Skocz do zawartości

Smarka olejem z rury 2T


Myszon
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Moja YZ 125 smarka olejem z rury mimo dobrej mieszanki ( 1:50 , 1:40, 1:30 - tak samo smarka) , oleju ze skrzyni ubywa ok 100ml co kilka jazd - czy to uszczelniacze na wale? bo z zebatki i dzwigni od biegów aż tak nie cieknie chociaż coś tam się sączy.

 

Zamówiłem już uszczelniacze i tu mam pytanie - jeżeli ktoś z was już sam wymieniał to prosił bym o kilka wskazówek ,rad - na co uważać jak bede rozkręcał silnik .

 

Dzieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja YZ 125 smarka olejem z rury mimo dobrej mieszanki ( 1:50 , 1:40, 1:30 - tak samo smarka) , oleju ze skrzyni ubywa ok 100ml co kilka jazd - czy to uszczelniacze na wale? bo z zebatki i dzwigni od biegów aż tak nie cieknie chociaż coś tam się sączy.

 

Zamówiłem już uszczelniacze i tu mam pytanie - jeżeli ktoś z was już sam wymieniał to prosił bym o kilka wskazówek ,rad - na co uważać jak bede rozkręcał silnik .

 

Dzieki.

 

 

wydaje Ci sie ze sie saczy, ale podczas pracy silnika wzrasta cisnienie i olej jest mocniej wypychany, my tez sie tak wydawalo ze lekko wilgotne od oleju przy kopce a mi wysralo 0,5l oleju w ciagu jednej dluzszej jazdy.

ja bym Ci radzil uwazac na wargi simeringow zebys ich nie uszkodzil i odtlusc okolice w ktorych ciekl olej, jesli tego nie zrobisz przyklei sie tam piach i pewnie znow dostanie sie do simeringa i zacznie cieknac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cieknie>zrobić, za uszczelniacze i oringi kopki, wałka zdawczego i wałka biegów zapłaciem całe 8 zł . do tego nie trzeba rozbierać silnika, musisz mieć trochę "czułości" aby przy wydłubywaniu uszczelniaczy śrubstakiem nie uszkodzić gniazda. Ja niestety zrobiłem skazę przy kopniaku i pomimo wymiany poci się :icon_twisted: . A co do oleju z wydechu...trzeba więcej odkręcać :icon_mrgreen: to przestanie lecieć, prtzynajmniej u mnie tak jest, jak nie odkręcam to końcówka jest mokra, gdy przepałuję jest suchutko

 

P.S.

jeśli bierze olej ze skrzyni to powninn być kupa dymu, u mnie zurzyie oleju w skrzyni to max 1 korek opakowania oleju na 3-4 miesiące :biggrin: , co wleję, tyle wylewam

Edytowane przez enduromaster

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cieknie>zrobić, za uszczelniacze i oringi kopki, wałka zdawczego i wałka biegów zapłaciem całe 8 zł . do tego nie trzeba rozbierać silnika, musisz mieć trochę "czułości" aby przy wydłubywaniu uszczelniaczy śrubstakiem nie uszkodzić gniazda. Ja niestety zrobiłem skazę przy kopniaku i pomimo wymiany poci się :icon_twisted: . A co do oleju z wydechu...trzeba więcej odkręcać :icon_mrgreen: to przestanie lecieć, prtzynajmniej u mnie tak jest, jak nie odkręcam to końcówka jest mokra, gdy przepałuję jest suchutko

 

P.S.

jeśli bierze olej ze skrzyni to powninn być kupa dymu, u mnie zurzyie oleju w skrzyni to max 1 korek opakowania oleju na 3-4 miesiące :biggrin: , co wleję, tyle wylewam

 

Zawsze daje mu w piz..e stary ;) a czarną mazią mam zasmarkany wydech aż spływa po nim , tylne koło i hamulec spryskany i z łacznika rury też napierdziela :icon_mrgreen: - cykne fotke to wam pokaże.

Edytowane przez Myszon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też wali ole z rury, ale mam nadzieję że to nieprzepalony olej z mieszanki, no bo co niby innego by to miało być? A na to to mam już plan - dziś roznituje tłumik i go jeszcze raz poskładam, ładnie uszczelnię silikonem, ponituję i wymienię przy okazji wkład - jeśli jeszcze coś tam zostało, wetknę trochę wełny mineralnej i będzie git :banghead: Najbardziej to mi leci na łączeniu rury z tłumikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej to mi leci na łączeniu rury z tłumikiem.

silikon i po sprawie.Tylko musisz przykrecic dobrze,zeby ani rura ani tlumik sie nie ruszaly.

Jeszcze krotkie pytanko mam:jak w tlumiki wydmuchalo mi cala wate- ma to jakis wplyw na osiagi? Jedynie glosniejsza praca?

Edytowane przez Moto_boY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie koncowy tłumik nie wpływa na prace i sposób oddawania mocy aczkolwiek w poprzednim moto (MTX) wymieniłem wielki stalowy tłumik na pusty z cienszej blachy i moto dostało kopa. Ale to nic bo potem wpadł mi w rece koncowy tłumik aluminiowy ARROW który tez był przeciez przelotowy. Moto nagle ozyło!! z beznadziejnie pierdzacego "motoroweru" (mimo ze było to 125) zrobił sie całkiem mocny, dynamiczny motorek wkrecajacy sie jak cross!! Olej z wydechu to norma. Ale ze skrzyni cos sporo Ci ubywa. I dokładnie uważam tak jak wyzej ze jak by ten olej szedł do spalania to by czarne dymy szły bo on nie jest wogule palny :-)

Edytowane przez Gawron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do : kulesa , Gawrona i Moto_boY'a !

1: kules : Mi też własnie najwięcej smarka na łączeniu wiec prawdopodobie ty masz też uszczelniacze na wale do wymiany - sprawdz stan oleju i nie ignoruj tego.

 

2: Gawron : Teoretycznie i praktycznie koncowy tłumnik ma wpływ na prace silnika a co za tym idzie lepsze bądź goresze osiągi - przykład: wywaliłem wate z tłumika i wstawiłem stalowe myjki do garów jako wkład - efekt: ten sam dzwięk bo myjka jest ze zwojów cieniutkiego drutu i dobrze tłumi dzwięk a po drugie ma chyba ze 3-4 razy lepszą dyfuzje bo spaliny dosłownie rozprzestrzeniają sie w tłumiku jak by wcale nic w nim nie było - wyczuwalne lepsze wkręcanie sie na obroty w mojej YZ 125 - foto wkładu : http://www.myszono.neostrada.pl/blabla/wydech-inside.jpg

 

3. Moto_boY : czytaj punkt 2 - o osiągach :buttrock:

Edytowane przez Myszon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Myszon - musze zbadać czy mi oleju w skrzyni ubywa czy nie bo przyznam szczerze nie zauważyłem - mam nadzieję że to olej z mieszanki a nie ze skrzyni mi wali. Może ktoś wie jak można odróżnić czy to olej z mieszanki jest czy ze skrzyni? Bo rozbebeszać silnik bez potrzeby głupio by było.

 

ps. też sobie taki wkład zrobię - jak się sprawdzi to będzie super - bo watę za szybko wydmuchuje a to wygląda na trwały patent.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) Myszon jak sie sprawuje Twoj patent?Wycisza to troche?Bo ja niedlugo ogluchne tak u mnie pyrka

 

Jak już mówiłem dźwięk metaliczny bzyk - nawet kumpel teraz też w YZ bedzie tak robił. Najlepiej sam sprawdź to raptem wydatek 10-12zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...