Skocz do zawartości

Lifan 200cc enduro


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A ja napisze tak: mówisz że masz małe doświadczenie z motocyklami i że ten motocykl ma służyć Ci głównie do nauki jazdy, wiec zastanów sie czy nówka sztuka z salonu to dobry pomysł, weź pod uwage że przy nauce jazdy zawsze zdażają sie upadki (a w enduro jak sie nie przewrócisz to znaczy że nie jeździsz), a upadek na nówce jest raczej bardziej bolesny niż na jakiś starszym sprzęcie. Weź pod uwage także że taki sprzęt po wyjeźdze z salonu traci ok 20% wartości (nieubłagane prawa rynku), a mówisz że to ma być motocykl na początek, na pierwszy sezon. A może teraz kupic urzywany sprzęt a za rok coś nowego? Pozatym jeżeli na tym sie chcesz uczyć to dobrze że nie mierzysz za wysoko, jednak ja zastanowiłbym sie jeszcze nad jakąs DR125 lub XLR125, przy czym ta pierwsza jest dużo bardziej popularna.

 

Pozdrawiam

 

P.S.

Witam kolege z Zagłębia :wink:

 

P.P.S.

Gdzie chcesz kupować ubranie?

 

czesc, na cenie motoru raczej nie stracę, nawet po roku - wiec tego się nie obawiam - inna sprawa to upadki itd. rozumiem że może się tak zdarzyć że trzeba będzie dopłacić - cóż tak life jak sądzę.

 

proste pytanie czy ktokolwiek z was sprzedając motor wsadził by w niego 1tys może 2tys żeby był bez zarzutu?! nie sądzę zostawi to na swój nowy okaz - otóż kiedyś kupiłem używany samochód mazdę którą musiałem sprzedać po roku a to i tak był wyczyn na cierpliwą kieszeń, w przypadku tej yamahy serwis jest tanii, a motor nie jest wymagający - narazie znam się na tym gdzie nalać paliwko.

 

nie mowie ze nie macie racji - ale jak trafię na jakąś kapę - a to zawsze się może zdarzyć - bo nawet doświadczony motocyklista nie zdoła rozpoznać dobrze podpicowanego motoru! i nikt mi nie zagwarantuje że na starcie nie właduje w moją "okazję" paru klockow - no wtedy nauczyłbym sie wiecej niżbym chciał :wink:

 

ok nie będę się już roztkliwiał - ludzie ja czuję sie jak bym mial 15 lat - co noc smigam na moim motorze :biggrin:

 

1) p.s. super mieszkałem kiedyś w będzinie na syberce - pozdrawiam,

 

2) ubranie w salonie yamahy w będzinie na zamkowym

 

pozdrawiam,

 

Osin

 

widizlem takiego xt w Lbn na energetykow i to wyglada jak chinski badziew takie plastikowe ze glowa mala wola bym dr 125 a reszte kasy na paliwo :P

 

no ochydna jest, nawet amorki ma z plastiku :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez widzialem takie xt na bazarze we wrocku, nawet na tym siedziałem, i powiem ze takie całkiem fajne moto, ładniejsze i nowocześniejsze od drki, do nauki myśle w sam raz, a na nastepny sezon kupisz juz sobie endurko z prawdziwego zdarzenia :biggrin: pozdro i zycze przyjemnej nauki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.P.S.

Gdzie chcesz kupować ubranie?

 

czesc, no cena kompletu (nisko budżetowego) yamahay wystrzelila mnie z butów za:

- spodnie, buty, koszule, pancerz, rekawice, kask i gogle

ok 2,5 tys

 

nie takie tanie jest to bakanie ...

