Skocz do zawartości

GS 500 czy ER 5 który


Rekomendowane odpowiedzi

Czy to pierwsze moto? Jeśli tak - ja stałem przed podobnym dylematem kilka miesięcy temu. I zdecydowałem się na GPZ 500. Chociaż pozostałe opcje przez ciebie wymienione też są dobre. Poczytaj sobie na forum i w niecie, przymierz się do każdego moto w salonie lub komisie - i będziesz wiedział co ci się najbardziej podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne ze CB rok temu też miałam taki dylemat, oglądałam Gsy i Er-5 ale kupiłam CB i jestem z tego dumna hehe :icon_razz:

 

Porównanie Gsa do Er-5

http://serwisy.gazeta.pl/motocykle/1,56426,1910894.html

 

W nr 2/2005 gazety Motocykl było porównanie tych trzech motocykli CB, GS I ER-5 niestety nie moge znaleźć żadnego linka do tego artykułu. W kazdym razie test wygrała CB :)

 

Może komus uda sie to znaleść?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też rózne opcje rozważałem(oprócz ER) trafiła się XJ,kupiłem i tez jestem zadowolony a mimo że to 600ccm to i tak najprędzej jej do powyższych 500ccm niż innych 600.Dobrze się prowadzi,pali może tylko troche więcej niż 500,mocy ma podobnie do GPZ i CB,i jest dośc spora(w porówaniu do np.GS)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GS 500 plusy:

-dobrze sie prowadzi

-dosc dynamiczny silnik

-latwa budowie (ulatwia naprawe i serwisowanie)

-trwaly i niezawodny

GS 500 minusy:

-niska moc przy malych obrotach

-troche kijowa pozycja za kierownica (mam 185cm a ER lepiej wypadla)

-dluga "szóstka"

 

ER-5 plusy:

-komfortowa pozycja w porownaniu do GSa

-mocny silnik

-chlodzony ciecza!

ER-5 minusy:

-miekkie zawieszenie

-slabe heble - jak juz wczesniej mowili

-z tego co slyszalem czesto trzeba regulowac mu zawory

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słaba strona GS 500E to również

1.Korozja ramy i układu wydechowego. Podczas oględzin lepiej więc zwróć uwagę na te elementy, niż na silnik czy podwozie, w których dzieje się zazwyczaj niewiele (choć też trzeba je sprawdzić).

2.Szósty bieg nie użyteczny, nawet podczas małego podmuchu wiatru trzeba redukowac, a jadąc z pasażerem można go w ogóle nie wrzucać - troche męczące przy dłuższych trasach

3. Największy minus który mnie osobiście odstraszył od Gs to kultura pracy silnika jak każdego olejaka

4. Na 10 obejrzanych Gsów 10 kopciło jak mały czołg i brało duże ilości oleju... może miałam pecha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gs najbardziej popularny, stad bym go polecal. CB 500 w ogole mi sie nie podoba, te tylne zawieszenie przypomina mi pojazd listonosza, no ale coz, o gustach sie nie dyskutuje. Ja wybralem gpz ale to dlatego, iz mam zamilowanie do plastikow. Pozatym gs'a za te pieniadze ktore masz kupisz nowszego niz cb.

Asiek: wspolczuje braku szczescia:), znam mase ludzi co jezdzi na gs'ach, a ze slychac "stuki puki"? toz to suzuki! :icon_razz:

Kawasaki GPZ500S 1991 -> Honda CBR 600 F3 1998 -> Suzuki GSX-R 750 K7 -> Suzuki DRZ 400 SM K5 -> Triumph Street Triple R 2014 & Vespa ET4 125 2004 -> BMW R NineT 2017

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gs najbardziej popularny, stad bym go polecal. CB 500 w ogole mi sie nie podoba, te tylne zawieszenie przypomina mi pojazd listonosza, no ale coz, o gustach sie nie dyskutuje. Ja wybralem gpz ale to dlatego, iz mam zamilowanie do plastikow. Pozatym gs'a za te pieniadze ktore masz kupisz nowszego niz cb.

Asiek: wspolczuje braku szczescia:), znam mase ludzi co jezdzi na gs'ach, a ze slychac "stuki puki"? toz to suzuki! :P

Zapewniam Cie foks, ze ten "pojazd listonosza : jest pod kazdym wzgledem nowoczesniejszy i trwalszy od Twojej kawy :) A zawieszenie, pomimo tradycyjnych amortyzatorow na pewno lepiej radzi sobie w winklach :icon_razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...