Skocz do zawartości

rozrząd w suzuki rf600


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Przechodząc o razu do tematu to zauwarzyłem(wysłuchałem)ze w moim moto (suzuki rf600r) słychać dziwne stuki słyszalne najbardziej na wolnych obrotach nie są to cykliczne stuki występują z różną częstotliwością odgłos podobny jakby był luz na panewkach wału korbowego ale ja myśle ze to moze byc łańcuszek rozrządu moto ma niby przejechane "45tyś km."albo więcej trubno wyczuć bo mocy mu nie brakuje oleju nie pobiera.więc stawiam na rozrząd.Zawory były regulowane całkiem niedawno(2500km temu)

Prosze o pomoc osoby które znają temat lub miały podobne zdarzenie co to może być!!!

 

 

Pozdrawiam wszystkich na forum!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak siedzisz na motocyklu to z której strony jest słyszalny dźwięk??

i czy stukot pojawia się (jest bardziej słyszalny) w miarę rozgrzewania się motocykla??

 

Nie chciałbym CIę zamartwiać ale RF600 nie należały chyba do trwałych. Zdarzały się modele co miały remont kapitalny po 30000

:icon_twisted: :icon_mrgreen: :icon_mrgreen: Tak Tak pewnie pierwsze 15 tys to przejechane na tylnim kole,

a potem gazowanie zimnego silnika do odcięcia i od początku na tym samym oleju :icon_mrgreen:

Słabo mi się robi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak siedzisz na motocyklu to z której strony jest słyszalny dźwięk??

i czy stukot pojawia się (jest bardziej słyszalny) w miarę rozgrzewania się motocykla??

:icon_twisted: :icon_mrgreen: :icon_mrgreen: Tak Tak pewnie pierwsze 15 tys to przejechane na tylnim kole,

a potem gazowanie zimnego silnika do odcięcia i od początku na tym samym oleju :icon_mrgreen:

Słabo mi się robi...

 

 

gozdzik77

 

stuki są bardziej słyszalne na rozgrzanym silniku i na wolnych orotach są niregularne i zróżną częstotliwością.

trudno wyczuc w któryn dokładnie miejscu.

Edytowane przez gozdzik77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, więc powiem Ci jak było u mnie:

Miałem kiedyś RF600 i dochodziły stuki od kosza sprzęgłowego.

Irytowało mnie to strasznie, więc jeździłem po mechanikach, w końcu pojechałem do

serwisu Suzuki i wybuliłem kasę na rozebranie sprzęgła.

Chłopaki orzekły nieznaczne zużycie kosza sprzęgłowego, ale na tyle niewielkie, że nie ma właściwie

podstaw do jego wymiany - poprostu po pewnym czasie użytkowania kosz zaczyna chałasować,

jedyne co można zrobić to pilnować żeby gaźniki były zsynchronizowane, bo jak obroty pływają

to kosz zacznie bardziej hałasować - tak mi powiedział mechanik i faktycznie tak było. Jeszcze co do kosza

to w ŚM był test na 70 tys dla GSX 600F, gdzie użytkownik opisał sytuację że zaczęło występować hałasowanie kosza, pomimo niewielkiego zużycia, właśnie gdzieś w okolicy 50 tys przejechanych km.

Wiadomo jeśli nie chcesz tych dźwięków to musisz kosz wymienić, ale podkreślam, z tego co się dowiadywałem to nie ma podstaw do przedwczesnej wymiany.

Tyle co do kosza.

W drugim, obecnym moim moto FZR.

Zaczęły dochodzić stuki po rozgrzaniu się silnika, też bardzo trudne do zlokalizowania, ale jak siedziałem na moto to bardziej były słyszalne po lewej stronie.

Niestety trzeba było rozebrać silnik, powodem stuków był b. zużyty łańcuch napędzający alternator

i ślizgacz, po wymianie stuki ustały (podejrzewano panewki albo korbowód).

Wątpię aby było coś poważnego, raczej jedno z powyższych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę Cie martwić ale RF ma bardzo słaby rozrząd. Właśnie przy około 45000km pojawiają się problemy bodajże z prowadnicami zaworów. Ogólnie słyszałem, żę 60000km to max co się da przejechać, ale to jak zwykle bywa zależy od sposobu wcześniejszego urzytkowania. Ten max przebieg to wiem od gościa, który był przy nim właśnie zmuszony rozebrać silnik. "Rozrządu i tłoków nie było wcale" ale to może wynikać z faktu, że moto miało dużo więcej przejechane niż pokazywał licznik (efekt pracy importera).

