Skocz do zawartości

Jazda bez prawa jazdy? (bez prawka)


Gość grzesiek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym wyjaśnić ze jestem studentem V roku, na co wskazuje mój wiek(23). Posiadam jednak bardzo bogate doświadczenie praktyczne, którym nie zamierzam sie chwalić. Mój post został zamieszczony na podstawie postępowań sądowych w podobnych sprawach, w których zapadały przytaczane przeze mnie wyroki a także konsultacji z najwybitniejszymi przedstawicielami nauki prawa karnego.

Post został napisany językiem, który miał być w założeniu zrozumiały dla osób nieposiadających w przeszłości kontaktu z naukami prawnymi.

Panie M. nie rozumiem całkowicie Twojej krytyki, która jest pozbawiona jakiejkolwiek argumentacji. Ponadto słowo prawnik nie ma miana tytułu.

 

Ps. Jeżeli ktoś mnie nie zrozumiał: Post miał na celu przedstawienie sankcji, które grożą. Nie w każdym przypadku zostaną one podjęte.

 

Pozdrawiam

 

Przeczytalem wszystkie posty, Dzieki za to, ze tak ladnie to podsumowales. Nic ujac nic dolozyc. Zastanawiajace jast, ze na 6 - ciu stronach, moze dwie osoby wziely wzglad nie na siebie i swoj rozbity sprzet a na innych poszkodowanych urzytkownikow. Reszta NO COMENT

 

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to jest jak ktoś nie ma prawka wcale ale jak ma B a nie ma A to na dzień dzisiejszy jest 300 pln, gorzej z OC nie mówiąc o AC więc generalnie prawko warto zrobić aby jeździć bezstresowo, egzamin jest prosty jak drut, a można to załatwić za 600 pln. jak łatwo policzyć 2 mandaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to jest jak ktoś nie ma prawka wcale ale jak ma B a nie ma A to na dzień dzisiejszy jest 300 pln, gorzej z OC nie mówiąc o AC więc generalnie prawko warto zrobić aby jeździć bezstresowo, egzamin jest prosty jak drut, a można to załatwić za 600 pln. jak łatwo policzyć 2 mandaty.

Powiem Ci, że koszt kursu na prawko to było 800, a egzamin 160, do tego za plastik chyba wydałem też z 75 zeta. Generalnie i tak poszedłem na jeden z najtańszych kursów (ceny w wawie oscylują między 1000-1200). Jakby nie patrzyć, to nie jest to tania impreza. Ponad 1000 wychodzi. Niemniej jednak cieszę się, że nie ryzykowałem jazdy bez plastiku i wytrzymałem. Nie ma sensu ryzykować, żeby potem pluć sobie w brodę.

 

Myślę, że Zyleta to świetnie podsumował i teraz każdy widzi, jakie mogą być konsekwencje prawne.

 

Reasumując: NIE JEŹDZIJCIE BEZ PRAWKA!!!! PO CO KUSIĆ LOS!!!! :crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pawelmoto2

dokladnie tak jak kolega pisze - kasa nie przepada, no chyba ze ktos sie dal w kokonec przerobic :crossy:

 

 

o to chodzi ze nie dokladnie bo rok temu w walbrzychu bylo tak ze sie placilo za caly egzamin teoria i praktyka i jak sie oblalo teorie to trzeba bylo placic nasteony raz za calosc we wroclawiu bylo inaczej rozwiazane placilo sie za teorie a po zdaniu od razu za praktyke ale trzeba bylo czekac nie pamietam ile ale ok 2 tygodnie, w walbrzychu mozna bylo miec od razu zalatwione wszystko ale gro osob decydowalo sie na wroclaw bo szkoda im bylo ryzykowac kasy, dwoch moich kolezkow zdawalo w walbrzychu i oblali teorie i placili jeszcze raz niestety za calosc, ja zdawalem we wrocku na raty najpierw teoria pozniej praktyka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam gorzej, przedwczoraj zmieniłem sprzęt. Zostało mi do wyjeżdżenia 12h a potem egzamin - to wszystko w przyszłym roku. A tutaj słońce dziś świeciło... ehhh. Nie wiem, czy na weekend (jeśli pogoda pozwoli) gdzieś śmignąć, czy lepiej nie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pawelmoto2

Ja mam gorzej, przedwczoraj zmieniłem sprzęt. Zostało mi do wyjeżdżenia 12h a potem egzamin - to wszystko w przyszłym roku. A tutaj słońce dziś świeciło... ehhh. Nie wiem, czy na weekend (jeśli pogoda pozwoli) gdzieś śmignąć, czy lepiej nie..

