Skocz do zawartości

Ile biorą Wam fury oleju??


Rekomendowane odpowiedzi

ja mam pytanie czy to prawda ze w fzr-ach jest popularne ostre branie oleju??

czy to tylko glupie plotki??

pzdr

 

 

Prawda, chociazby dlatego, ze to juz wiekowe sprzety sa i troche maja przelatane.

Krecac pod czerwone pole mozesz spokojnie przyjac 1L / 1000 km :clap:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak czytam i widze ze moja leciwa CB 450 S z '87 roku jakas zdrowa jest.

Od wymainy do wymiany czyli na 6 tys km biezre mi mniej jak litre, kupuje 3 litry, do silnika idzie 2,3 litra a reszta starcza zazwyczaj na dolewki,

co do Devilki to nie moge nic powiedziec bo zrobilem na niej dopiero 800 km, na wiosne napisze :bigrazz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój VN 750 na 2500km nie wziął w ogóle oleju. w tym sezonie przebieg będzie zdecydowanie większy to się okaże jak jest z tym zużyciem, ale chyba często słyszana opinia o nadmiernym zuzyciu oleju przez vulcany jest w znacznej mierze nieprawdziwa.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Postawilem na zime mojego B6 z pełnym stanem oleju. W nowym sezonie przejechalem 200km i zauwazylem ze poziom jest zaledwie 2-3 mm ponad minimum - co może być powodem? Olej chyba nie zmniejsza objętości przy niskich temperaturach prawda? Silnik gdy osiądnie temperature pracy nie dymi nic. Raz (przyznaje z bólem) zdarzylo mi się odkręcic nieco więcej (do 8-9tys) na zimnym silniku przez póltora kilometra-czy w tym czasie mógł wypić ten olej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czolem!

 

A jak go zostawiales na zime, to zmieniales olej? Czy bez zadnej ingerencji tak sie zmienily wskazania?

 

Jesli to drugie, to ja stawialbym na blad w sprawdzaniu poziomu. Krzywo postawione moto, odczyt zaraz po jezdzie czy cos w tym guscie...

 

Ew. jakis wyciek, ale to bys raczej zauwazyl.

 

Pozdro

Edytowane przez zbyhu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postawilem go na centralnej podstawce. po jeździe bylo z godzine więc olej zdąrzyl chyba ścieknąć. Ewentualnie byl juz na tyle gęsty ze nie "wlał" się dobrze do oczka. Odpaliłem go w garażu na 10 minut i po zgaszeniu silnika po kilku minutach poziom był nieco większy - w okolicy połowy. Wyciek odpada-obglądnąłem silnik z każdej możliwej strony i nic.

 

Oleju na zime nie zmienialem. Planuje zrobic to w ciągu najblizszych dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RF 600R, 93r. 60000 km,

jazda sportowa = ok 0,5l/1000 km (np. tor)

jazda normalna i miejska ok 0,1 - 0,2 / 1000

 

pozdro

Acticam Motocykle Jelenia Góra -> www.acticam.com.pl

 

Komar 2352 -> S51 Enduro -> MBX80 -> AY50WR -> Mito125 -> GPZ600R -> RF600R -> ZX-12R -> GS500E + FZR600 + VTR 1000 SP-1, GSX-R600K3 Track, Versys 650 Ninja 300 + RS125 Track

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z czystej ciekawości pytam... Wiadomo, motocykle biorą i brać będą(jak się kręci to muszą:icon_biggrin:) Ciekawi mnie jednak jak to wygląda u Was?? Podajcie może marke motocykla i typ, rok oraz przebieg no i ilee bierze na 1000km!! Pozdrawiam.

 

Ja zaczne- Honda VF1000 F2, `87r, 80Tkm, spala 0,3-0,5l/1000km (nie dymi)

 

Fazer 2002r jeszcze oleju przez caly sezon nie dolewalem fakt malo jezdze 2000/3000km zrobie i nic nie dolewam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

A ja w Kawie GPZ1100 zużywałem 0,8 l /1000km. Teraz wlałem Ceramizer do oleju i po przejechaniu 1500km, bierze ok.0,3l/1000km. Tak więc polecam ten sposób regeneracji silnika. Przedtem wypróbowałem ten ceramizer w mojej Alfie, i po pozytywnym wyniku zastosowałem w moto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do dziś dzień nie brał w ogóle , co aż dziwne bo moto jednocylindrowiec 600 z 89r.. ale wypluł 0.5 litra przez 200km, bo zerwał sie gwint przy filtrzae oleju... mam nadzieje że po złożeniu silniczka i wymianie oringów tudzież innych dupereli nie bedzie znowu nic brał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ciekawe ile palą takie furki jak R1?? Pozdraiam wszystkich!!

 

Moja R1 (2001) przebieg 45 tys pali malo paliwa ale bierze olej przy wysokich obr Przeloty autostradowe (non stop 200 km/h) lacza sie ze zuzyciem oleju w granicach 0,3-0,4 l/1000 km

 

 

 

 

 

 

 

zzr 600 [/u] 92r 52 tys km 0,2-0,25 na 1000 I nie wierze w to iz jakis moto który ma 14 lat bez remontu nie bierze nic

 

Powiem tylko tak Mialem 13-letnia Honde CBR 1000 SC21 i nie brala nic!!!

Edytowane przez loczek218
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...