Zostaje Ci chyba tylko wizyta w dobrym warsztacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez paniki, jezeli moto dobrze chodzi to powodem stukow najprawdopodobniej jest kosz sprzeglowy. To samo zreszta zdaza sie Hondom z podobna konstrukcja kosza tzn kosz zrobiony z dwu czesci polaczonych nitami tak ze moga sie przesuwac wzgledem siebie i ten ruch jest amortyzowany sprezynami rozlozonymi na obwodzie kosza.

Po jakims czasie nity sie luzuja, sprezyny siadaja i zaczyna sie loskot.

Mam identycznie to samo w swoim GS, ale nie wplywa to na nic oprocz chalasu.

Mozna taki kosz naprawic, albo wymienic ale nie sa to tanie sprawy, wiec wiekszosc ludzi jezdzi i przyzwyczaja sie do chalasu,

 

Adam M.

PS. Jak w tym silniku siada ci zawory to jest naprawde czym sie martwic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki chłopaki za pomoc w tej sprawie.

motocykl chodzi bez zarzutu a te stuki no cóż podobno suzuki tak mają

z taką spodkałem się opinią.rzeczywiście moze to byc ten kosz sprzęgłowy.

Pozdrawiam jeszcze raz!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W drugim, obecnym moim moto FZR.

Zaczęły dochodzić stuki po rozgrzaniu się silnika, też bardzo trudne do zlokalizowania, ale jak siedziałem na moto to bardziej były słyszalne po lewej stronie.

Niestety trzeba było rozebrać silnik, powodem stuków był b. zużyty łańcuch napędzający alternator

i ślizgacz, po wymianie stuki ustały (podejrzewano panewki albo korbowód).

Wątpię aby było coś poważnego, raczej jedno z powyższych.

 

łeeee a jednak nie same ochy i achy na temat FZR :icon_twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łeeee a jednak nie same ochy i achy na temat FZR :icon_mrgreen:

no co, zużyła się rzecz, która się normalnie zużywa, łańcuch i ślizgacz - to chyba nic poważnego? :icon_twisted:

 

 

PS. Jak w tym silniku siada ci zawory to jest naprawde czym sie martwic.

 

cytat ze ŚM odnośnie RF - motocykl używany:

..."po 50 tys można spodziewać się jedynie wyklepania gniazd zaworowych, po przeszlifowaniu funkcjonują

bez zarzutu"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Witam

Przechodząc o razu do tematu to zauwarzyłem(wysłuchałem)ze w moim moto (suzuki rf600r) słychać dziwne stuki słyszalne najbardziej na wolnych obrotach nie są to cykliczne stuki występują z różną częstotliwością odgłos podobny jakby był luz na panewkach wału korbowego ale ja myśle ze to moze byc łańcuszek rozrządu moto ma niby przejechane "45tyś km."albo więcej trubno wyczuć bo mocy mu nie brakuje oleju nie pobiera.więc stawiam na rozrząd.Zawory były regulowane całkiem niedawno(2500km temu)

Prosze o pomoc osoby które znają temat lub miały podobne zdarzenie co to może być!!!

 

 

Pozdrawiam wszystkich na forum!

 

Cholera diagnozuje u siebie podobny problem ze stukami jak mi się wydaje w górnej części silnika, mocy nie traci, a hałas słychać tylko na wolnych obrotach zwłaszcza kiedy się silnik rozgrzeje.

kręciciel obrotów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liwkidacja stuków/puków w SUZUKI ?!?!?!

Walka z wiatrakami !!!

 

Dajcie sobie spokój :) Miałem roczną GSXF 750 z przebiegiem 7 kkm i hałasowała gorzej od 10-latków a nawet 15-latków moich kolegów :)

Braciszek miał RF900 to jak ją pierwszy raz odpalił przy mnie po zakupie to uciekłem, żeby nie dostać jakąś rozkręcającą się śrubą, bo tak wszystko hałasowało :) A miałem wtedy R6 gdzie oprócz mruku silniczka nic nie było słychać...

Teraz mam Hayabuse i też sieczkarnia na maksa :) Kolega odpalił swoją hayabuse K8 jak była dopiero co przez niego dotarta (3kkm) to wydawało mi się, że moja Hayka z przebiegiem ponad 50kkm mniej hałasuje od jego nówki sztuki :)

 

Mając SUZUKI trzeba się do tego przyzwyczaić i już :) A co ciekawe, to to, że to nie są zawsze te same hałasy - raz z jednej strony coś szumi, na drugi dzień coś z drugiej strony puka, a na trzeci dzien potrafi się wszystko uspokoić :) A najśmieszniejsze jest to, że stuka, puka a jeździ bezawaryjnie wiele lat i wile kkm...

 

Ps. Ja tam tylko robie cały serwis na czas i rzadnymi odgłosami się nie przejmuje...

Edytowane przez MłodyWilk22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...