Skocz do zawartości

kask Reevu Vision System


Rekomendowane odpowiedzi

Zgadza się, było w którym ŚM - był opis kasku nie z kamerą ale lusterkiem i zdaje się, że ktoś słusznie zwrócił uwagę, że taki wynalazek w czasie jazdy w nocy powodować będzie permanentne oślepianie motorzysty światami samochodu jadącego za nim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uzywam tego wynalazku z usa I sobie chwale. Bugeyes. Lusterka przyklejane do kasku, brzmi badziewnie, ale dziala.

 

Ale oczywiście tylko jako "pomocnicze" lustra?

 

Przychylam się do pomysłu że miało by to sens gdyby kamera przymocować na "stałe" do motocykla a nie kasku.. to pewnie wyeliminowałoby większość wad ale przymocowanie jej z tyłu z kolei spowodowałoby poszerzenie martwej strefy..

 

BTW Jakoś to co zobaczyłem na fotkach mnie nie przekonuje.. Szczególnie jeśli pomyśle sobie że miałbym jeździć po naszych "polepionych" drogach.. gdzie bywa że łeb podskakuje jak piłeczka pingpongowa.. A wynalazek traktowałbym raczej jako jeden z serii 'MangoTV'..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe. Ale wydaje mi sie, ze obserwowanie 2 obrazow na raz (jednego goniacego a drugiego uciekajacego) jest strasznie meczace dla oczu i ogólnie mózgu. A jak ktoś jest np. zmęczony to to uczucie będzie się tylko pogłębiać. Światła samochodów też pewnie przeszkadzają, zwłaszcza, że teraz w Polsce jeździ się z nimi cały rok (problem ten mógłby zniwelować przyciemniany wizjer albo antyreflex).

Mi się widzi rozwiązanie z 1/2 kamerkami umieszczonymi po bokach motocykla i jakimś wyświetlaczu w okolicach prędkościomierza. Na stałe zintegrowane z motorem.

:p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

W teori wszystko pieknie, w praktyce sie to nie sprawdza, Mialem to na glowie, b. ciezkie a pole widzenia jest niedosc ze fatalne to jeszcze nusisz krecic glowa aby cokolwiek zobaczyc.

 

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem kiedyś to rozwiązanie w kasku rowerowym. Pomysł niezły, jeśli ktoś jeździ sam. Ja w większości jeżdżę z moim plecaczkiem, więc niewiele mi takie lusterko pomoże. Do tego ciężar też nie zachęca do zakupu. Myślę, że jeśli pomysł dopracują i wyeliminują niedogodności, o których pisze ks-rider, to pewnie znajdzie więcej zwolenników.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 7 miesięcy temu...

Przemierzając obrzeża internetu dogrzebałem się do czegoś takiego u Five o'clocków:

http://www.reevu.com/index.asp ktoś może kupił, używał, dotykał, albo słyszał generalnie ile coś takiego kosztuje i jak to się w praktyce zachowuje (rym)

kłaniam

P.S.

Coś dla kinomanów wzrokowców

Edytowane przez gnida

A nas wiedzie siedem demonów, co nami się karmią: Na przedzie pycha podąża z tańczącą latarnią, Chciwość wczepiła się w siodło i grzebie po sakwach, Broi pod zbroją lubieżność, pokusa niełatwa. Bandzioch domaga się płynów i straw do przesytu, Wabi rozkoszne lenistwo do łóż z aksamitu, Gniew zrywa ze snu i groźbą na oślep wywija, A zazdrość nie wie, co sen i po cichu zabija...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...