Skocz do zawartości

I znowu żwirek na drodze... dywersja drogowców


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A co z petycją...nic nie zrobią. To jest pewne jak to, że w przyszłym roku też będziemy płacili podatki. Nie piszę tego żeby zniechęcić, ale były już podobne petycje-np z drzewami przy drogach..i co? jak rosły tak rosną, raz po raz przyozdobione nowymi krzyżami. Ryba psuje się od głowy-podobnie i z drogami-dopóki w Polsce nie zmieni się coś w sterze rządzenia dopóty będziemy jeździć po dziurawych drogach i za to płacić jeszcze. Ciekawe kiedy na poboczu drogi zobaczę znak ostrzegawczy "Uwaga koniec drogi".

Jestem zbyt wielkim realistą żeby wierzyć, że kilkudziesięciu motocyklistów spowoduje, że zniknie żwirek z drogi, konsekwencją czego popłynie do rowów w gorące dni asfalt. I niczego nie będzie. :D

 

Zamiast petycji, bardziej "życiowym" będzie wrzucenie tu wzoru podania do ZDM o odszkodowanie...

 

 

 

A temat (sensu stricto-"żwirek na zakrętach"), nie to że można, a trzeba potraktować jako przestrogę.

 

pozdr

Edytowane przez rYs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mnie się że jesteśmy w EU i jakieś normy powinny być na mocy EU a nie lokalnych burakow. Tymbardziej że chodzi tu o bezpieczeństwo na drgoach a to jest gruby temat w EU. Niestety w UK też używają jakiegoś granulatu ale tylko w miejscach gdzie nakładają warstwy kolorowej naiwerzchni która składa się tylko z tego granulatu. Ot tak - polewają ulicę kleje, sypią na to żwirek np. czerwony na BUS LANE czy szary przed przejściami dla pieszych i czekają aż to wyshnie. Tylko że ta nawierzchnia po wyschnięciu ma niesamowitą przyczepność. Z bliska to wygląda jak papier ścierny gradacji "40" więc nawet gdy ostro pada deszcz można śmiało deptać heble na tym a moto stanie na przednim kole a nie ślizgnie się.

A gdy takie roboty trwają na drodze , to kolejne 2 tyg po tym wiszą wsżedzie znaki "Loose chippings. Max 20MPH'.

 

A łatanie dziur robią w taki sposób że wycinają kwadrat i zalewają to od nowa. Nie powiem ze robią to super dobrze bo asfalt albo się zapadnie po kilku dniach jak podłoże pod się ułoży albo od razu dają więcej i trochę tylko przelecą ubijaczką a w efekcie robie się górka i też nie jest miło po tym jeździć. Londyńskie ulice nie sa aż takie fajnie, tymbardziej że teraz zabrali się za wymianie wodociągów które są jeszcze z czasów Wiktoriańskich. Większość rur jest pod nawierzchnią ulic, mniej więcej w połowie czerokości pasa. Rozkopują ulice, wymieniają rury i składają wszytko w całośc. Po tym zostaje pas ok.1m szeroki na środku pasa i biegnie tak całą długośc ulicy, trochę zygzakiem, czasem łącząc się z większymi kwadratami wokół studzienek itp. A że chłopaki nie przykładają się do roboty to czesto zdarza im się poprawiać peknięte, nowe rury które zjeb***li za pierwszym razem. W sumie to wymieniają ok.1000 mil rur na nowe. I chcą to zrobić do 2011 roku. Co kawałek rozkopane ulice są, korki itd.

 

PS. A może by tak wziąc kilu zakładników, podreżnąć kilka gardeł, wysadzić jakiś budynek? Wtedy może by Nas zauważyli. :D

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety i ja ochrzciłem GS-a na żwirku, ilość jaka była na skrzyżowaniu poprostu mnie przeraziła, jak się już podniosłem, chciałem wytoczyć sprawę cywilną ale po kilku telefonach zrezygnowałem żwirek atestowany

<o kur**>, a biegły prawdopodobnie będzie się starał udowodnić że jechałem zbyt szybko. Moja prędkość ok.50km/h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A łatanie dziur robią w taki sposób że wycinają kwadrat i zalewają to od nowa. Nie powiem ze robią to super dobrze bo asfalt albo się zapadnie po kilku dniach jak podłoże pod się ułoży albo od razu dają więcej i trochę tylko przelecą ubijaczką a w efekcie robie się górka i też nie jest miło po tym jeździć. Londyńskie ulice nie sa aż takie fajnie, tymbardziej że teraz zabrali się za wymianie wodociągów które są jeszcze z czasów Wiktoriańskich. Większość rur jest pod nawierzchnią ulic, mniej więcej w połowie czerokości pasa. Rozkopują ulice, wymieniają rury i składają wszytko w całośc. Po tym zostaje pas ok.1m szeroki na środku pasa i biegnie tak całą długośc ulicy, trochę zygzakiem, czasem łącząc się z większymi kwadratami wokół studzienek itp. A że chłopaki nie przykładają się do roboty to czesto zdarza im się poprawiać peknięte, nowe rury które zjeb***li za pierwszym razem. W sumie to wymieniają ok.1000 mil rur na nowe. I chcą to zrobić do 2011 roku. Co kawałek rozkopane ulice są, korki itd.

