Skocz do zawartości

gsxr750olejak pompa oleju


Rekomendowane odpowiedzi

gsxr750olejak , walneło mi dzisiaj coś w silnikuprzypuszczam ze poszedł łańcuszek napedu pompy oleju( 1 pytanie jest tam taki??) po coś waleło do miski moto normalnie chodził tylko pokazało ciśnienie oleju a dzwiek taki jakby coś wpadło do miski oleju. i mam pytanie czy da sie ściągnąć miske olejową niewyjmująć silnika???

pozdrawiam jarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam pompa oleju jest sprzegnieta z walem poprzez przekladnie zebatkowa, miske sciagniesz bez problemow tylko kolektor wydechowy musisz zdjac, zeby sprawdzic pompe mozesz popuscic lekko sruby na wezu dochodzacym do chlodnicy po lewej stronie po wlaczeniu silnika tam powinno cisnac olej ale jak cos walnelo w silniku i teraz swieci olej to moze byc cos powazniejszego oby nie pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz juz wiem ze jest na zebatkach, zobaczyłem w serwisówce. dzwiek był taki jakby coś wpadło do miski olejowej, na początku myślałem ze korba wyszła,ale moto dalej chodziło tak jak powinno, szybko zgasiłem, i sparawdzałem co sie dzieje, miska cała olej sie nie leje tylko niema ciśnienia, wiec albo cała mompa odpadła ;) albo hu. go wie, ja juz niemam siły do tego moto.dobrze ze sie szypko skapłem ze niema ciśnienia bo jakbym latał na gumie to bym nawet nieusłyszał tego dzwieku i pewnie zakapowałbym oco chodzi dopiero jakbym zatarł silnik :banghead:, jeszcze3 mi powiedzcie czy musze te sanki z jednej strony tez odkęcić czy nie, zeby ta miska mi wyszła??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no mam nadzieje ze to jakiś detal, bo mi sie koszta na to moto skończyły. a moze macie kogoś chetnego na takiego olejaczka??? sprzedam w dobrych kosztach, bo chce jakąś k1 1000, moto ma sportowe wałki i dyno jety, wydech kompletny dewil 4-2-1, owiewki od modelu k1. mam go w avatarze. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Optymista jest z ciebie niezly, jezeli spodziewasz sie ze ktokolwiek kupi motocykl w ktorym padlo cisnienie oleju od wlasciciela, ktory stale uzytkowal ten motocykl latajac na gumie, ale nie wiadomo czy pilnowal poziomu oleju. Chyba latwiej bedzie go sprzedac po rozbiorce silnika, gdy wiadomo bedzie na pewno co padlo i ile pieniedzy trzeba bedzie w niego wlozyc zeby znowu zaczac jezdzic.

 

Adam M.

Edytowane przez Adam M.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem ci tak o poziom oleju dbałem zawsze, robiłem wymiany, i regulacje zaworów, jest to moje 1 powazne moto dlatego dbałem o silnik, ja silnik rozbiore w poniedziałek i bede wiedział co z nim jest nietak i myśle ze to naprawie do ewentualnej sprzedazy, jedyny problem jaki miałem to z cewkami ale ostatnio sie z nim uporałem, wiec ewentualny kupiec kupi moto sprawne.chyba ze to coś powaznego to wtedy silnik bedzie rozłożony i bedzie mozna ocenić co i jak, mi ten motocykl słuzył do doszkolenia sie w jezdzie na ciezkiej maszynie, i chodziło mi tez oto ze w razie awarii niebedzie za duzo kosztów. teraz zamierzam kupic coś nowszego i o wiekszej pojemność bo uwazam ze na tyle dobrze juz jezdze ze niepowinna mi sie przydarzyc zadna przygoda z mojej winy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze dla ciebie niejest ciezka, ja swoją kariere zaczynałem od 50ccm, poprzez 80ccm, 250ccm w 2sówie(rgv250) przez 450ccm w 4sówie, do 750 gsxr jezdziłęm oczywiście na innych moto cieższych i większycha lecz były to moto znajomych i nigdy niemiałem dłuzszej styczności z tymi motocyklami. a biorąc przelicznik moc/waga mojej 750 do np. gsxr 1000 k2 to jest lekka roznica na korzyść k2 :D, dlatego chce coś mocniejszego teraz, zeby mocy niebrakowało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AAAAAAAAAAA :D

Jaki GWIZDEK ??????

 

Że idzie od 7 tyś potwierdzam (od 7tyś idzie na koło z gazu :icon_mrgreen: )

 

Ale on nie gwiżdże !!!! On charczy, warczy i stuka. Widział ktoś warczący gwizdek???

 

Pozdrowienia dla pana Adama M. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i powstało pytanie :D do jakiegoś mechanika co robił takie gixery, jak wymienic pompe oleju??? ściągnąłem miske i to pompa sie rozsypoała na kawałeczki(ubudowa aluminiowa), z tego co widziałem to ona jest tak głębiej w bloku, i czy da sie ją wymienic od spodu czy trzeba cały silnik jakoś rozpoławiać????? prosze o szybką odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niema ktoś tej serwisówki??? kurcze wykreciłęm wszystkie śruby ale niemoge rozpołowić silnika. pomuzcie bo chciałbym juz jezdzic a niewiem jak go rozebrac, jakby coś trzymało na samym środku tylko ze tam naiema zadnej śruby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałeś z którego roku jest twój olej a ze zdjęcia nie widze. Jednak jeżeli masz olejaka z 88-90 to podaje Ci link do eMula z serwisówką (to jest wykaz części, jak sie przypatrzysz to możesz policzyć ile śrubek trzyma kartery)

 

to ten link:

ed2k://|file|Suzuki%20GSX-R%20750%201988-1990.pdf|7465036|A9832A940F8D94EABD56587756A4D227|h=YKJPU6PSUEWUQVLJHELANIC3XGAB6EUF|/

 

Jak byś nie wiedział jak to działa to:

Kopiujesz cały link i wklejasz go w swoją przeglądarke (tam gdzie pasek adresu) i enter, eMul sie sam uruchomi.

 

...POZDRO...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...