Skocz do zawartości

padające świece w Junaku


viader
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich...

mam ogromny problem z moim Junaczkiem... ostatnio zauważyłem że po przejechaniu ciut większej odległości motorem zaczyna mi szarpać moto... sprawdzam świecę... a tu ucieka iskra... próbowałem dojechać do domu a tu lipa.. świece siadły i niemają zero iskry :| dopchałem moto do domu.. wymieniłem świece - iskra była oki ale po pewneym czasie znów sytuacja zaczeła się powtarzać... uciekając iskra i takie tam... zależy mi na czasie bo jestem na 2 tygodniowych blachach i w tym czasie muszęzrobić przegląd :/ dodam że w moim moto mam instalację elektryczną 12V, na altku od tico zrobioną na dwie świece - cewka dwubiegunowa 12V. Jeżeli ktoś wie co może być przyczyną lub ma jakiś pomysł proszę o pomoc...

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem, na ile to pomoze, ale w samochodach jeśli zmieni się tylko świece,a kable zostawi, to same świeczki wytrzymują znacznie krócej, moze spróbuj zacząć od wymiany takze kabli i świec, cewka pewnie od kaszlaka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm od czego jest ta cewka to niepowiem bo dostałem ją z jeżdżacego wcześniej na niej moto... kable mam nowe założone bo tego Junaka składałem od podstaw... więc całą elektryka jest na nowych kablach jak i właśnie te przewody wysokiego napięcia + nowe fajki

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

są to głównie iskry 75 choć padł mi na początki BOSH - stary model... długo wyszukiwany :/ elektrody są czarne.. trochęposzperałem i możliwe że mam zła temperaturę świec... źle dobrane... w sobotę będę kombinował bo mam kupiony nowy komplet i się okaże :-)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czarne elektrody - zbyt bogata mieszanka.

Jeżeli ciepłota odpowiada wartości 75 według Iskry, to dobrze. Przynajmniej w okresie docierania, gdzie świeca gorętsza lepiej się samodzielnie oczyszcza niż zimniejsza.

kulikowisko.pl www.facebook.com/KULIKOWISKO

Uwaga!!! Nowa lokalizacja kursów prawa jazdy:

  • teoria: Mokotów-Służew
  • praktyka: Ursus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze po co ci dwubiegunowa cewka w Junaku jak masz tylko 1 cylinder?

Po drugie czy czysciles swiece i probowalej montowac ponownie i jaki byl efekt?

Napisał że ma dwie świece. W Junaku to żadna filozofia.

Co do czyszczenia, to jeżeli świeca sama się nie wypala podczas pracy, to trzeba zmienić na gorętszą. Dalsze czyszczenie zbyt zimnej świecy niewiele pomoże.

kulikowisko.pl www.facebook.com/KULIKOWISKO

Uwaga!!! Nowa lokalizacja kursów prawa jazdy:

  • teoria: Mokotów-Służew
  • praktyka: Ursus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

' date='14 Maj 2006 - 10:47' post='601129']

Sprawdź czy platynki przypadkiem nie iskrzą. Może byc tak ze zasniedzialy i nie maja dobrego styku. Czasem potrafią iskrzyć na ośce. Sprawdź to.

;) :)

Za iskrzenie platynek "odpowiedzialny" jest uszkodzony kondensator (juz o tym pisałem-sprawdziłeś???)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze po co ci dwubiegunowa cewka w Junaku jak masz tylko 1 cylinder?

Po drugie czy czysciles swiece i probowalej montowac ponownie i jaki byl efekt?

 

po to mi dwubiegunowa cewka bo mam głowicę zrobioną na dwie świece... świece sprawdzałem ponownie... są okopcone... po porządnym wyczyszczeniu niektóre jeszcze działają niektóe nie... kondensator sprawny tak samo cewka więc regulacja gaźnika... pytanie... czym opóścić iglicę w gaźniku?? a nie regulacją mieszanki tą śrubą w gaźniku przy gardzieli??

 

' date='14 Maj 2006 - 12:47' post='601129']

Sprawdź czy platynki przypadkiem nie iskrzą. Może byc tak ze zasniedzialy i nie maja dobrego styku. Czasem potrafią iskrzyć na ośce. Sprawdź to.

 

platynki nie zaśniedziały i nie iskrzą.. to było coś co na początku sam sprawdzałem

Edytowane przez viader
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...