Skocz do zawartości

jak ostrzec nadjezdzajacych z naprzeciwka...


dadeq
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zdaje mi się, że kiedyś był taki przepis, że nie wolno "mrugać" drogowymi. Teraz można ostrzegać o niebezpieczeństwach więc nic ci nie mogą zrobić. Może niech ktoś się wypowie, kto jest z przepisami na bierząco.

Kodeks drogowy:

 

Art. 29. 1. Kierujący pojazdem może używać sygnału dźwiękowego lub świetlnego, w razie gdy zachodzi konieczność ostrzeżenia o niebezpieczeństwie.

 

2. Zabrania się:

 

1) nadużywania sygnału dźwiękowego lub świetlnego;

 

Kosztuje to 100 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PARE SŁÓW SPROSTOWANIA BO NIEPRAWDZIWE INFORMACJE SIĘ POJAWIŁY:

 

ART 90 KW (klasyfikacja ogólna), a z taryfikatora:

 

KORZYSTANIE ZE ŚWIATEŁ DROGOWYCH NIZGODNIE Z PRZEPISAMI = 200 ZŁ, 0 PKT KARNYCH

 

... a co do tego ostrzegania, że stoją to chyba te zataczanie kręgów ręką byłoby na miejscu, niestety przy wyższych prędkościach wydaje mi się to być niemożliwe, lub znacznie utrudnione, pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-po co ma wlaczac? przecie on ku**wa widzi! ;-)

no wlasnie podpisuje sie pod Twoim pytaniem.

pzdrr

Trzymasz paluchy (poza kciukiem) dloni zlaczone i ruszasz nimi.. No wlasnie jak to wytlumaczyc :)

Czy kiedys w przedszkolu robiliscie ze skarpetek jakis stworki??? Nakladales na dlon i udawales ze potworek gada?? :flesje: No wiec jak ktos ma wylaczone swiatala to gadasz do niego dlonia ;) Robisz w ten sposob 2 ruchy.

 

Mam nadzieje ze rozumiesz o co mi chodzi :) Znak ten jest dosc stary i przyajmniej na slasku dziala

Edytowane przez bekriss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak dajecie znac komus kto zapomnial wylaczyc kierunkowskaz?

Pokazujesz paluchem na jego maszynę,a następnie robisz ręką "pieska"-pukasz parokrotnie kciukiem w palce.

Prawie wszyscy to rozumią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...