Skocz do zawartości

jaki motocykl dla wielkoluda


Rekomendowane odpowiedzi

Tez jestem wysoki bo prawie 2 metry i jezdzac tenerka 750 niestety przy oryginalnej szybce wiatr troche dokuczal, ale jak bys pomyslal o zamontowaniu wyzszej szyby to spoko bedzie. Africa z pewnoscia jest o niebo lepsza przy takim wzroscie ze wzgledu na jej gabaryty. Tenerke spokojnie znajdziesz do 7 tys. Ja teraz sie rozgladam albo za banditem jakims albo dr 800 big, to drugie jak na moj wzrost akutrat bo mialem nie raz okazje jezdzic. Enduro z najwiekszym jednocylindrowcem. Niezle wraznie z jazdy. ;)

Pozdrawiam i udanego zakupu zycze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez jestem wysoki bo prawie 2 metry i jezdzac tenerka 750 niestety przy oryginalnej szybce wiatr troche dokuczal, ale jak bys pomyslal o zamontowaniu wyzszej szyby to spoko bedzie. Africa z pewnoscia jest o niebo lepsza przy takim wzroscie ze wzgledu na jej gabaryty. Tenerke spokojnie znajdziesz do 7 tys. Ja teraz sie rozgladam albo za banditem jakims albo dr 800 big, to drugie jak na moj wzrost akutrat bo mialem nie raz okazje jezdzic. Enduro z najwiekszym jednocylindrowcem. Niezle wraznie z jazdy. ;)

Pozdrawiam i udanego zakupu zycze

 

 

wszystkim bardzo dziekuje za podpowiedż jak kupie rumaka dam znac pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha i jeszcze jedno. Polecam Ci abys nie kupowal moto w Polsce, raczej szukaj go u sasiadow. Ja mam przykre doswiadczenia po zakupie xtz wiec szczerze odradzam. Ale wiadomo nie kazdemu los sprzyja, ja mialem wtedy malego pecha. Tez moje niedopatrzenie i pospiech przy zakupie pierwszego 4T. Wiadomo jaki to raj dla motocylklisty ;)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ja mam 190 cm i ujeżdżam DR800 BIG. Jest wystarczająco duży i radzi sobie w terenie. Jest jednak małe ale... Jest wymagający. Mało elastyczny silnik powoduje, że po prostu lubi jeździć szybko. Także jak chcesz sprzęta do jazdy po drogach z dużymi kamieniami gdzie trzeba lawirować, to polecam coś z dwoma cylindrami. Wymieniłeś kwotę ok. 7000 PLN. W tej cenie wydaje mi się, że najlepiej przycelujesz w Yamahę XTZ 750. I tak jak poprzednicy sugerowali, szukaj u Niemców.

Pozdrawiam.

hikor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie najlepszym dla Ciebie Motocyklem będzie Honda Varadero 1000. Mam znajomego który podobnie jak Ty jest wysoki i również miał problem z doborem odpowiedniego moto więc wybrał właśnie hondę.Jest zadowolony.

Tylko że za 7tyś. to chyba nie kupisz.

 

Zdecydowanie jestem za.

Sam mam XL1000 i przy 194 cm wzrotu jest ok.

Możliwości ładunkowe są ogromne, ponad 200 kg udźwigu. Kufry boczne, centralny z oparciem na bagażniku (nie na jakimś rurkowym stelażu), tankbag - więcej na motocykl nie doczepisz.

 

Jeździłem wcześniej XTZ660 ale brakło mocy i szybkości w trasie ( silnik 1-cylindr.). Za to po gorszych drogach malinowo. Ale mierzyłem w Afikę(XRV750) lub Supertenerę (XTZ750) z racji ich gabarytu. Ale były same padaki.

Ludzie dobrze radzą, szukaj za granicą.

Jeszcze dośc dobrym byłby Suzuki V-strom 1000 albo BMW GS 1100 lub 1150. Ale trzeba dołozyć conajmniej cyfrę "1" przed "7" którymi dysponujesz, jeżeli nie "2".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za te pieniądze jedynym rozsądnym wyborem będzie Yama XTZ 750.Sugerowano też DR.BIG-a ale jakoś mi te single nie pasują.

Yama to naprawde solidny sprzęt idealny na nasze drogi a wszyscy wiemy jakie one są.

 

Pozdro

 

P.S. Jakby co to mam namiar na gościa ,który swoją Tenerke kupił u Niemca i będzie ją wkrótce sprzedawał.

Kontakt na PW jak by co.

Edytowane przez rebel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za te pieniądze jedynym rozsądnym wyborem będzie Yama XTZ 750.Sugerowano też DR.BIG-a ale jakoś mi te single nie pasują.

Yama to naprawde solidny sprzęt idealny na nasze drogi a wszyscy wiemy jakie one są.

 

Pozdro

 

P.S. Jakby co to mam namiar na gościa ,który swoją Tenerke kupił u Niemca i będzie ją wkrótce sprzedawał.

Kontakt na PW jak by co.

 

jeszcze mam pytanie czy można dokupic jakieś boczne stelaże do africa lub xtz750 gdzie móglbym umieścić bagaże namiot ,spiwory itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze mam pytanie czy można dokupic jakieś boczne stelaże do africa lub xtz750 gdzie móglbym umieścić bagaże namiot ,spiwory itp

 

Tego towaru jest mnóstwo.Od wyrobów naszych rodzimych producentów do zachodnich konstrukcji.

Zobacz tutaj:

http://moto-akcesoria.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisali poprzednicy, XTZ albo Africa.

 

Witam mam 2 metry wzrostu od dawna przymieżam się do kupna motocykla chodzi mi o motocykl turystyczny dla dwóch osób do jazdyz bagazem (namiot itp) nie tylko po drogach asfaltowych ale tak że po kamienistych drogach górskich ważne zeby był ekonomiczny i bezawaryjny (jesli chodzi o mechanike mam lewe ręce)

Z tych dwóch motocykli Africa jest bardziej ekonomiczna (pali trochę mniej od Tenery) i bardziej obszerna, XTZ ma trochę mało miejsca dla pasażera.

Awaryjność jest na podobnym poziomie jak i mozliwości trakcyjne (Tenerka jest trochę mocniejsza).

 

jeszcze mam pytanie czy można dokupic jakieś boczne stelaże do africa lub xtz750 gdzie móglbym umieścić bagaże namiot ,spiwory itp

 

Bez problemu, z tym że do Afrki jest trochę bogatszy wybór.

 

Tyle że za XTZ przemawia jedna cecha, cena.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Pol_dek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisali poprzednicy, XTZ albo Africa.

Z tych dwóch motocykli Africa jest bardziej ekonomiczna (pali trochę mniej od Tenery) i bardziej obszerna, XTZ ma trochę mało miejsca dla pasażera.

Awaryjność jest na podobnym poziomie jak i mozliwości trakcyjne (Tenerka jest trochę mocniejsza).

Bez problemu, z tym że do Afrki jest trochę bogatszy wybór.

 

Tyle że za XTZ przemawia jedna cecha, cena.

 

Pozdrawiam

 

bardzo dziękuje wszystkim za podpowiedż

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...