 

pozdrawiam,

 

Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na zamkowym w Yamasze mają ceny wzięte z syfitu! Wogle Yamaha na Zamkowym ma nienajlepszą opinie, dużo lepszą opinie ma SDMC Yamaha Chorzów. Lepiej byś wyszedł jakbyś pojechał po ciuchy do Martin Motocykle lub PitStopu (przy czym Ci pierwsi są nastawieni głównie na off-road). A tak przy okazji zamiast koszuli i butów wolałbym zakupić sobie buzer (ochraniacz na tors) :icon_mrgreen:

 

Pozdrawiam i zapraszam na Forum Śląskich Motocyklistów www.motocykle.slask.pl, a jak coś to moje gg: 5767838

Edytowane przez Paweł - PRC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak przy okazji zamiast koszuli i butów wolałbym zakupić sobie buzer (ochraniacz na tors) :buttrock:

 

 

genialny pomysł poprostu super zawsze mozna jeździc w klapkach, a miec plastika na klatce to-->cool nie :| :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przez wasze gadanie dzisiaj mi się sniło że odebrałem ta yamahe a ona byla taka jak motorynka (jak ktos pamieta) i nie mogla mnie uciagnac ... koszmar

 

osin ;/

 

na zamkowym w Yamasze mają ceny wzięte z syfitu! Wogle Yamaha na Zamkowym ma nienajlepszą opinie, dużo lepszą opinie ma SDMC Yamaha Chorzów. Lepiej byś wyszedł jakbyś pojechał po ciuchy do Martin Motocykle lub PitStopu (przy czym Ci pierwsi są nastawieni głównie na off-road). A tak przy okazji zamiast koszuli i butów wolałbym zakupić sobie buzer (ochraniacz na tors) :buttrock:

 

Pozdrawiam i zapraszam na Forum Śląskich Motocyklistów www.motocykle.slask.pl, a jak coś to moje gg: 5767838

 

buzer - to jest jeszcze cos innego niz ten pancerz (http://accessories.yamaha-motor-europe.com/files/images/EU/YMF625200111_HR.jpg) - tak po lamersku mowiąc?

 

 

 

sorry mój błąd, miało być koszuli i spodni. Jeszcze raz: mój błąd

 

no z koszuli zrezygnowałem bo generalnie wyglada ale nie zabezpiecza, a spodnie juz mają parę sztywnych wstawek w okolicahc narazonych na uderzenia, choc i tak generalnie chyba trzeba ochraniacze.

 

pozdrawiam,

 

Osin

 

P.S. dlaczego uwazasz ze ymaha na zamkowym to raczej nie ciekawa jest szkoda ze sie wczesniej nie zgadaliśmy bo juz zamowilem :icon_mrgreen:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanka:

1. jakie są podstawowe czynności powiedzmy serwiowe po takim wypadzie w teren, co trzeba posprawdzać, czyszczenie itp.

 

2. jakie paliwo tankować do motoru 4t, a moze nawet nie jakie tylko czy jest roznica miedzy 95 a jakims wynalazkiem 98 czy cos jak vpower?

 

pozdrawiam,

 

osin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. jakie są podstawowe czynności powiedzmy serwiowe po takim wypadzie w teren, co trzeba posprawdzać, czyszczenie itp.

Wyczyścić porządnie maszyne,to po pierwsze.Sprawdzić filtr powietrza,jeśli trzeba to wymyc i nasączyc olejem do filtrów,sprawdzić stan oleju,płynu w chłodnicy,ciśnienie w gumach,klocki.

jakie paliwo tankować do motoru 4t, a moze nawet nie jakie tylko czy jest roznica miedzy 95 a jakims wynalazkiem 98 czy cos jak vpower?

Powinno sie raczej tankować do 4suwa 98.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyczyścić porządnie maszyne,to po pierwsze.Sprawdzić filtr powietrza,jeśli trzeba to wymyc i nasączyc olejem do filtrów,sprawdzić stan oleju,płynu w chłodnicy,ciśnienie w gumach,klocki.

 

 

 

I łańcuch nasmarowac !!

www.jem-zdrowo.com.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...