 

 

Kurde, kolego to i w Londku takie jaja robia ??? :)

Tu gdzie ja mieszkam jak klada nowy asfalt i lacza go ze starym to .......... mozesz z linijka przyjsc i nie bedzie milimenra roznicy. Wszystko idealnie gladkie, rowne a asfalt czysty i rowny jak stol. :wink:

Studzienka ??? Mozesz gola reka przejechac i nie wyczujesz roznicy :biggrin:

Dlatego az sie chce jezdzic !!! :biggrin:

A jak czytam co sie w Polsce wyprawia ............. to :)

Dlatego przed przyjazdem do Polski zmieniam ubezpieczenie i wartosc motocykla podniosze o 50% :buttrock:

Niestety nie bardzo mam wplyw na to co stanie sie ze mna przy szlifie :flesje:

ISRA: 27062
SREU: 614

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie, ale ............... ja nie bardzom chcem !!!! :wink:

Ja chcialbym podziwiac piekne okolicznosci przyrody i te .......... no ........... niepowtarzalne !!!! :eek:

Pojechac droga ........... chyba na Ostroleke :crossy:

Moze do .... Kluczborka :banghead:

Zobaczyc wzgorza nad Solina ..... ;)

 

 

A nie, ku*wa, walczyc o zycie na drodze przez pierdolonych drogowcow, zastanawiajac sie jaka mnie niespodzianka czeka za zakretem i w ktora z kolei dziure wpadne !!!! :D

ISRA: 27062
SREU: 614

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co z petycją...nic nie zrobią. To jest pewne jak to, że w przyszłym roku też będziemy płacili podatki. Nie piszę tego żeby zniechęcić, ale były już podobne petycje-np z drzewami przy drogach..i co? jak rosły tak rosną, raz po raz przyozdobione nowymi krzyżami. [...]

Mów sobie co chcesz ale są miejsca gdzie drzewa są totanie wycinane!.

Przykładem jest remont drogi krajowej na długości już ok. 30 km. Drzewa wycięte, pnie wyciągnięte. Trochę ten rów może za duży bo 15 metrowy :banghead:

 

Jestem za petycją.

I fajnie byłoby się czegoś dowiedzieć o ewentualnych przepisach jak dochodzić swojego w momencie wyłożenia się na tym gównie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze do .... Kluczborka

 

Jeśli chodzi o tzw leśne ludki trudniące sie najstarszym zawodem świata to ich juz dawnie nie ma w okolicach Kluczborka ;)

 

Chcecie fajną drogę? Poczekajcie ze dwa tygodnie, az ukonczą, trasa Kluczbork Opole - normalnie jak nie w Polsce :P

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się podpiszę i nawet podjadę pod ministerstwo jak się nas trochę zbierze ! :crossy: Jak taka wataha 50-100 motocykli (chyba że więcej :icon_mrgreen: ) podjedzie i pohałasuje pod ministerstwem to będzie nas widać i słychać :P ;)

Edytowane przez Engels
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczekajcie ze dwa tygodnie, az ukonczą, trasa Kluczbork Opole - normalnie jak nie w Polsce :P

 

Dawaj, dawaj namiary :P

Bedzie jak znalazl jak zawitam do kraju :crossy:

Trzeba bedzie sprawdzic warunki ........... drogowe :crossy:

ISRA: 27062
SREU: 614

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaa w poznaniu otwarli w końcu most Górczyński i jaki fajni żwirek jest na wjeździe sam miód. Ogólnie całą głogowska jest wspaniała.

W szczególności polecam bohaterów Westerplatte i piękny zakręt lewo-prawo przykryty non stop piaskiem.

Piątek około 1:30 w nocy ulica Opolska

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/63f78763c4882ba4.html

 

Całe szczęście panowie szybko przyjechali wsadzić z powrotem dekiel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Piątek około 1:30 w nocy ulica Opolska

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/63f78763c4882ba4.html

 

Całe szczęście panowie szybko przyjechali wsadzić z powrotem dekiel

 

 

Co to dało że tu włożyli ten dekiel ? Musiał zniknąć gdzieś indziej......., a nawet jak gdzieś indziej nie zniknął to niektóre studzienki są tak pozapadane że to jeden ch*j czy jest wieko czy wieka nie ma.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ale studzienka leżała z 3 metry dalej a z 30 Peugeot partner bez zawieszenia z przodu.

Wolę jednak wpaść w zapadnięty niż zatrzymać się w miejscu, pewnie jak bym tego dnia nie grillował to bym z kumplem wypadł sobie polatać a do domu jadę właśnie tą ulicą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...