Skocz do zawartości

Biegi


Rekomendowane odpowiedzi

A!ntek - w dół też ładujesz bez? to jak ty to robisz na gazie? przecież jak zamkniesz przepustnice nie zredukujesz.

Z 1 na 2 proponuję zmieniac ze sprzęgłem gdyż dzieli je jeszcze bieg neutralny. Redukcje - ze sprzęgłem, od 2 w górę ładujemy bez na ułamek sekundy popuszczając manetkę gazu, kiedy obroty silnika i sprzyni sie wyrównają lekki ruch dzwignią zmiany biegów spowoduje przeskoczenie o jeden w górę. Ogólnie mówiąc trzeba to wyczuć samemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Redukcja bez klamki jest wyjątkowo prosta i płynna, ale tylko podczas spokojnej jazdy, powiedzmy poniżej 6-7 tys. obr/min. Wystarczy mieć wyczucie kiedy kopnąć dźwignię w dół. Osobom z dobrym wyczuciem też można polecić zmianę z 1 na 2 bez klamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest wszystko moim zdaniem czarowanie ;p jak ktos woli bez sprzegla to prosze,

ja wrzucam ze sprzeglem

ale to wszystko zalezy od sposobu jazdy i tego jakie przeslanki nami kieruja :wink:

Edytowane przez Stan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co? Chociazby po to aby sobie lewa raczka odpoczela..... tak jak w samochodach lewa nozka odpoczywa jesli mamy automata. No i jak juz ktos wspomnial to zawsze krocej trwa = zyskujemy kilka metrow jesli jedziemy dynamicznie.

 

Ja tez wrzucam bez sprzegla od 2 w gore. Fakt faktem, ze przy wysokich obrotach (8 tys i wiecej) ciezej jest to zrobic bez lekkiego szarpniecia - mysle, ze po prostu przy wysokich obrotach mamy duzy moment z silnika i trzeba bardziej sie "wpasowac". W dol ze sprzeglem i przegazowka jesli na wysokich obrotach jestem - jesli na niskich to ta przygazowka i tak nic nie zmienia.

 

A sama skrzynia biegow w motocyklach jest tak skonstruowana zeby biegi mozna bylo zmieniac bez wysprzeglania - kola zebate sa bez synchronizatorow. W samochodach typu WRC tez takie skrzynie sie stosuje i tez niektorzy rajdowi samochodziarze wrzucaja biegi bez sprzegla.

********************

Triumph Speed Triple :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm ... też słyszałem o tym między innymi od Madee, która nauczyła się od Tomka Kulika. Ja na razie jeszcze nie stosuję, chciałbym mieć pewność, że nie szkodzi na skrzynię.

 

Na razie wyćwiczyłem sobie inny sposób. Bo przyzwyczajenia ze spokojnej jazdy puszką miałem, że po wysprzęgleniu całkiem sporo czasu (w porównaniu do moto) mijało, zanim zmieniłem bieg i puściłem sprzęgło. A to w ogóle się nie sprawdzało w moto. Nie dość, że jak mówicie, traciłem szybkość i metry dość odczuwalnie, to jeszcze zapinanie kolejnego biegu było głośne, i zawsze po dłuższym odpuszczeniu gazu nie mogłem dobrać obrotów, żeby nie zrobić hopka albo położyć sie na baku. Więc sposób mam taki jak przy zrzucaniu z przegazówką tylko w odwrotną stronę :icon_twisted: to znaczy wysprzęglenie, zapięcie, puszczenie sprzęgła i gaz dzieją się prawie w tym samym momencie (wiadomo, nie w tym samym ale cholernie krótko po sobie :rolleyes:). I zdążę wysprzęglić do końca :). Łapka się nie męczy, bo to moment jest :P. Metrów nie tracę, a i sumienie na razie czyste :P. Ale jak się upewnię, że mojej Suzi nie zaszkodzi bez sprzęgła, to będę wolał bez :P.

 

Greetz,

 

&REW. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O szlag!

 

Byłem przekonany, że temat "ze sprzęgłem czy bez" ma mówić, czy należy sobie pomagać sprzęgłem i gazem podczas zmiany (jechać przez chwilę na półsprzęgle), a tu widzę, że w ogóle można bez sprzęgła zmieniać, albo piłować na półsprzęgle do oporu! Jakich rzeczy można się dowiedzieć.

 

Jednak puszkarzem zostaje się na całe życie chyba... (albo suchosprzęgłowcem dla uściślenia) :icon_twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...