Skocz do zawartości

Wypatroszanie tłumika


Demon
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam...

 

ten sam temat napisalem jakis czas temu na Chopper/cruiser ale jakos mało pomysłów otrzymuje wiec postanowilem tu zapytac...

 

zamontowałem sobie nowy (uzywany) tłumik i chciałbym go wypatroszyć (nie wiem jeszcze czy całkowicie)... najchetniej na poczatek wypatroszył bym połowę ale mam taki problem: tłumik jest oczywiscie chromowany w srodku czyms tam wypełniony i na wylocie ma "przykrywke" (lekko w głębi)... wymyslilem sobie ze wyjme ta przykrywke, wyciagne połowe wkładu i zamontuje ta przykrywke tak w połowie długosci tłumika... tylko ze ta "przykrywka" jest zgrzewana z tłumikiem...

 

macie jakies doswiadczenie albo pomysl na wyciagniecie tej przykrywki nie uszkadzając tłumika i jej samej (na tyle zeby potem mozna było jej użyc)?

 

a jesli sie nie da w ten sposob to jak poprostu usunąć tą "przykrywke"?

 

z gory dzieki za porady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko po co chcesz wypruć flaki z tego tłumika..jeżeli chodzi o decybele to sie zgadzam < tak będzie głośniej> ale czy lepiej....

ale co za tym idzie trzeba wyregulowac gaźniki a czasami wymienic nawet dysze...

i wcale nie musisz w tym przypadku polepszyc osiągów lecz je pogorszyc....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale ja nie pytam co mi to da i co bede musial zrobic bo o tym se juz poczytalem na forum!!!

 

pytam jak wyciagnac ta pokrywke zebu nie zepsuc tłumika, chromu, zeby nie pogiac... tyle osob ma wypatroszone tlumiki i nik nie wie jak to sie robi????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam M. Ci zaraz napisze, że GS550 jeździ tylko na seryjnym tłumiku. Jakakolwiek ingerencja w jego budowę jedynie pogorszy osiągi.

Demon ot poprostu kolejny tuningowiec-amator. lapad.gif

Tak mi się równiez wydaje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to po co rozkładać, jak wiadomo, że motocykl nie będzie jeździł i prędzej czy później sam go będzie chciał czym prędziej składać :icon_mrgreen:? Gdzie logika?

Bo czasami trzeba się na własnej skórze przekonać jak to działa, żeby zrozumieć :icon_mrgreen:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ale on chce tylko jedna przegrode wyciagnac coby bardziej buczalo. To nie to samo co zalozenie przelotu.

 

Ja w swojej xjcie tez bede przerabial wydechy pod wzgledem wuzualnym ale jesli zobacze ze przegroga podda sie bez walki to ja wyjme. Mysle ze regulacja a tym bardziej zmiana dusz nie bedzie potrzebna ale jesli nawet to kolega zrobi mi to prawie za darmo. Wywiercone dziury nie spowodowaly ze musialem regulowac gaznikow a motocykl pali jak palil. Jest glosnie ale dziury maja ta wade ze troche "pierdza" na wolnych obrotach i dlatego mam zamiar powiekszyc srednice wylotowa wydechow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ludzie jak np. zbig i wieczny studen mogli by sie nie wypowiadac jak nie chca mi pomoc tylko pier...lą glupoty... nie interesuja mnie osiagi, nie interesuje mnie czy motocykl ruszy czy nie, nie interesuje mnie czy bede musial regulowac gazniki bo czekam z regulacja az sie pobawie wydechem (czyt. cały czas mam rozregulowane)

 

nie ro zumiem po jakiego h..a sa wypowiedzi typu "demon to tuningowiec-amator"

 

chcialem tylko uzyskac odpowiedz czy macie jakis patent na wyjecie tej przykrywki ale widze ze nie macie...

 

Temat mozna usunac, poradze sobie sam...

 

Dziekuje za wspolprace i odpowiedzi na temat...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję za mocno się nie unosić...

Wszystko można usunąć, nawet ząb - jedynkę, tylko co potem???

Jak masz coś fabrycznie zgrzane, to normalne, że poza "kowalskimi" metodami nie da się tego rozebrać. A jak podgrzejesz za mocno przy wycinaniu, tudzież montażu jakiejś "pokrywki" (np. spawaniem), to masz po chromie...

Oczekujesz odpowiedzi, której nikt Ci raczej jednoznacznie nie udzieli...

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję za mocno się nie unosić...

Wszystko można usunąć, nawet ząb - jedynkę, tylko co potem???

Jak masz coś fabrycznie zgrzane, to normalne, że poza "kowalskimi" metodami nie da się tego rozebrać. A jak podgrzejesz za mocno przy wycinaniu, tudzież montażu jakiejś "pokrywki" (np. spawaniem), to masz po chromie...

Oczekujesz odpowiedzi, której nikt Ci raczej jednoznacznie nie udzieli...

 

Pozdro

 

Witam! Jestem akurat na etapie wyjmowania środkowej przegrody, a właściwie to już ją wyciągnąłem. Tylko z lewego tłumika ( bo mam dwa) . Srodek wypalił się i latał luźno dzwoniąc. Coś co było raz złożone fabrycznie , nie można rozebrać bez zniszczeń. Ja osobiście posiąłem tłumik w miejscach , gdzie były spawy oryginalne. Ale i tak wyciąłem od dołu dziurę , aby się dostać do środka. A tylko dlatego , że wszystko jest zgrzewane i możliwości nie ma żadnej na nie zniszczenie tłumika . Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i o takie własnie odpowiedzi mi chodziło... jednak sa ludzie ktorzy umieja sie wypowiedziec na temat... dziekuje bardzo serdecznie... w dziale chopper/cruiser tez odezwal sie człowiek ktory to samemu robil i podał pomysł na usuniecie tej "przykrywki"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nastepnym razem musisz poprostu rzeczowo opisac problem. Gdybys napisal ze cos dzwoni w tlumiku, i generalnie chcesz go naprawic, ma 100% mial bys kilkanascie postow porad, odpowiedzi. A zaczoles cos macic o przegrodach i przykrywkach. Mozna bylo odniesc wrazenie ze chcesz ,,poprawic brzmienie,,Pzdr.

Edytowane przez Zbig
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...