Skocz do zawartości

retbike '06 vs '05


Rekomendowane odpowiedzi

mam komplet RET-SPORT z roku 2006 jeszcze bez tych dodatkowych wywietrzników naplecach i ściągających pasków na rękawach ale sprawuje mi się bez uwag - jestem zadowolony !!! Wydaje mi się że warto kupić ciuchy z Ret- Bike bo sa dobre i cena jest korzystna, ogólnie polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

a co z retbike classic? rozważam ten model dla siebie i żony, bo po prostu mi się podoba, ale chciałbym usłyszeć o nim jakieś opinie. przede wszystkim wrażenia z jazdy, jak się to użytkuje, czy przemaka, przewiewa itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja użytkuje kurtkę Retbasic od prawie 2 lat chodzie w niej na codzień i śmigam na moto ogólnie jestem zadowolony za tą cenę naprawdę sie opłaca choć teraz jak bym miał możliwość to wybrał być coś skórzanego ale to tylko odo tego ze reszta ubioru jest skórzana. :flesje:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam chyba retclassic, model z 05. Calkiem fajna kurtka, nic sie w niej nie psuje, nie testowalem jej na ogromnym deszczu ale watpie by byla nieprzemakalna 100%. Dobrze skrojona, nie wieje, jakos bardziej przypasowala mi niz retsport jesli chodzi o kroj. Polecam. Fajna na czas zanim czlowiek dorobi sie dobrego kombi :flesje:

Kawasaki GPZ500S 1991 -> Honda CBR 600 F3 1998 -> Suzuki GSX-R 750 K7 -> Suzuki DRZ 400 SM K5 -> Triumph Street Triple R 2014 & Vespa ET4 125 2004 -> BMW R NineT 2017

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem zestaw RetSport w marcu 2006. Wylazły częściowo lub całkowicię prawie wszystkie nici i szwy. Co do kurtki to kieszeń na telefon komórkowy odpruła mi się juz na samym początku do połowy i teraz tak wisi sobie. odblaski na nadgarstkach się już odkleily ale nie oderwały do końca; guziki do przypinania podpinki wszystkie się poodpruwały, a protektory na łokcie które dostałem z kurtką się połamały i musiałem małe kawałki wyrzucić, zostały jeszcze częściowo. Jeśli chodzi o spodnie to jest totalna porażka. podpinka jest fajna, ale wyłazi za każdym razem jak się zdejmuje spodnie bo rzep nie trzyma. Sam materiał podpinki, który się styka ze skórą jest bardzo nieprzyjemny w dotyku i nawet jak jest zimno powoduje, że nogi się pocą i nie mają jak oddychać. Po krótkiej przejażdżce całe spodnie są mokre od środka. Dodatkowo odpruła mi się klapa zakrywająca zamek prawej kieszeni całkowicie. W miejscach gdzie jest zamek do przypinania podpinki spodnie porwały się na długości 10 cm z obu stron po bokach.

Jesli chodzi o nieprzemakalność to też się nie zgadzam z tymi pochlebstwami. Jechałem kilka razy w czasie solidnej burzy trwającej 2-3 godziny. Po takim czasie mogre są ręce do łokci, cały brzuch i uda od dołu. Woda wlewa się na wysokości pasa do kombinezonu i rozpływa się na wszystkie strony: nogi, brzuch, tyłek - wszystko mokre. Ponadto przy jeździe ok 3-4 godzinnej w temperaturze 2-5 stopni powyżej zera wszystko odpada z zimna mimo pełnego kombinezonu, dodatkowej pary dżinsów pod spodem oraz ciepłej bluzy.

W letnie dni także jest niezbyt dobrze. Materiał stykający się ze skórą dodatkowo przyspiesza pocenie się i jazda jest bardzo niekomfortowa.

 

Może jeśli ktoś kupił sobie takie ciuchy i przejeździł w nich 5 tys. km w sezonie to poleca to ubranie. Ja przejechałem w zeszłym roku 13 tys. km. naprawde w różnych warunkach i kombinezon jest do wyrzucenia. Nie polecam nikomu firmy RetBike. Za darmo nie wezmę od nich nic bo szkoda nerwów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sezonie 2007 Retbike poszerza oferte o buty i odziez skórzaną. Pierwsze fotki możecie zobaczyć tutaj:

http://www.skutery.net/index.php?a=n&i=867

 

Wszystko wskazuje na to, że w sezonie 2007 znowu będę miał okazje potestować ich produkty więc wkrótce pewnie napisze coś więcej o nowych modelach.

Potrzebujesz bezpłatnej pomocy prawnej? - Forum Prawnicze zaprasza - ]http://forumprawnicze.info/wykroczenia-i-prawo-drogowe-f10/]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to kolejna ściema i syf. RetBike znów liczy na klientów nieświadomych tego co kupują. Człowiek charuje na życie i ciuła na jakiś ciuch na moto a później się okazuje, że nikt tak jak Polak Polaka nie dyma w d#$e. Założę się, że te pochlebstwa w tym wątku to jakaś pseudo reklama bo nie wierze, że ktoś kto miał ich wyroby może tak to wychwalać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie spotkalem sie z opinia ze ktos narzekal na ciuchy retbike... zdarzaly sie opinie ze rewelacji nie ma, ale zawsze pojawialo ".. ale jak na ta cene". Coprawda mialem przyjemnosc tylko mierzyc kurtke retbike i spodnie (retallround) i lezaly na mnie idealnie i naprawde gdyby nie okazja jaka mi sie trafila ze skora vanucci to lyknal bym ten komplet. Nawet jak spotykalem prztypadkowych ludzi na motobazarze w chorzowie w ciuchach retbika to chwalili sobie. wydaje mi sie hefron ze miales jakiegos pecha... chociaz moge sie mylic - moze oni rzeczywiscie sa podstawieni :icon_eek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem dwa dni temu kolekcję Retbike 2007. Zmiany są kolosalne i to na plus. Przede wszystkim oferta poszeżona jest o skóry: kurtki, spodnie, kombinezony, rękawice, buty. Wyraźna jest też poprawa jakości tekstylnych ciuchów - głównie materiałów, ale również wykonania (np szwy są dodatkowo klejone). Chyba warto poczekać na wprowadzenie nowej oferty, zwłaszcza, że to nastąpi niebawem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...