serwis motocyklowy sprowadzi ci części.

 

Co do RS, nie jeździłem, widziałem ja tylko na zdjeciach, fajnie wyglada jednak nie wiem jak to jeździ.

 

Ale jeżeli chodzi o wygląd to tylko NAJNOWSZA Mito :icon_razz:

Jest po prostu SUPER

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja słyszałem że naj lepsza 125 to Gilera

:D :P "słyszałem". :D

Po primo: jaki model? Bo chyba nie DNA... :banghead: Po secundo: Wątpię, żeby którakolwiek seryjna 125-tka mogła dorównywać osiągami do Mito 125 (7-biegowej). Nawet biorąc pod uwagę przekłamania licznika, jest jedną z naj-naj-najszybszych. Skoro siódmy bieg załącza się przy 150 km/h...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mito góóórą !!!!! To jest dopiero przecinak... Aprilia tesh nie jest złą, ale moim zdaniem wymięka przy Mito. A tak swoja drogą to chyba nigdy nie kupie aprili bo się zraziłem do tej marki ( kolega ma i mu się ciągle coś psuje) :bigrazz: A Mito to jest perfekcja :biggrin: Ten wygląd, ta moc, te osiągi... Pozdro :icon_exclaim:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kumpel ma Mito 98 rok, w tej nowej kascie ;] super sprawa, amor skretu w standarcie, jedyne na co narzeka to spalanie, no ale za to jakie osiagi ;)

Jego Cagiva ma w papierach wbitą mase 130kg (bez plynow), jej moc to 31KM a v-max do tej pory to 188 km/h - tyle jechal :) ...jednym slowem ostra maszyka ;]

Co do RS to z tego co sie dowiedzielismy z kumplem na 125.pl to do 120km/h obydwa motorki ida prawie rowno, a powyzej 120 Mito odjezdza RSce... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzytkownik * DiboS60 * ma swiętą racje Cagiva Mito jest bezkonkurencyjna chłopak ma pojecie. Aprilia RS 125 nie ma szans ani z Honda NSR 125 i CBR 125 !!! Więc jak ktoś nie ma pojęcia to niech sie nie wymądrza jaka to nie jest super ta Aprilia RS 125 bo to gówno prawda !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...