Skocz do zawartości

opinie na temat CBR 900 RR Fireblade


Gość Nosferatu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kieeedyś, jak Spawacz sie dużo udzielał, szybko dostałbyś konkretne wypowiedzi. Teraz .... zobacz w albumie, kto uploadował Blade'y i ślij do gości maile, lub PW.

PZDR

 

Co do mnie, mam tylko informacje z drugiej ręki (od znajomych i z przeróżnych testów). moto podobno nie do zaje**nia, bardzo ładnie wykonane, dobrze sie prowadzi itd. O silniku słyszałem jednak, że nie ma tej wściekłości, co np. ZX9 (nawet najnowsza edycja Bladego)

 

PZDR

 

Zapytaj Pablox2, jego kumpel mial cbr900rr i z tego co mowil pablo to wlasnie on mial klopoty z dojsciem do cbr-ki, a pablo mial wlasnie zx9.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o realną prędkość, tylko o "pierdolca", którego się wymaga od motocykla tego typu. Honda jest niezawodna, neutralna, perfekcyjna, bardzo równo oddaje moc. Jest za dobra. Nie ma w niej dzikości.

 

Oczywiście to wszystko jest względne. Jeżeli 130 KM nie ma dzikości, to coś tu nie gra. A jednak.

 

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kieeedyś, jak Spawacz sie dużo udzielał, szybko dostałbyś konkretne wypowiedzi. Teraz .... zobacz w albumie, kto uploadował Blade'y i ślij do gości maile, lub PW.

PZDR

 

Co do mnie, mam tylko informacje z drugiej ręki (od znajomych i z przeróżnych testów). moto podobno nie do zaje**nia, bardzo ładnie wykonane, dobrze sie prowadzi itd. O silniku słyszałem jednak, że nie ma tej wściekłości, co np. ZX9 (nawet najnowsza edycja Bladego)

 

PZDR

 

Zapytaj Pablox2, jego kumpel mial cbr900rr i z tego co mowil pablo to wlasnie on mial klopoty z dojsciem do cbr-ki, a pablo mial wlasnie zx9.

 

Witam

 

Jeździłem chyba na wszystkich ścigaczach - wiec moge powiedziec jedynie o przyjemności z jazdy bo nie znam sie na mechanice - jezeli chodzi o cbr 900rr to moj kumpel miał nowszy model cbr929 rok 2001 i w porównaniu z moja ZX9 rok 95 była pod kazdym wzgledem lepsza - szybsza - lepsze przyspieszenie na trasie kiedy odkrecalismy ana maxa poprostu widzialem jak mi sie oddala pomimoze kreciłem na maxa odległość pomiedzy nami sie zwiekszała - łatwiej idzie na koło zarówno przednie jak i tylne.Ale koniecznie trzeba miec amortyzator skretu bo łatwo łapie szimy. Jedynie na trasie wieksza waga zx9 ułatwiała prowadzenie w koleinach i lepiej reagowała na podmuchy wiatru przy wyprzedzaniu tirów . Ostatnio przejechałem sie na nowszej ZX9 rok 99 i tutaj cbr juz nie wypadła tak korzystnie - ale oólnie rzecz biorac odczucia były podobne z niewielkim wskazaniem na ZX9 . Natomiast porównujac cbr 900 r rok 94-95 z ZX9 to zdecydowanie wole zx9 wygodniejsza pozycja lepsze przyspieszenie .Ale to tylko moje odczucie i ja wybrał bym ZX9 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyny minus tego motocykla to przednie kolo w rozmiarze 16 cali(1998) ale to takie czepianie sie na sile. Silnik pracuje super, nic dodac nic ujac, osiagi normalne jak na taka pojemnosc, zuzycie paliwa od 6- 12 litrow, zbiornik troche maly ale mozna to przezyc. Pozycja wygodna w czasie jazdy rekraacyjnej (120km- sylwetka wyprostowana), jak i w czasie szybszej jazdy z lezeniem na zbiorniku. Do predkosci 160 mozna byc wyprostowanym i nie ma zadnych problemow. Powyzej 160 trzeba sie troszke nachylic ale ten motocykl jest tak dobrze obudowany ze nie ma zadnych problemow z wiatrem nawet przy predkosciach powyzej 200. Bardziej przeszkadza za luzna kurtka niz wiatr w oczy. Tym motorem jezdzi sie jak malym dobrym rowerem, bardzo latwe prowadzenie w miescie i na trasie.Jeszcze jedno co jest super to to hamulce, dzialaja rewelacyjnie. Pozdr

http://www.cbr900.de/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanko Modele sprowadzane z Niemiec maja moc ograniczoną do 100KM czy mozna to poznac na pierwszy rzut oka nie jezdzac nawet takim motocyklem nie mówiąc juz o badaniu na hamowni Slyszalem gdzies ze modele te mają zmienione walki rozrządu Czy to prawda???? Z góry dzięki za odpowiedz

 

Pozdrawiam wszystkich motocyklistów Byle do wiosny !!!!!!!!!!!!:()))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 7 miesięcy temu...

Witam

chcialbym zasiegnac rady na co zwrocic uwage przy zakupie cbr 900 RR rocznik miedzy 92 do 96 bo chyba do 96 sc28 byla produkowana, ewentualne porownanie z gsxr 1100 mile widziane rocznik powyzej 92 do 96. Obecnie mam gpx750R i chcialbym na cos zmienic ;) moze nawet teraz na zime kupie cbr lub gsxr ale chyba bardziej jednak honda mnie interesuje sam nie wiem czekam na jakies wypowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chetnie i ja poslucham jesli są jacys posiadacze, choc wątpie. Polecam ponizsza lekture, koles zna sie na rzeczy, dosiadal takiego, artykul bardzo ciekawy. Tez mam chcice na RR-a ale dopiero w sezonie 2006 ;) http://www.scigacz.pl/index.php?document=1...1dd5489198a2222

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Chetnie i ja poslucham jesli są jacys posiadacze, choc wątpie.  Polecam ponizsza lekture, koles zna sie na rzeczy, dosiadal takiego, artykul bardzo ciekawy. Tez mam chcice na RR-a ale dopiero w sezonie 2006 :(http://www.scigacz.pl/index.php?document=160&PHPSESSID=8b62329571c028a6e1dd5489198a2222

 

 

He he he....

Dziękuję za ciepłe słowa.

Polecam kolejny artykuł mojego autorstwa:

http://www.scigacz.pl/index.php?document=89

czyli Yamaha R1 :-)

 

Powiem tylko, że po R1 wróciłem do CBR 900RR (rocznik 99-SC33) - to po prostu moto nie do zarżnięcia:-)

W chwili obecnej robię go na streeta.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...