Skocz do zawartości

Wrzucanie silnika od simaka do motoryny


sebastian2411
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Mam problem moj stary silnik od motorynki sie sypnął tak ze nie dalo sie z nim zrobić postanowiłem kupic silnik od simaka . Jak pomyslałem tak zrobiłem kupiłem silnik s-50 i teraz próbuje zrobić mocowanie do tego silniczka i nie wiem jak. Jeden problem mam za sobą takiże musiałem zrobić inny hamulec poniewaz lancuch leci w simaku po drugij stronie i musialem odwrocic kolo na druga strone i zarazem hamulec zrobić. na szczęcie to juz mam zrobione tylko nie wiem jak zrobić te mocowanie do tego silnika. Widzialem na allegro ze taki silnik jest tylko przymocowany za 1 srubke i ja tez bym tak zrobił tylko czy przy mojej jeździe to wytrzyma. Proszę o radę w tej sprawie. Bardzo mi na tym zależy żeby troche pośmigac.

 

Pozdrawiam wszystkich i prosze o rady.

 

Sebastian Cislak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak zawsze racja ale skad mam wziąśc nowy silnik rometowski a a starego nie bedę kupował bo nic nie wiadomo co jest w srodku a jak kupie to jak stry będzie sie sypał co 2 tygodnie wiec co za sens. Lepiej kupic silnik od simsona zrobic co trzeba i tylko lac paliwo i jeżdzić. Silnik simson jest o 100 razy lepszy i silniejszy. Przecież ludzie mają silniki takie z 80 lat i robia pluki tuninguja i wszystko robia a w Rometowskim silniku nawet pluków nie mozna zrobic. Mój kuzyn ma simaka z 1979 roku i bierze moja motorynke z 1993 roku więc naprawdę sie oplaca wrzucic silnik od simaka zrobić wzmocnienie ramy i jeżdzic. Dla mnie wązne jest to aby się nie psuł i miał dobrego kopa a simak jest dla mnie zaduzy.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To moze daj od razu silnik od wski

Zauwaz ze motorynka jerst mała i jesli dasz taki silnik to bedzie miała kopa a jak wiadomo te Romety maja baaardzo slabe hamulce.TO SA SPOWALNIACZE.

A trudno ci bedzie wyhamowac z 70km/h bo tyle to napewo pojedzie.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz troche racji ale jak wsadzęsilnik od wski to wiesz wielkie to jest i jeszcze trzeba chyba dospawywać rurki a tu tylko uszy przerobić a hamulce nie graja żadnej roli w tym, wazne zeby zablokowały koło najlepiej a jak zablokuja koło to juz sie da. Na dodatek chce zmienic zebatke z przodu na jak najmiejsza wię to będziemialo zryw ale jush takie szybkie nie będzie :) ajeszcze wsk jest jeszcze chyba szybsza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale motorynka jest lzejsza i co z tego jezeli jakbym wkladal do motorynki suilnik od simsona to tak by pozstały te kola małe to co za różnica :)

 

pozdrawiam

 

ale motorynka jest lzejsza i itak wsk jest 125cc a simson 60cc więc co tu porównywać mozna a wski silnika nie chce b sie zabije nanim pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znajdz spawacza ,z ramy usun org.mocowania. ustaw silnik w ramie tak jak ma byc i dopasuj z odpowiedniej blachy uchwyty a nastepnie niech spawacz je przyspawa do ramy i wszycho!!

moto bedzie chulac az milo

PZDR

 

witam!

myslę że podwozie motorynki nie jest przystosowane do wyższych mocy silników,przy większych prędkościach rama nie będzie mieć odpowiedniej sztywności a hamulce praktycznie nie będą w stanie zatrzymać maszyny!!!

[/quote

co ty?!

to nie motocykl i te "moce" akurat tu nie odgrywaja wielkiej wagi

bardziej martwilbym sie o silnik simka-czy wytrzyma... he he

sa dosc delikatne ale jak nie bedzie katowal to polaaaata.

dr750big ,hd evo 1340 ratrost ,gsxr 1100 91' , ram hemi 5.7

http://www.bikepics.com/members/kulka/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tak, silnik od "simka" jest przezajebiscie mocny i ma 60 ccm w standardzie. ku*wa jacy niektory ludzie są głupi. 3,5 KM to rzeczywiscie sprawa warta grzechu i ciecia biednego Rometa...

hamulce nie graja żadnej roli w tym, wazne zeby zablokowały koło najlepiej a jak zablokuja koło to juz sie da

O taaak, z takim podejsciem to daleko zajedziesz mały faflunie.

Silnik simson jest o 100 razy lepszy i silniejszy. Przecież ludzie mają silniki takie z 80 lat i robia pluki tuninguja i wszystko robia a w Rometowskim silniku nawet pluków nie mozna zrobic. Mój kuzyn ma simaka z 1979 roku i bierze moja motorynke z 1993 roku

 

Tu sie srodze ubawiłem :):D:D "wsyćko robio pane, płuki, tjuningujo, po prostu szatan nie motur" łaaaahahahahaa :)

Edytowane przez Greedo

Suzuki GSR 750, GS 400, GSX 750 S Katana, GS 850 G, DR 600 S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ej jak chcecie błaznowac to sie do cyrku zapiszcie.Koles zadał konkretne pytanie i liczy napewno na odpowiedz po to jest forum.puknij sie jeden z drugim umoralniacze :)

 

 

No to mu ku*wa odpisz w temacie pajacu.

Suzuki GSR 750, GS 400, GSX 750 S Katana, GS 850 G, DR 600 S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to co mam wlozyć chyba tarczówki od rowera czy co ?? czy mam placić sporo kasy a :) ile razy mam powtarzec ze sprzodu będzie mniejsza zębatka czyli wolniej będzie jechał a ja na niej niechałem 60km/h i jeszcze zyje tzn ze rama nie pękłak :)

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...