Skocz do zawartości

Yamaha YZF750R


BUSHMAN
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Mam male pytanko..chodzi o wlacznik rezerwy.Jest pozycja'RES' i 'ON',ktora wlacza rezerwe?Kiedys mi zgasl,paliwo niby jeszcze bylo,ale w zadnej pozycji przelacznika nie odpalil.Dopiero po tankowaniu...Moze cos sie poprostu zapchalo,albo odwrotnie wlaczam... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprobuje wyjezdzic paliwko w pozycji 'ON'.Jak znowu bede go pchal,to zalamka:-)A wiesz moze dlaczego nie zapala sie kontrolka rezerwy?Zarowka bedzie w porzadku,bo przy pracy rozrusznika sie zapala...

 

Ustaw od razu na RES i zobacz czy można jeździć.

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Mam male pytanko..chodzi o wlacznik rezerwy.Jest pozycja'RES' i 'ON',ktora wlacza rezerwe?Kiedys mi zgasl,paliwo niby jeszcze bylo,ale w zadnej pozycji przelacznika nie odpalil.Dopiero po tankowaniu...Moze cos sie poprostu zapchalo,albo odwrotnie wlaczam... :notworthy:

Miałem to samo, weź przeczyść przełącznik, bo zaśniedział, będzie ok!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy pracy rozrusznika zapala sie najprawdopodobniej kontrolka cisnienia oleju-niektóre yamahy tak maja np.51j(XJ)-sprawdz to!!

 

Jeżeli XJ to poziomu oleju, a nie jego ciśnienia :biggrin:

Pozdro

Edytowane przez Kaszpir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Mam male pytanko..chodzi o wlacznik rezerwy.Jest pozycja'RES' i 'ON',ktora wlacza rezerwe?Kiedys mi zgasl,paliwo niby jeszcze bylo,ale w zadnej pozycji przelacznika nie odpalil.Dopiero po tankowaniu...Moze cos sie poprostu zapchalo,albo odwrotnie wlaczam... :wink:

Tam się nie ma co zapchać, bo nie ma oddzielnej rurki do rezerwy. Jeżeli chodzi na ON, to tylko elektryka... To działa w ten sposób, że jeśli czujnik poziomu paliwa w zbiorniku odnotuje niski poziom, to sterownik pomki paliwa odcina zasilanie na niej. Po przełączeniu na RES załącza.

Tak jak poisali koledzy: sprawdź przelącznik, wszytkie połączenia elektryczne...

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Sprawdzalem,motorek chodzi na jednej i drugiej pozycji przelacznika.Wyjezdzilem paliwko w pozycji 'ON',kiedy zaczol juz szarpac przelaczylem na 'RES' i zadnej roznicy.Po chwili zgasl.Kontrolka rezerwy wczesniej(z 20km)tylko pomrugala....... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...