Skocz do zawartości

Blokada z alarmem na tarczę XENA XN15


Rekomendowane odpowiedzi

To nie lepiej bylo po prostu wyjac baterie ?

Bez beterii nie pika wcale. A teraz mam tak ze jak ktos poruszy motocyklem to tylko daje pik pik i osoba mysli ze moto ma alarm. Ja go nie kupowalem zeby wyl i zapobiegal kradziezy, tylko zeby odstraszal ciekawskich ktorzy np. chcieliby usiasc na chwilke...

BMW F650GS - obecnie, na bezdroża; BMW K1200R Sport "Black Edition" - poległ w boju; BMW F800S - poszedł w dobre ręce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy zakleić gumą o smaku mięty i po xenie i po wyciu.

Ale wtedy nawet tego pikniecia nie bedzie (to tak samo moznaby baterie wyjac).

Ja wam mowie ze najlepsze efekty sa na rozladowanych bateriach, bo on wtedy ma tj tryb oszczedzania energii i tylko pika przez chwile zamiast wyc. Ciekawskich odstrasza, a nie wyje non-stop.

BMW F650GS - obecnie, na bezdroża; BMW K1200R Sport "Black Edition" - poległ w boju; BMW F800S - poszedł w dobre ręce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wtedy nawet tego pikniecia nie bedzie (to tak samo moznaby baterie wyjac).

Ja wam mowie ze najlepsze efekty sa na rozladowanych bateriach, bo on wtedy ma tj tryb oszczedzania energii i tylko pika przez chwile zamiast wyc. Ciekawskich odstrasza, a nie wyje non-stop.

 

Chodziło mi o sytuację podczas kradzieży :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale pytanie brzmi - opłaca sie brac Xene za 200 zł czy praktycznie to samo bede mial za 60 zł - mowie o zwyklej blokadzie na tarcze z alarmem.

W wielu przypadkach to nie kwestia oplacalnosci tylko np. wymogow AC (w PZU wiem ze maja tylko 4 blokady ktore honoruja jako zabezpieczenie motocykla). Jak chcesz zeby tylko cos brzeczalo to moze i za 60zl wystarczy. W przypadku xeny to cena raczej podytkowana jest materialem z ktorego jest wykonana sama blokada. To kawal solidnej blokady, a alarm to tylko dodatek.

 

Hunter - podczas kradziezy to Ci zakleja tego X guma do zucia i nic nie slychac. Wiec sadze ze ten alarm to ma zastosowanie glownie odstraszajace ciekawskich.

BMW F650GS - obecnie, na bezdroża; BMW K1200R Sport "Black Edition" - poległ w boju; BMW F800S - poszedł w dobre ręce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I niestety nie jest tak pieknie jak mi sie wydawalo. Jak baterie sa juz na serio na granicy wyladowania, to alarm zaczyna pikac caly czas (nawet jak sie otworzy blokade, czy wyjmie kluczyk). Wiec chcac nie chcac trzeba baterie wyjac. Ja teraz wyjalem alarm i mam sama blokade. Moze w przyszlym sezonie zamontuje znow bateryjki...

BMW F650GS - obecnie, na bezdroża; BMW K1200R Sport "Black Edition" - poległ w boju; BMW F800S - poszedł w dobre ręce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niewiem moze trafiliscie na felerne sztuki bo ja sobie chwale

 

byc moze macie zabrudzone okienko tak ze alarm "mysli" ze jest na tarczy i aktywuje czujnik ruchu

Zle mnie zrozumiales. Moj alarm zaczal pikac nieustannie jak mu sie juz baterie praktycznie totalnie wyladowaly.

Wczesniej dzialal normalnie - wyl tylko bedac na tarczy, natomiast nie zawsze tylko wtedy kiedy powinien.

BMW F650GS - obecnie, na bezdroża; BMW K1200R Sport "Black Edition" - poległ w boju; BMW F800S - poszedł w dobre ręce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Odkopie temat :) wprawdzie blokady sie nie starzeją a motocykle nie przestali kraść :)

 

Mam ją od 3-4 lat i ten alam to taka trochę zabawka jak koledzy wyzej napisali. Zmieniłem jej ostatnio baterie, wyczyściłem lustro i tak trzeba mocno szarpać kierownica żeby sie włączyła.

 

Co do samej blokady, wykonania z najlepszych materiałów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...