Skocz do zawartości

kmx a kx-różnice


biba24
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Interesuje mnie jakie sa różnice pomiędzy kawasaki kmx a kx 125ccm.

Chodzi mi o różnice w silniku.

Czy silniki te Idzi zamienić miejscami, może wystarczy cos przemodyfikowac, aby kmx dorównał mocowo kx?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie ten dzial panie kolego;)

 

Silnik Kx jest bardziej wysilony niz KMX, wiec to jest inna konstrukcja

silnika. Nie wiem po co chcesz modyfikowac silnik KMX, jezeli chcesz na torze dorownac KX to daj spokoj, gra nie warta swieczki. Ja osobiscie nie widzialem jeszcze zadnych kitow tuningowych do KMX, nie wiem czym tam mozna podrasowac silniczek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprostszym rozwiązaniem bedzie kupić sobie kx :clap:

A tak na poważnie kmx to lajtowe enduro i w żadnym wypadku nie nadaje sie na tor bo jest ciężkie, słabe i ma kiepską zawieche. Więc nawet zmodyfikowanie silnika niewiele da. pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym, że jest słabe to tak nie bardzo bo odblokowane ma koło 30KM tylko zeby to wycisnąc jest sporo roboty - wiecej niż w DT.

Ma 25 koni ( brat sobie kupił własnie KMX ) powim szczeze jak sie nie ma duzych wymagań to w teren całkiem spoko a na ulicy kozacko sie jeździ ( zalezy jeszcze jakie oponki masz)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Padło pytanie wiec pojawić się powinny konkretne odpowiedzi.

Temat nie dotyczy porównań tylko różnic

Jak nie masz pojęcia to nie pisz chyba ze w ten sposób nabijasz sobie przebieg na forum.

Za konkretne odpowiedzi dziękuję.

Dokonałem przeróbki podanej na niemieckiej stronie jednak nie wiele to dało.

Interesowało mnie czy można z tego wynalazku (kmx) zrobić cos mocniejszego?

Być może wystarczyło wymienić parę elementów i motor nadaje się do agresywnej jazdy.

Chodzi oto ze musze mieć cos rejestrowanego gdyż ludność mojej miejscowości ma zniżki na telefon zaufania 997 i bardzo chętnie z niego korzysta.

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba będzie tak zrobić.

Zanim do tego dojdzie będzie to trochę trwało(kiepski stan finansowy)

Właśnie dzisiaj na torze motocrossowym w Głogowie widziałem jak jeden taki był.

Widać ze jest bardziej masywniejszy. Musi mieć kopa.

Wsunie kmx tez daje rady, co prawda po torze nie jeździłem, ale po poligonach lasach itd. całkiem całkiem.

 

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kmx na tor się nie nadaje mi nawet na zakrętach przód dobijał (olej 20W + podkładki na sprężyny), przedni hampel do d, ciężkie bydle ale w locie ładnie się steruje. po odblokowaniu musisz się liczyć z szybkim zużyciem zębatek i łańcucha, sprzęgło też nie daje rady, po 5000km tarcze do wymiany, na zbiornik trzeba uważać, u mnie się wcisnął od siedzenia(pewnie od zakrętów), ważne że spalanie u mnie nie przekraczało 6l

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym, że jest słabe to tak nie bardzo bo odblokowane ma koło 30KM tylko zeby to wycisnąc jest sporo roboty - wiecej niż w DT.

 

 

a znasz kogos w polsce co bylby w stanie to zrobic ? jak nie to wzorujac sie na tej stronie da rade samemu (majac jako takie pojecie o mechanice i elektronice) odblokowac ? znajomy ma okazje tanio kupic ale z niemiec i niby odblokowany,bo idzie 120km/h bez problemu ale moze jednak sa gdzies jeszcze blokady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a znasz kogos w polsce co bylby w stanie to zrobic ? jak nie to wzorujac sie na tej stronie da rade samemu (majac jako takie pojecie o mechanice i elektronice) odblokowac ? znajomy ma okazje tanio kupic ale z niemiec i niby odblokowany,bo idzie 120km/h bez problemu ale moze jednak sa gdzies jeszcze blokady.

 

 

kmx po odblokowaniu zamyka szafe i dalej ciągnie więc chyba jeszcze jest zablokowana

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...