Skocz do zawartości

Najlepsza kurtka motocyklowa


Rekomendowane odpowiedzi

Dokładnie, ochraniacze muszą być twarde i mocno przylegać - wszelkie piankowe badziewia odpadają. Poza tym idealna kurtka to skóra ze wstawkami z materiału w miejscach stawów dla ułatwienia ruchów, duże końcówki suwaków żeby można je było w rękawicach obsługiwać, ściągacze na ramionach i w pasie (dla lepszego dopasowania).

 

Od Alpiny lepszy Arlen Ness&Berik :D Taniej :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Polecam Aucklanda Modeki. Ma to wszystko (albo prawie wszystko) o czym jest powyżej a cena jest tylko trochę wyższa, niż 500 PLN.

Fakt, że to ubranko chyba bardziej na mój sprzęt niż na sporty. Ale może to tylko moja opinia ?

pzdr

Znawcy mówią, że znacznie zabawniej jest najpierw się kochać, a potem zadawać pytania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt z przedmówców chyba nie wspomniał o kapturze, jakże przydatnym, gdy np. zsiadamy z motocykla i idziemy zwiedzać jakiś obiekt, a z nieba strumieniami leje się deszcz. Przecież w kasku na głowie nie będziemy chodzić, a założenie kominiarki też na nic się nie zda. Warto, żeby w kołnierzu kurtki znajdowała się zapinana na suwak kieszonka, z której w razie potrzeby można by było wyciągnąć kaptur. :wink:

Romet Pony > Romet Ogar 205 > MZ ETZ 251 > Suzuki GSF 600 S Bandit i Peugeot SV 50 > Yamaha YP 250 R X-Max > Merida Freeway 9300

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

U siebie w kurtce BF mam rozpinane końcówki rękawów. Zamki są pociągnięte od mankietów w stronę łokci. Pod spodem jest jakaś siatka czy coś takiego. Po rozpięciu rękawy łapią masę powietrza co jest bardzo przydatne w taką pogodę jak mamy teraz. Poza tym przyda się zamek do przypięcia spodni. Jeśli firma podejdzie na serio do produkcji kurtki na pewno rozszerzy produkcję na spodnie które będzie można spiąć z kurtką.

Boniek

gg 644826

Yamaha TDM900

Bikepics // Nefre FCI // lotnictwo.net.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy takie kurtki z założenia nie nadają sie na ściganty. Ale np. moje metro (już ten niby "lepszy" model, po przesiadce z gsx na cbr nie nadaje sie w cale do jazdy. (Do 140 robi sie mega balon a przy 200 nie da sie w niej wstrzymać, bo napier*&^% po całym ciele jak szalona.

 

Co do tego co powinna mieć to podwójne szwy i do tego zewnętrzne zalane żywicą (czy czymś takim) chodzi o to żeby kurtka nie przemakała. (metro nie przemaka tylko na aukcjach w allegro…)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh, Boniek: celna uwaga: wszyscy rozwodzą się nad ilością kieszeni, a nikt nie powie słowa o zamku do gaci... ja pewnie dlatego, że w probikerze mam 2, krótki (standard wszystkich producentów) i długi, który opina pas dookoła za wyjątkiem 5-7cm w okolicy pępka. ten długi przydaje się jak jest zimno albo ostro leje, ten krótki - jak teraz, bo wystarcza, żeby po nerkach nie dmuchało

natomiast niewiele powiedziano na temat długości kurtki: dla mnie ideałem jest taka ciut za pas: dość, by przykryć dolną część pleców, ale nie taka zupełnie wisząca poniżej pasa turystyczna

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała kieszeń z siatki na coca colę 0,5 litra gdzieś z boku. Widziałem coś takiego chyba w kurtkach BMW.

Kieszonka na komórkę z miejscem na wyprowadzenie kabelka do zestawu słuchawkowego i przezroczystą folią np. na rękawie.

Miły materiał przy szyii i mankietach.

Szwy nie powinny drapać.

Kieszeń na w dolnej części pleców gdzie można zapakować przy chodzeniu rękawice, kominiarkę, chustę, pas.

Uszczelniane zamki wywietrzników.

Miejce na długopis i kawałek kartki gdzieś na zewnątrz.

Małe uszko do przypięcia np. kluczyków na karabinku.

Mała kieszonka na drobne z łatwym dojściem do takowych.

Może jeszcze coś wymyśle. Pozdrawiam Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta przeżroczysta kieszonka na rękawie to super pomysł - na komórkę lub mp3 - albo nawet na mały szkic trasy by się super nadało...

 

poza tym polecam patent z podwójną podpinką - odrębnie mambrana i ocieplenie (modeka tak w niektórych modelach szyje)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do fantazji na temat idealnej kurtki motocyklowej: mogłaby się tam znaleźć na wewnętrznej stronie duża tabliczka znamionowa gdzie można by wpisać parę informacji o jej użytkowniku. Przykładowe dane które mogłyby się przydać chociażby w razie wypadku to imię i nazwisko, grupa krwi, alergie i uczulenia na leki, kogo powiadomić i tym podobne. Pozdr Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...