Skocz do zawartości

ktm exc 125 vs. husqvarna wre 125


Rekomendowane odpowiedzi

Witam w przyszłym roku mam zamiar zrobić prawko a1, ale juz w niedalekiej przyszłości chciałbym kupić jakieś moto 125. Z tego coludzie polecają to te 2 motorki.Jestem początkującym endurowcem, w razie czego ewentualnie mozna założyć plombę na jakiś czas.Proszę was o wady i zalety owych motocykli :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam prośbę do użytkowników tego forum , posiadaczy ktm exc 125 o wypowiedzeie sie o wadach i plusach tego moto. widzicie potrzebne mi enduro za około 7000-7500 którym w lato bede 1-2h dziennie w terenie jezdił max a poza wakacjami 2h w tygodniu i takie którym na polnych drogach w drodze do sklepu zaszaleć mozna chciałbym tez przy takiej jezdzie jak mozja zeby koszt utrzymana moto (bez paliwa )1000zł nie przekroczył

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciałbym tez przy takiej jezdzie jak mozja zeby koszt utrzymana moto (bez paliwa )1000zł nie przekroczył

 

1000 zł ale na ile miesiąc, rok ??

 

Miałem kiedys EXC 125, bardzo fajny motor, dobre zawieszenie, stosunkowo mocny dół, przyjemnie sie tym jezdzilo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja wlasnie nie wiem czy taka maszynka to dobry wybor na pierwsze endurko :D ale co kto lubi

 

ps. 1500 to pojecie wzgledne jak sie przewrocisz czy cos to mzoe nie starczyc, a mzoe jakies ubranie buciki czy kask.... chyba ze masz

Edytowane przez ray69

Motocykle to nie wszystko, ale bez nich wszystko jest niczym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znam wiele ludzi co zaczynało jazde na crossowych 250 wiec nie zastanawiaj sie i kup sobie EXC 125 bo to swietny motor a koszty utrzymania rocznei to tłok i łozysko ok. 500zł olej ok 50-70zł starczający na około 5 baków, opony kolo 300zł korba raz na dwa lata koło 400zł (czyli rocznie licz 200zł) Napęd raz na dwa lata (czasami trzy) kolo 350zł czyli rocznie kolo 140zł rocznie razem koło 1300zł rocznie ale to zalezy wszystko ile i jak bedziesz jezdził bo opony mogą starczyć Ci na wiele dłuzej tak samo jak i tłok. Wiadomo że nie licze tu jakis ukrytych kosztów i napewno kilka szczegułów pominołem no i niue licze paliwa ale myślę ze tej kwoty nie przekroczysz.

Miałem GS 125 (starsze EXC) i spokojnie mimo ze miało ok 39 KM nadawało sie nawet na pierwsze moto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EXC to dobry sprzet, ale dla kogos kto juz posiada jakies doswiadczenie z motocyklami enduro. EXC nadaje sie zarowno w ciezszy teren jak i na tor. Zaletami tego moto sa: dobra zawiecha i jednostka napedowa ktora ciagnie rowno od samoego dolu, pozatym ostro raguje na gwaltowne otwarcie przepustnicy :D (Ci co jezdzili wiedza). Motocykl jest dosc lekki, dobrze sie prowadzi (to tez kwestia opon). No raczej jazda do sklepu to nie jest zywiol tego motocykla, ale da sie. Tylko uwazaj bo na drogach asfaltowych szybko sie kostki koncza i dupa od siedzenia boli (a jakos glupio jest jechac przez miasto stojac). No 1500zl to moze byc troche malo jak na utrzymanie, ale moze....., wszystko zalezy jak jezdzisz, bo watpie zebys nie majac doswiadczenia katowal go - wiec koszty utrzymania spadaja :buttrock:

No niestety KTM jest drozszy od WR czy WRE, ale za 7500zl mozesz wychaczyc calkiem niezly egzemplarz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...