Skocz do zawartości

Każdy posiadacz YZ125 '98-'01 - tutaj prosze


Rekomendowane odpowiedzi

Podnosze temat odnośnie ustalenia pewnej rzeczy występującej w YZ 125 98-01. Chodzi o to czy końcówka po jeździe upaprana jest w czarnej mazi? Dodam tylko że u mnie tak sie dzieje , u PomyK'a i witsona z forum. Mimo nowych uszczelniaczy na wale i dobrej mieszanki skubańce nam smarkają - czy to każdy z was tak ma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka lejecie mieszanke bo ja 1:30??

 

Ja leje 1:40 , kiedyś nawet wlalem 1:50 zeby sprawdzić czy to moze za bogata mieszanka ale to samo. Przykręciłem dzisja dysze powietrza o jeden pełny obrót - jutro sprawdze czy coś lepiej.

Edytowane przez Myszon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posmigalem dzisiaj troche na dyszy powietrza odkreconej o 2 pełne obroty i nadal to samo. Oleju ze skrzyni nie bierze więc to raczej mieszankowy niedopalony syf. Może świeca ma mieć większą przerwe albo za duża dawka paliwa jest? Może ktoś doradzi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiekszość dwu taktów tak ma. Bierze się to z zasady dzialania silnika dwusuwowego, podczas wydechu jest zasysana świeża mieszanka, która wypycha spaliny, a z uchodzącymi spalinami "ucieka" nam troszke niespalonej mieszanki. ażeby się przekonać, że tak jes to nalezy się zapoznać ze szczegółową zasadą pracy silnika dwusuwowego. Duzo zależy też od rodzaju przepłukiwania cylindra( jaki rodzaj, najpowszechniejszy jest rodzaj Szchnurle, a tych rodzajów jest troszke :biggrin: ) Uczyłem się o tym w technikum mechanicznym :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

motul 800 nie powoduje demienia się itp

Gówno prawda ! ! !

 

A jakie uzywacie oleje do mieszanek

Teraz Castrola R2,wcześniej właśnie motula 800

 

Moze za mało krecicie swoje maszyny i nie przepalają mieszanki

Kręce maszyne jak trzeba,więc to odpada ! ! !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...