Skocz do zawartości

cbr 1000f odblokowanie?


Rekomendowane odpowiedzi

A skąd wiesz że masz zablokowaną? Ja śmigam SC 24 i nie jestem pewny czy mam pełną moc. Kilka lat temu przyjechała z Niemiec i w briefie ma wpisane 74 kW ale miała już kilku właścicieli to może któryś przywrócił jej pełną moc. Udało mi się ją rozpędzić do 250 km/h i skończyłą się droga. Więcej nie próbowałem. Gdzieś kiedyś czytałem że te Hondy były dławione na wałkach rozrządu a to oznacza duże koszty przywrócenia 135 KM. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Innej opcji raczej nie ma. W szkoplandii mają jakieś dziwne pomysły odnośnie blokowania. Poco to kupować moto 1000 i blokować go jak by miało 600 pojemności. Podstawowe blokowanie odbywa się na zakładaniu przesłon w gaźnikach lub też nawiercaniu kolektorów ssących i zakładaniu słabszych sprężyn. Jeżeli ktoś ambitnie bawił się rozrządem w celu zblokowania to lepiej poszukaj całej głowicy razem z gaźnikami z jakiegoś rozbitka ,bo nic innego nie wymyślisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak poznać czy głowica jest od otwartej wersji?

 

A pomierzyć wysokość krzywek na wałkach rozrządu i skonsultować się z porządnym serwisem HONDY.

pozdro

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólne info na temat blokowania:

Skandynawia i Wielka Brytania...

Kryzy w układzie wydechowym...Katalizatory w łączkach między przewodowych..Lub bezpośrednio w tłumikach....Przewężone średnice na kolektorach głowicowych... lub tuleje środkujące..

 

Niemcy Austria po Gibraltar...

 

Kryzy w łączkach między gaźnikiem a dolotówką do cylindrów..

W wielu odmianach,zawężania,lub tuleje w gaźnikach..Zawężone całe kanały ‘’pajpasy’’ między dolotowe..Dysze paliwowe i powietrzne pod wymiarowe....Iglice i sprężyny nad przeponowe innej twardości i kształtu,przepony z twardym kołnierzem,przepony z sztuczna odmą...

 

Szwajcaria...

Zastosowano ‘’w modułach zapłonowych’’,zmienione.Rozwiedzione fazy rozrządu....Inne wałki sprężyny zaworowe, nawet przypadki pod wymiaru na gniazdach i zaworach...I niezwykle ostre rygory, co do czystości spalin... A za tym idące sondy,katalizatory to sprzężone z elektroniką motocykla...

 

Proponuje skąbinować informator (rocznikowo-numerowo) aby ustalić pochodzenie motocykla i wtedy działać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Zeby nie zakladac nowego tematu, postanowilem pobawic sie w archeologa. Mam pare pytan odnosnie blokowanie cbr'ek.

1. "W wielu odmianach,zawężania,lub tuleje w gaźnikach.." - w ktorym miejscu w gaznikach sa te tuleje, gdzie ich mniej wiecej szukac ?

2. "Zawężone całe kanały ‘’pajpasy’’ między dolotowe." - rozumiem chodzi tutaj o laczenia miedzy gaznikami a np airboxem lub cylindrami ?

3. http://www.larsson.pl/towar_obrazek_duzy.p...9279b391ca7a37d < czy w tych kroccach te zwezki z gory i z dolu, to jest wlasnie element blokowania, czy tak jest w oryginale, a blokowane maja jeszcze wieksze przewezenie ?

4. Czy wymiana samych dysz glownych paliwowych (bo rozumiem, ze blokada na dyszach sprowadza sie do tego, ze dawane sa mniejsze ? oraz odpowiednio w danych katalogowych dysza o rozmiarze 130, jest wieksza od takiej 128 ? czy wbrew logice jest odwrotnie ? :) ), pociaga za soba takze wymiane innych elementow ?

5. Po czym poznac, ze modul jest blokowany ?

6. Czy jest sens bawienia sie z tymi gaznikami (iglice, dysze itp), czy lepiej na allegro kupic od modelu sc21/24 za 250-300 zl uzywane, a swoje opchnac na allegro ?

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez Techniacz

Simson SR 50 > Honda Transcity NX 125 > Honda XL 600 RM > Honda CBR 1000f SC 25 > Suzuki GSX-R 750 K1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Po czym poznać że jest zblokowana?

Mam honde cbr 1000f dual z 1994 roku, wersja USiA predkosc jaka narazie udalo mi sie osiagnąć licznikowe 260. Wersja wolna czy zdławiona?

"...Pi**dol dwulicowców, fałszywi koledzy

Cieszą ryj jak Cię widzą, po czym wbiją nóż w plecy

Poszukiwacze hecy, w głowach mają pusto

Patrząc na gó*no w kiblu, pewnie myślą, że to lustro..."

my-penis-and-i.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To na co zwrócić uwage w numerze vin?

Nie mówie że mało ;-)

Edytowane przez Igoor

"...Pi**dol dwulicowców, fałszywi koledzy

Cieszą ryj jak Cię widzą, po czym wbiją nóż w plecy

Poszukiwacze hecy, w głowach mają pusto

Patrząc na gó*no w kiblu, pewnie myślą, że to lustro..."

my-penis-and-i.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak mi powie ze mam moto po trupie :D

"...Pi**dol dwulicowców, fałszywi koledzy

Cieszą ryj jak Cię widzą, po czym wbiją nóż w plecy

Poszukiwacze hecy, w głowach mają pusto

Patrząc na gó*no w kiblu, pewnie myślą, że to lustro..."

my-penis-and-i.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...