Skocz do zawartości

Szum w silniku na luzie( N )????????????????????????????????


Andi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc

 

czy to jest normale taki szum na luzie dodam ze jak wlacze sprzeglo tego nie ma

w samochodzie to moglo by byc lozysko na sprzegle ale nie koniecznie

 

Moja Honda CBR 600 F ma dopiero 2200 km i nie sadze zeby cos sie zepsolo

ale przypadki chodza po ludziach ( przebieg prawdziwy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie masz sie czym przejmowac to jest normalne w japonskich motocyklach( przynajmniej w rzedowych), w R1 mam dopiero 1200mil i silnik pracuje identycznie jak w twoim motocyklu po nacisnieciu sprzegla. W Suzuki i Kawasaki mialem taka sama sytuacje. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można by powiedzieć, że skrzynia ma dośc - bo jak szumi na ludzie - taka może być pierwsze, pochopna opinia, ale nie przy takim przebiegu. Musisz założyć, że ten typ tak ma. W XJ600 taki dźwięk na ludzie wydaje sprzęgło, podobnie w niektórych Kawasaki - wydaje się, że zaraz się rozleci. Ale mistrzem w tej kategorii gestr suche sprzęgło w Ducati :D .

 

Pozdrawiam, Paweł

 

PS. Patrz w jakich działach umieszczasz poisty, bo to już drugi dxzisiaj wieczorem, który muszę przenieść. To idze do mechaniki ogólnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Paweł napisał szum wskazuje na skrzynie biegów.Jak wciskasz sprzęgło skrzynia sie rozłącza i przestaje hałasowac.Proste.Ale przy takim przebiegu 8O Troche dziwne. Mój motocykl ma na liczniku 22tysiace mil (x1609 metrów) i skrzynia troche szumi ale bardziej hałasuje przeniesienie napędu z silnika na sprzegło.Wlałem ostatnio Militecu i zdecydowanie pomogło.Może warto zastosować? Koszt niewielki i niczym własciwie nie ryzykujesz

Czarny, ciężki, szybki... Olympus E-3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Raczej bym się nie przejmował - po prostu kosz sprzęgłowy wali i tyle. Gorzej, jakby się sprzęgło ślizgało albo cóś.

A jak chcesz sobie posłuchać, co się dzieje z koszem sprzęgłowym na jałowym biegu w Duce to zapraszam na spotkanie. Wtedy dopiero byś usłyszał, jak wygląda coś "naprawdę niepokojąco stukającego w silniku, hehe

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...