Skocz do zawartości

Paliwo


Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli przyjąć że jeżdżę 2 razy w tygodniu po 1h to wychodzi ponad 220zł...

Ale chyba jeszcze tak nie było żebym non-stop przez 4 tygodnie jeździł te 2 godziny...

Zawsze zalewam za 20zł na jeden trening.

 

 

Aha w motocrossie paliwo to jest patrząc bardzo optymistycznie 1/5 wszystkich kosztów... także niedużo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zeszlym sezonie wychodzilo mi 100zl/tyg mimo ze mialem Aprilie Tuareg ktora max palila 6l/100. Fakt ze po maturze mialem duzo czasu i latalem praktycznie codziennie. (swiatek piatek) no w niedziele przed poludniem tyko nie wyjezdzalem. Wiec nie chce myslec jak bedzie w tym sezonie z KTMem EXC :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm... nie byłbym tego taki pewien. Są wyjątki. Wczoraj wybrałem się z Fik554 na przejażdżkę, to jak się dziś okazało jego YZ250F spaliła 3 litry a moja Honda MT8 (80cmm) aż 10... :buttrock:

 

 

 

Tylko nie wiem czy zauważyłeś, że Fik ma 4T a ty masz 2T i to jest oczywiste, że on mniej spalił. Ty musiałeś ostro katować a on sobie powoli pyrkał

 

 

A kto zalewa, 98 bo mi się kilka razy zdarzyło :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"A kto zalewa, 98 bo mi się kilka razy zdarzyło icon_mrgreen.gif"

Przewaznie zawsze 98 ;]

 

"YZ250F spaliła 3 litry a moja Honda MT8 (80cmm) aż 10."

Jak tak na powaznie 10 to pomysl nad stanem technicznym swojego moto.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie MTX 80 to 2t i okolo 12-15 konia i palowal pewnie na maxa, a zeby Yz250f dorownala MTX to wystarczy jej zaledwie 1/3 gazu tylko, bo 4T dobrze zbiera sie od dolu i na wolnych takich pyrkajacych obrotach IGREK ZETA spalila 3 a MTX 10.

 

Ja nie wiem ile wydaje, tego nie licze. Znaczy sie ja rzadko kiedy kupuje wahe, bo ja mam duuuzzy ogrod do koszenia, i mam kosiarke i sztila kose i zawsze tata kupuje pelna banke 10 l wahy i z niej zalewam do simsona, lub do CZ a reszta to co zostanie czyli jakies 3-4 l to do kosiarki;)

Edytowane przez rzemyk90
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj kupiłem kx 125 i skończyło mi się paliwko, pytanie jaki olej mam wymieszać z paliwem? Czy do crossa stosuje się jakiś sprecjalny olej. No i kompletnie lamerskie pytanie, co muszę sprawdzić w kwetsii ekspoatowanych płynów olei, kompletnie się na tym nie znam. Do chłodnicy jaki płyn tam się stsuje, taki jak do auta do chłodnic aluminiowych ?

Proszę niech ktoś się wypowie bo jestem kompletnym lamerem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm...aktualnie to teraz nie jezdze (ach niemcy...)ale z tego co smigalem YZ to powiem wam że ze spalaniem nie ma aż takiego szoku!Spalila moze tak malo przez to iz dopiero obczajalem sprzent i nie umialem sie przelamac do konca zeby wpinac kazdy bieg i krecic do konca.Z bynka to jest tak ze wchodze do garazu lejek,kanister plastikowy 10 litrowy z wezem cisnieniowym i lecimy do baku mieszaneczke.Tylko potem jest jazz ze nie ma do pily paliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj kupiłem kx 125 i skończyło mi się paliwko, pytanie jaki olej mam wymieszać z paliwem? Czy do crossa stosuje się jakiś sprecjalny olej. No i kompletnie lamerskie pytanie, co muszę sprawdzić w kwetsii ekspoatowanych płynów olei, kompletnie się na tym nie znam. Do chłodnicy jaki płyn tam się stsuje, taki jak do auta do chłodnic aluminiowych ?

Proszę niech ktoś się wypowie bo jestem kompletnym lamerem

 

Do mieszanki z paliwem lej Castrol R2 lub Motul 800. Do skrzyni olej Motul transoil i na twoim miejscu po kupnie odrazu bym wymieniał. Do chłodnicy lej normalny samochody. Do chamulców plyn chamulcowy DOT 5/4 lepiej5 bo to recingowy. Meszanke lej 1:40 jeżeli zaczynaz a mozessz nawet 1:60 jeżeli wymiatasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdze bardzo duzo motorem praktycznie codziennie i kwota jaka wydaje na miesiac jezdzenia gdzies ponad 400zl, kiedys w ciagu miecha zrobilem 700 kilosow to chyb duzo tak mi sie wydaje.

Edytowane przez Arma87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

700 kilometrów miesięcznie nie powala na kolana. Mi zdażyło się zrobić z kumplem ponad 1000km w dwa tygodnie, a staraliśmy się nie jeździć za długo i do tego cały czas w terenie.

Na szczęście cena paliwa narazie się zatrzymała, ale chyba wzrośnie wraz z nadchodzącymi wakacjami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...