Skocz do zawartości

opinie na temat CBR 900 RR Fireblade


Gość Nosferatu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

kolega własnie zakupił bladego z '97 stani wizualny bardzo oki poprzedni włsciciel nie narzekał(też kolega) wiadomo trzeba tylko pilnowac oleju (reguralnie wymieniac) dodam tyle ze jest to jego pierwsze moto i jak narazie sobie radzi :)) wrazie jakichs pytan słuzę pomoca moga dac kontak do któregoś z nich pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a więc tak: jestem posiadaczem CBR900RR wersja SC33, rocznik 1997

 

co do wad no to cóż, chyba tylko skrzynia, nie tyle ona sama co sposó użytkowania przez wielu, jak się gania na koło to dwójka leci z czasem, ja swoją kupiłem rok temu z już dobitą skrzynią, teraz właśnie ją zmieniłem i jest ok.

 

przebieg rzędu 80tys nie jest żadnym problemem jeśli sprzęt nie był jakoś hiper katowany, jeżeli kupisz z oryginalnym przebiegiem w okolicach 50tys to tylko przeglądy, w zależnośći od jazdy w okolicach 60 do 80tys czeka cię zmiana sprzęgła

 

motor wygodny jak na strikte ściga, jak dla mnie nie ma porównania z zx9 czy innymi

 

spalanie całkiem zadowalające, na trasie przy prędkośći do 140km/h mieszcze się w okolicach 6l/100km, jak się dusi wiadomo więcej ale średnie z mieszanej dynamicznej jazdy miasto plus trasa wychodzi koło 7,5

 

prędkość max w okolicach 280

 

podsumowując, jak kupisz moto bez wielkiego dzwona w historii, to zwróć dokładną uwagę na skrzynie i powinno być dobrze

 

aha jeszcze jedno rocznik 96 do 97 miał jeszcze z przody opone 16", a konkretnie 130/70 16 co mocno ogranicza pole poszukiwać opon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzba wziąc poprawke ze moto jest gabarytowo duze

I to jest piękne w tym motocyklu.

 

aha jeszcze jedno rocznik 96 do 97 miał jeszcze z przody opone 16", a konkretnie 130/70 16 co mocno ogranicza pole poszukiwać opon

Rocznik 98,99 też miał 16 z przodu. Dopiero 929 od 2000roku może się pochwalić 17.

Edytowane przez rad3k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fireblade wcale nie jest gabarytowo duza :buttrock:

 

Jednak pozycja na niej, wymuszajaca obejmowanie zbiornika lokciami, moze sprawic takie wrazenie.

 

 

nie będzie to fachowe zdanie bo z miarką ganiać nie będę ale tak mi się wydaje organoleptycznie, że 900 od 600 jest nieznacznie wyższa i dość szersza, ale środek cięzkości jest przyjemnie ułożony więc moto jest stabilne i wcale nie gorsze do utrzymania jak 600, jak dla mnie same plusy

Edytowane przez kazan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

...prawie same :buttrock:

No bo nie ma wskaznika poziomu paliwa, chocby kontrolki rezerwy. 16 z przodu, kosztem dobrego prowadzenia mamy ograniczona oferte opon na przednia felge.

 

 

no wskaźniczek mógłby być choć przyzwyczaiłem się że wiem już mniej więcej ile zajade no a zamiast kontrolki rezerwy starcza mi sam kranik, jak przerywa przełączam na rezerwe i wiem, że w baku spoczywają ze 3 literki

 

a felga fakt, ciężko coś dostać z oponek, w używkach prawie nie ma szans (choć to mnie akurat nie interesuje), no ale nie jest niemożliwe, a guma na winklach się fajnie przekłada:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy na tym forum na prawde jest tylko dwoch uzytkownikow Fireblade'a?? :)

Kurcze :) taki fajny motocykl, ale temat sie nie rozwija zbyt...

 

Moze nie ma o Czym dyskutować?? (śmiech) Wad maszynka nie ma no moze nieznaczne a tylko same zalety a kto nim jeździ to wie jakie to są zalety.:D A jeśli chodzi o kółeczko to ja mam w swoim 17 z F3 i jeździ też super choc nie mam porównania z oryginałem bo kupiłem moto z takim kołem ale jeszcze niezdażyło mi się wpaśc w jakieś shimmy a nawet czasem szybko jeżdze i głównie po nierównych drogach bo tylko takie są u nas :(.Aha i kurcze mam teraz właśnie problem bo niechcący uszkodziłem sobie ta felge na naszych pięknych dziórawych drogach. Pozdrawiam wszystkich użytkowników "Płonącego ostrza" albo "Płonącego zabójcy" i nietylko:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

o dobrze zrobiłeś, ja od niedawna również jestem posiadaczem cebry. :)

 

na chwilę obecną czeka mnie zmiana oponek i to wszystko.

 

Jedyne co mnie zmartwiło to spalanie, czytałem że takie ach i och a 6,3 przy 120 kmh solo to nie jest jakiś super wynik.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no przy odwijaniu to nie ma co sie dziwić że łyknie 9 (mi na razie wciągnęła 7,8)

 

ale przy 120 to liczyłem co najmniej na 5,5 :icon_question:

Moze masz DynoJeta/Wydech wolny/Filtr sportowy? Ja to mam wszytko i ok 8-10 mi spali Hondka. Kolega nie ma nic z tych dodatkow i na trasce podobno to 5 jego 900 zejdzie.

Edytowane przez PiotrekRR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...