Skocz do zawartości

Spalanie stukowe


molic
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czym moze byc spowodowane spalanie stukowe w simsonie?? Zakupilem cylinder mausner i jak wymontowywalem stary to na starym tloku od spodu byla wypalona czarna plama. Dlaczego tak sie dzialo i co zrobic zeby czasem to samo nie stalo sie z nowym cylindrem??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym moze byc spowodowane spalanie stukowe w simsonie?? Zakupilem cylinder mausner i jak wymontowywalem stary to na starym tloku od spodu byla wypalona czarna plama. Dlaczego tak sie dzialo i co zrobic zeby czasem to samo nie stalo sie z nowym cylindrem??

toże tłok był od spodu z czarną plamą wcale nie znaczy że miałeś spalanie stukowe :banghead: a powstaje ono przy zbyt wysokim stopniu sprężania i źle dobranym paliwie oraz przy źle ustawionym zapłonie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dołącze się do pytania... mam Honde NS-1 montesa 80 i mam nowy tłok kiedy dotarłem około 150 KM i rozebrałem bo mi się łozyska igiełkowe spieprzyły to jak rozebrałem i wziełem tłok to góra tłoka była czarna, czarno-brazowa coś takiego,... znaczy że coś nietak ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...i źle dobranej świecy zapłonowej ;]

racja :flesje:

 

znaczy ze olej hujowy lejesz albo zle gaznik masz wyregulowany :)

nieprzesadzaj kilka już rozbierałem i w większości był czrny nalot na denku tłoka od spodu :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i wziełem tłok to góra tłoka była czarna
Masz łeb jak sklep ino czytac sie naucz.Gora tloka koledze chyba chodzi o okreslenie denka tloka.W cylindrach ktore posiadają 5-7 kanalowy system plukania cylindra.do ktorcy leje sie dobry olej i mają kątowe wyprzedzenie zaplonu poprzez modul.a takie silniki przy okazji są robione z dobrych materialow nie ma prawa sie osadzac nagar na czesciach roboczych :) Oczywiscie do jakiegos przebiegu.Gdy material zaczyna robic sie chropowaty nierowny oczywiscie takie zjawisko nastepuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi w simku minimalnie stukało wiec lałem benzyne 98. Pomogło tez minimalne opóźnienie zapłonu.

 

Dokładnie

 

Spalanie stukowe zasadniczo może wystąpić w trzech przypadkach:

1. Kiepskie paliwo (za niska liczba oktanowa)

2. Kombinowałeś z głowicą (np. planowanie) i przedobrzyłeś ze stopniem sprężania

3. Nieprawidłowo ustawiony zapłon.

 

Ewentualnie masa nagaru... ale to jest przypadek skrajny. Napewno nie po takim przebiegu jak piszesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nawet gdby splanowal glowice to i tak nie uzyska duzego spreznia w simsonei i watpie zeby to bylo przez glowice ja stawiam ze zaplon ma zle ustawiony

 

 

Ja np. nie planowałem tylko miałem cylinder 60i glowice 50. Spreżanie było na poziomie 12at. Spalanie to pojawiało sie na wyskokich obrotach. Najlepszym rozwiązaniem na dłuższą mete było zastosowanie podkładki pod cylinder z bakielitu(?) o grubości 0,5mm. Wtedy zjawisko ustało.

Edytowane przez misiek775
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...