Skocz do zawartości

RS 50 czy 80


rzemyk90
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A ja uważam, że lepiej kupic zadbaną 50 niż skatowaną 80 :biggrin:

Witam

Takie gadanie kto wie czy przypadkiem niekupisz zkatowanej 50 takie sie częściej zdarzają niż zakatowane 80 ja polecam 80 takie moje zdanie.......

Pozdrawiam MUMA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bo tak, jezeli jest 50 to pewnie dluzej posmiga i mamy pewnosc ze zywotnosc silnika jest wieksza, posmigamy dluzej kosztem niskiego v-max. Jezeli 80 bedzie miala full tuning, czyli wal tez to mysle ze ta sytuscja bedzie podobna jak w 50. Tylko teraz nie mamy pewnosci czy jak kupujemy 80 to nie wiemy czy ona stoi na wale orginalnym 50 czy na polini 80. Bo jezeli 80 na orginalnym 50 to za wiele km kumpel nie zrobi.... chodzi mi o to jak sprawuje sie silnik po 80... czy sa z nim jakies problemy, dotyczace walu czy korby.... Ale mysle ze wiekszosc 80 to na orginalnym wale, bo caly komplet tuningu 80 cm3(wal, tlok i cylinderek Polini wszystko) kosztuje u mnie w sklepie okolo 1500 zl, a sam cylinderek z tlokiem jakies 600-800 zaleznosci od firmy, no i przez to moze byc wiekszosc 80 na 50 wale i wtedy drastycznie spada zywotnosc silnika. I teraz nie wiem co kumpel ma kupic. Ja mu polecam Honde Ns-1. Zywotne, dobre, sprawdzone silniki, seryjnie 80 cm3(stara konstrukcja silnika majaca ponad 15 km) I pewnie taka Honda przeleci wiecej kosztem niskiego spalania 3-4l niz RS 80, bo w Hondzie 80 cm to seria a w RS 80 tuning co znacznie spada zywotnosc silnika.No ale RS 80 pewnie obleci NS-1. Nie wiem, doradzajcie panowie;)

 

apka moze byc nawet do 4500 byle zeby byla od pewniaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dłużej nie pośmigasz bo to aprilia, kicz..

ma troche bajeru no 80ccm w polini miałem, dyfuzor arrow, tłumik gianelli zaciski brembo, amortyzator centralny showa itd. i jechałem 115km/h raz.. po 1. żeby osiągnąć taką prędkość trzeba się pomodlić przed 2. Długa prosta 3. "Wiater" w plecy , jeśli chcesz małego ściga czego nie polecam ponieważ takie moto nie ma duszy... myśle, że wiesz o czym mówię.. i po przejechaniu 100km w jeden dzień kręgosłup się wyłącza.. jak już to rg 80 bo wygodna jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo w Hondzie 80 cm to seria a w RS 80 tuning co znacznie spada zywotnosc silnika.No ale RS 80 pewnie obleci NS-1. Nie wiem, doradzajcie panowie;)

 

 

Mam pytanko? To nie było Aprili seryjnych 80cm3?? :buttrock: ?? Bo mi sie wydawało że były seryjne rs 80 bo by takiego problemu przy rejestracji na 50cm3 nie było (jak by moto było sprowadzane z zagranicy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dłużej nie pośmigasz bo to aprilia, kicz..

ma troche bajeru no 80ccm w polini miałem, dyfuzor arrow, tłumik gianelli zaciski brembo, amortyzator centralny showa itd. i jechałem 115km/h raz.. po 1. żeby osiągnąć taką prędkość trzeba się pomodlić przed 2. Długa prosta 3. "Wiater" w plecy , jeśli chcesz małego ściga czego nie polecam ponieważ takie moto nie ma duszy... myśle, że wiesz o czym mówię.. i po przejechaniu 100km w jeden dzień kręgosłup się wyłącza.. jak już to rg 80 bo wygodna jest

 

A może niech ktoś się wypowie kto był zadowolony z Aprili 50ccm???

A nie same negatywy. Jak ktoś kupuje jakies gówno to potem płacze i nie poleca jak Ty. :buttrock:

Ja mam RSke 5 lat i kapitalke zrobiłem w zeszłym roku!!A silnik zatarłem z własnej winy. Mam też drugą RSke z 2001 roku i też na nią nie narzekam!

Wszystkich których znam i mają RSki też nie narzekają, nagle tu sie znajdują takie osoby którym sie sypała. Ej to nie jest żadne gówno włoskie :buttrock: , może trafiliście na takie egzemplarze. Jak szanujesz sprzęt to jeździ i najlepiej od takiej oosby kupić taką właśnie RS!

Polecam Ci w 100% RS 50!!!

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słuchaj Morfi, się nie denerwuj ponieważ ja wyrażam swoją opinie na temat tego motoroweru tak? Szanujesz sprzęt.. pewnie włożyłem w nią tyle pieniędzy i że już wystarczy.. WŁOSKA SKARBONKA i to jest moje zdanie i nie musisz sie z nim zgadzać..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włoszczyzna to tylko do zupy się nadaje :buttrock::P:P:P

 

Jeżeli chcesz RS to polecam 80, poniewaz ma sensowniejsze osiągi niż 50.... Kumpel śmiga bodajze już 2 lata i jedyne co się posypało to sprzęgło.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Morfi ja miałem af150 z silnikiem minarelli czyli wsumie rs i byłem zadowolony a że ktoś nażeka na Aprilie to znaczy że kupił padake i tyle ..

 

Do tego samego zmierzam!!!

To przez ten import z zachodu, nasprowadzjaa tego szitu tyle a potem marka nie odpowiednia sie wydaje dla kogoś(nie chodzi mi tu o TeRRoRyste).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co racja to racja, dużo mnie nie kosztowała ale za to teraz pożera mase pieniędzy :/ mi nie przypasowała.. bo jestem rock'ersem który lubi szeroką kierownice i kawał zdrowego metalu w chromie.. :icon_twisted: zresztą każde moto to jakiś wydatek..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...