Skocz do zawartości

Czy Honda CBR 600 to dobry pomysl na pierwszy motor


Gość loser
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Daj link do jakiegoś gs 500 f za 6 kafli

 

Pasowaloby odpisać bardziej bezpośrednio, ale mój poziom jest na to za wysoki.

 

Więc napiszę tak:

Jak rodzice dają więcej kasy, to i na nowe lepsze moto dołożą. Ale tutaj nikt nie mówi, ze masz od nówki z salonu zaczynać. Zwłaszcza, że pewnie przynajmniej raz położysz. Tym lepszy byby naked, bo koszt naprawy mniejszy. Za 6 tys. kupisz w dobrym stanie choćby kawę ER5. Do nauki w sam raz. A starszy egzemplarz nie straci po dwóch latach - przerobilismy ten patent 3 razy i sami i ze znajomymi.

 

Ale oto wydało się: szpan ponad wszystko. Może pustogłowa laseczka poleci na plastik - ale wtedy pierwszy pomysł był lepszy - CBR nada się bardziej. Tylko sie nie wywal na parkingu i nie narób sobie obciachu. ;p

 

Ewentualnie jeszcze może być CBF 500 w wersji N bo S jest tragiczna ale po pierwsze jest ich mało na sprzedaż i także ciężko kupić coś zadbanego za 6 tyś (...)

 

Ja swojego motocykla szukałam sama. Ciebie tez nie powinno to przerosnąć.

Fakt, iż jakiś pogląd jest szeroko rozpowszechniony, nie stanowi żadnego dowodu na to, że nie jest on całkowicie absurdalny. Jeśli weźmiemy pod uwagę, że większość ludzkości jest zwyczajnie głupia, należy oczekiwać z dużym prawdopodobieństwem, iż powszechnie panujące przekonania będą raczej idiotyczne niż rozsądne.

Bertrand Russell

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za cene nowej 500 tki to można mieć kilkuletnią prawdziwą szejsetke, jak tak będziesz przeliczał to powodzenia ;)

 

GS 500 f za 6 kafli nie kupisz, co najwyżej składaka.

Weź sobie kup gs'a za 4000 zł po roku sprzedasz za podobną kase, najmniej problemów z tym będziesz miał bo inne 500 chłodzone cieczą itp. pierdoły które mogą się zepsuć, polatasz, zobaczysz, sprzedasz i kupisz sobie już tą wymarzoną turystyczną cbrke bez psucia jej i kaleczenia jakimiś ogranicznikami. Rok przecierpisz na dumie z jazdy motorowerem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za cene nowej 500 tki to można mieć kilkuletnią prawdziwą szejsetke, jak tak będziesz przeliczał to powodzenia ;)

 

GS 500 f za 6 kafli nie kupisz, co najwyżej składaka.

Weź sobie kup gs'a za 4000 zł po roku sprzedasz za podobną kase, najmniej problemów z tym będziesz miał bo inne 500 chłodzone cieczą itp. pierdoły które mogą się zepsuć, polatasz, zobaczysz, sprzedasz i kupisz sobie już tą wymarzoną turystyczną cbrke bez psucia jej i kaleczenia jakimiś ogranicznikami. Rok przecierpisz na dumie z jazdy motorowerem.

 

kupie zwykłe gs 500 za 8tyś a o nowym motocyklu nawet nie myślę rok 2002-2004

Edytowane przez niedzwiadek204
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy warto brać mechanika ze sobą czy wystarczy dokładnie obejrzeć moto napęd opony itd. zrobić jazdę próbna i kupować jeśli będzie odpowiadał

Zdecydowanie warto żeby jakiś mechanik moto oglądnął. Nie kosztuje to wiele, a pozwala sporo zaoszczędzić. No i dobrze nie brać z sobą kasy na pierwsze oględziny. Wiem, że nie zawsze się da ale jest to dobry sposób, żeby spokojnie później zaanalizować czy kupować czy nie.

"Ja tylko nie wierzę w jednego więcej boga niż ty. Gdy zrozumiesz, dlaczego nie wierzysz we wszystkich pozostałych, zrozumiesz, dlaczego ja nie wierzę w twojego." Stephen Roberts

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy warto brać mechanika ze sobą czy wystarczy dokładnie obejrzeć moto napęd opony itd. zrobić jazdę próbna i kupować jeśli będzie odpowiadał

 

mechanika albo kogoś naprawdę zaufanego i znającego się na rzeczy, najlepiej jeszcze żeby zależało mu na całości Twoich kości... albo wizyta w serwisie. kosztuje to stówkę albo dwie, a potrafi oszczędzić grubych tysięcy na reanimacji złomu

 

BTW pozwolę sobie na autoreklamę

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...