 

 

smignac zawsze mozna ale musisz wiedziec ze 300pln wisi nad toba(mandat) a w razie wypadku to juz lipa na calej lini wiec trzeba to przekminic ja w trakcie robienia kursu delikatnie jezdzilem koledzy ktorzy mieli motory tez sie troche ruszali na szczescie nic sie nie stalo, za to ostatnio moj kolezka na wiosce chcial stestowac motor i usiadl bez kasku bez prawka i bez oc i jak ruszyl to pech chcial ze policja wyjechala z drugiej strony i od razu za nim zatrzymal sie i efekt jest taki(po milej rozmowie) 300pln mandat i chyba 2 pkt, laweta i moto na parking policyjny(350pln) na szczescie oc zalatwione na gwalt wiec po weekendzie(akcja byla w sobote) motor oddali, wiec reasumujac jak chcesz jechac jedz ale wiedz jak to sie moze skonczyc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to jest jak ktoś nie ma prawka wcale ale jak ma B a nie ma A to na dzień dzisiejszy jest 300 pln, gorzej z OC nie mówiąc o AC więc generalnie prawko warto zrobić aby jeździć bezstresowo, egzamin jest prosty jak drut, a można to załatwić za 600 pln. jak łatwo policzyć 2 mandaty.

 

Faktycznie zapomniałem o opłacie za egzamin i prawko, kurs w Chorzowie można zrobić za 600 pln.

no ale do tego faktycznie 190 chyba egzamin i coś koło 100 za prawko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pawelmoto2

Faktycznie zapomniałem o opłacie za egzamin i prawko, kurs w Chorzowie można zrobić za 600 pln.

no ale do tego faktycznie 190 chyba egzamin i coś koło 100 za prawko.

 

 

plus lekarz ok 50 chyba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez tak smigalem bez prawka po lakach i polnych drogach. kara jaka ci moze grozic za taka jazde to kwota (jak sie nie myle) oklo 500zl i odroczenie prawka do tego jesli moto jest nie zarejstrowane pewnie cos jeszcze moze dojsc i nie wiem czy nie moga ci przypadkiem moto zatrzymac jak nie masz papierow moja rada taka ja sie nie dalem zlapac ty tez sie lepiej nie daj i smigaj sprzetem na ktorym mozesz uciec :cool: i jak znasz dobrze drogi to zwiejesz :bigrazz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam planuję zakup kawasaki kdx 125. Mam 17 lat i z robieniem prawka chcę poczekać do 18. Motorem będę jeździł tylko po lesie, jednak aby do niego dojechać muszę przeciąć asfaltową drogę. W razie gdyby złapała mnie policja co mi grozi? Słyszałem że za jazdę samochodem bez prawa jazdy odwlekają możliwość zdawania prawka. Czy za jazdę motorem bez prawka mogą odwlec mi możliwość zdawania prawka na samochód??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powinni Ci odroczyć prawo jazdy,chyba zebys jechał po pijaku to owszem mogą :D Zalezy tez ja jakich policjanow trafisz,jesli beda w porzadku dostaniesz moze upomnienie a jezeli beda słuzbisci dostaniesz mandat,ale w jakiej wysokosci to nie wiem,ale chyba nie za dużo.Tak samo jest w przypadku prowadzenia auta bez prawka,dostaniesz mandat ale odroczenia raczej nie,no chyba zebys jechał na podwójnym gazie.Ale jednak zycze Ci zeby Cie nie złapali,poprostu jak bedziesz jechał tym asfaltem i badz czujny :icon_razz:

Pozdrawiam :icon_razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za jazdę bez prawa jazdy dostaniesz 500zł mandatu...

Jak jest z odroczeniem sam nie wiem, bo zdania są podzielone i zależy to od tego na kogo trafisz :wink:

Ale usłyszałem, że podobno od tego roku się za to biorą i niby jest odroczenie :icon_rolleyes:

Edytowane przez B@rtek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...