Skocz do zawartości

olej - cieknący skurczybyk


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , chciałem się dowiedzieć czy wy też macie ten sam problem z olejem co ja ,a jeśli tak ,to jak z nim walczyć. Otóż niedawno składałem silnik od swojej wski ,a może i sprawa dotyczy wszystkich demoludów ,czy jak kto woli bylejakich sprzętów. 30 lat temu to nikt nie zwracał uwagi na wycieki oleju ,po prostu dolewnao to co ubyło (jeśli oczywiście był dostępny olej) . Silnik uszczelniłem silikonem , miskę sprzęgłową również ,aby mieć pewność . Korek spustowy ma porządną uszczelkę ,nie cieknie ,kopka ,wraz z dźwignią biegów uszczelnione oringami. Wszystko pięknie ładnie ,powinno być sucho ,ale nie jest . Menda sączy się 2 śrubami w deklu sprzęgła (jeśli ktoś wie jak to wygląda ,to chodzi o te śruby nad kontrolką oleju) . dodam ,że problem dotyczy tylko tych 2 śrub. Czy jest to mankament każdego silnika ,czy tylko mojego ? co zrobić żeby wreszcie silnik przestał być "lepem" na wszystkie fafrocie które spotykamy na drodze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh ,nieomieszkam spróbować. wszystko elegancko uszczlnione tylko te 2 śrubki doprowadzają mnie do pasji (mam skłonnośći do pedantyzmu ,jak z resztą większość motocyklistów). No to dobra ,a może poradzicie coś na NIEZAWODNE uszczelnienie gaźnika ? Mój nie cieknie ,ale po dłuższej jeździe cały obklejony jest kurzem od spodu (najprawdopodobniej benzol sączy się wolniutko).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiele jest sposobow na zdobycie podkladek. Jedna z nich, to udac sie do odpowiedniego sklepu i kupic.

We wlasnym zakresie to mozesz sobie z blachy Cu/Al wyprodukowac. (bierzesz srube i nakretke o srednicy takiej jaka ma miec podkladka po wierzchu - dajesz nakretke pod blache, srube z wierzchu i walisz mlotkiem w srube. W ten sposob wycinasz "koleczko"

Pozniej szukasz sruby i nakretki mniejszej np M6 i w tym wycietym krazku wycinasz kolejny otwor sposobem opisanym wczesniej.) W ten sposob masz podkladke :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...