Skocz do zawartości

AFRIKA TWIN czy DOMINATOR


Rekomendowane odpowiedzi

jeżeli jusz ma być Honda ,a bardziej w teren to Dominator, miałem kiedyś Dominatora i nie dam złego słowa o nim powiedzieć, a w terenie tesz da się pojeżdzić (oczywiście nie ciężkim)

 

U nas ciezko dorwac Dominatora w przyzwoitym stanie. Wszystkie ktore widzialem mialy problemy z gaznikiem lub glowica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moj dominator jest dobry zawory nie stukaja a i z gaznikiem jest jak narazie wszystko ok pali ladnie i simiga tez co prawda rocznik 89 nie jest zbyt mlody ale silnik mam z 94 roku a to juz cos i chce go sprzedac znajdzicie mi kupca...

Edytowane przez ninjabike
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sitars z tym się zgodzę wymiana oleju 3 tys km, jednak kupić africę trzeba dać prawie dwa razy tyle kasy co za Dominatora. Africa jest świetnym motocyklem do podróży sam na nią choruję i kiedyś w przyszłości kupię, jeśli dla kogoś nie stanowi problemu kasa proponuję zakup Hondy Africa Twin.

Edytowane przez alfonso
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to chyba troche absurdalny spor typu: czy lepszy volkswagen polo czy passat? przeciez to sprzety z zupelnie innych półek: cenowo, wagowo, silnikowo... a gdzie posrednie ogniwo - jak golf u volkswagena - czyli transalp? wielkosciowo blizej dominatora, silnikowo blizej afryki (tez 2-cylindrowa V-ka), cenowo posrodku...

zastanow sie czego ci trzeba: nizszej wagi w teren, porecznosci w miescie, znacznie nizszych kosztow zakupu i eksploatacji i predkosci przelotowych w rejonach "setki" (wtedy Dominator), czy tez stabilnosci na szosie nawet przy 150 km/h, duzego udzwigu (na domim nie pojedziesz dalej w 2 osoby) i dwucylindrowca nie do zdarcia (domi pewnie nie dociagnie do 100 tys. km bez remontu) - wtedy kupuj AT, nawet kilka lat starsza...

Powodzenia

dub

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dominator gabarytowo jest znacznie mniejszy od Afryki. Stąd przy 190 wzrostu raczej brał bym AT.

 

Uwielbiam te teorie, że ciężkimi enduro to tylko po asfalcie się lata :( ;)

 

Co prawda niejeden już kolo na Afrce czy RxxxxGS objechał czy to świat dookoła, czy to Saharę wzdłuż i wszerz, czy znów traskę z Nordkapp do Cape Town, czy z Alaski do przyl. Horn... Ale to wszystko jest kit, bo do jazdy poza asfaltem nadają się tylko KTM EXC i Yamaha WR. Co prawda żaden z tych hard-enduro motocykli nie był by w stanie pokonać tych tras, które regularnie robią niektórzy na dużych enduro, ale do latania po lesie czy łące wokół domu nadają się perfekcyjnie :wink: :) :clap:

 

Panowie, obejrzyjcie sobie jakieś filmiki Sjaaka Lucassena, a potem zabierajcie się do wymądrzania czym można jeździć w terenie a czym nie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jeśli ktoś lubi dłuższe przejażdżki to moim zdaniem Dominatora dyskwalifikują właśnie krótkie odstępy czynności serwisowych.

Pozdrawiam

 

Też czytałem na jakimś forum że Dominator i SeLeR maja króciutkie przebiegi między wymianami - 3 tys km. To dosyc spory mankament w przypadku turystyki.

A jeżeli nie tajemnica to czemu tylko Hondy? A nie Yamaha np XTZ660 Tenere? Dominatora pokona osiągami a AT wagą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dominatorem mozna smialo jezdizc po terenie ale bez jakis szalenstw

co do duzych tras..wlasnie wrocilem z rumunii i domi spisal sie znakomicie spalanie ponizej 5 litrow tylko siedzenie...trzeciego dnia po przjechaniu w sumie 1000km jechalem na stojaco....po 13 dniach jazdy dupa sie przyzwyczaila choc zrogowaciala i porosla grubym wlosem:):clap:

 

podczas podrozy po rumunii spotkalem kilka dominatorow z roznych czesci europy a najpiekniejszy widok to okolo 10 niemcow smigajacych po gorach na 10 dominatorach:);):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"podczas podrozy po rumunii spotkalem kilka dominatorow z roznych czesci europy a najpiekniejszy widok to okolo 10 niemcow smigajacych po gorach na 10 dominatorach:)"

 

Łał :icon_rolleyes: JANKES to musiał być widok, jak do tej pory na Dominie jeździ mi się bardzo dobrze, po mieście jeździ mi się znakomicie przeloty między miastami też ok. Przy łagodnej jeździe moto nie spala dużo paliwa tak jak pisałeś, w sumie jestem bardzo zadowolony z tego motocykla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...