Skocz do zawartości

Lancuch zwykly czy oringowy??


Rekomendowane odpowiedzi

Czesc.

 

Ostatnio slyszalem opinie ze zwykly dobry lancuch potrafi wiecej przelatac od oringu. Uslyszalem kilka argumentow i zglupialem. Sam teraz nie wiem czy warto inwestowac w lancuch origowy czy w zwykly?? Jakie sa konkretne zalety oringu a jakie zwyklego i ktore waszym zdaniem sa lepsze. Bo ja raz slysze ze oring lepszy a raz ze zwykly. Szukalem tematy takiego i nie bylo. Bylo o smarowaniu, jak zdjac, ktore zebatki lepsze i takie tam...

 

Prosze o opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja słyszałem jedną opinie od kolesia który startował przez wiele lat w enduro wielokrotnie zdobywał tytuły i jest zaje*istym mechanikiem i powiedział że jeśli masz 125 w 2t to w życiu nie bierz oringa!!! Fakt jest taki że go nigdy nie zajeździsz ale jest cięższy od zwykłego i ujmuje Ci moc z tylnego koła. Smaruj łańcuch dobrym preparatami, najlepszy taki biały co sie przykleja do łańcucha, troszke go oblepi piasek i kurz ale mimo to łańcuch chodzi płynnie i lekko, jak chcesz nasmarować od nowa to szczota druciana czyścisz łańcuch i psikasz od nowa + psikasz na rolke pod łańuch i rolke u góry. Wszystko w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, ja kupiłem najmocniejszego RK bezoringowego i wytrzymał dłużej niż o-ring, a przyrost mocy był odczuwalny, bo nie ma aż tak dużych strat. O-ring za to jest dużo droższy a sprawdza się raczej w motocyklach o większej pojemności, używanych głównie jako enduro. Do motocrossu tylko bezoringowy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Nowy, nieoringowy łańcuch, bardzo dobrej firmy Renthal, załatwiłem kompletnie w 520-tce (wyciągnął się tak, że skończyła się regulacja) w 600 km bardzo ciężkiego terenu o zróżnicowanym stopniu wilgotności i podłoża w górach w Rumunii.

 

Nieoringowe łańcuchy są dobre do motocrossu rozgrywanego w suchych warunkach i do sprzętów o mniejszych pojemnościach. Odradzam do jazdy w terenie.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jednej rzeczy do konca nie rozumiem:

 

Dlaczego przez oring tracimy moc na kole?? Sa wieksze opory toczenia czy jak??

 

Drugie pytanie: Dlaczego nie oringowy w motocrosie?? Bo zawodnik straci na wadze i na ciezarze?? Jak ja bym mial wyczyna to przeciez bym nie jezdzil jak zawodowiec, wiec chyba orign by mi starczyl co??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanów się chłopie. Nie-oring jest dobry do małych pojemności takich jak 125, jest lżejszy od oringowego i dlatego silnik obracając zębatke z lżejszym łańcuchem da Ci więcej mocy na tylnim kole ile więcej nie wiem. Oring jest dobry do większych pojemności i 4t. Więc wybij Sobie z głowy oring, kup dobry łańcuch bezoringowy wyjdzie Cie taniej i pojeździsz też na nim długo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy, nieoringowy łańcuch, bardzo dobrej firmy Renthal, załatwiłem kompletnie w 520-tce (wyciągnął się tak, że skończyła się regulacja) w 600 km bardzo ciężkiego terenu o zróżnicowanym stopniu wilgotności i podłoża w górach w Rumunii.

 

Nieoringowe łańcuchy są dobre do motocrossu rozgrywanego w suchych warunkach i do sprzętów o mniejszych pojemnościach. Odradzam do jazdy w terenie.

 

pzdr

 

Absolutnie zgadzam się z Dominikiem. Zwykłe nieoringowe łańcuchy są dobre w warunkach suchych i tylko przy małym przełożeniu mocy. Pamiętaj, że oring jest uszczelniaczem, że łańcuch tej konstrukcji ze względu na to uszczelnienie ma przedłużony przebieg. To jest zaleta którą z perspektywy lat przyjąłem jak wybawienie.

:icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc jaki łańcuch kupić, gdyż posiadam 125 4T ?? Jeźdze ogólnie w terenie (las, pole, błotko itp. enduro) I czym go smarować ?? Jak napisał witson można łańcuch czyścić szczotka druciana, to go nie niszczy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc jaki łańcuch kupić, gdyż posiadam 125 4T ?? Jeźdze ogólnie w terenie (las, pole, błotko itp. enduro) I czym go smarować ?? Jak napisał witson można łańcuch czyścić szczotka druciana, to go nie niszczy ?

Do takiej małej mocy spokojnie możesz kupić zwykły.

 

A ja jeżdze na X-ringu w 125 :biggrin: Ale jeżdze głównie enduro, dlatego w życiu nie zakładałbym łańcucha bezoringowego. Tak jak Dominik pisał.

I nie znam nikogo kto startuje w Enduro ma łańcuchy bezoringowe. Co więcej ja kupiłem specjalnie x-ringa, bo wytrzymuje jeszcze więcej niż o-ring. Czuje, że taki zwykły po połowie jednego rajdu w błocie nadawalby już się do wyrzucenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...