Skocz do zawartości

Simson awaria??


AddaM
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam problem tym razem z Simsonem! Mianowicie gdy jadę i wciskam sprzęgło żeby np. zahamować (nie zrzucając z biegu) to słychać takie dziwne dzwonienie (jakby łańcuch tarł o obudowę – karter , ale słychać wyraźnie ze to od strony sprzęgła a tam nie ma żadnego łańcucha). Co to może być? Sprzęgło działa normalnie , nie ciągnie dobrze wysprzegla.

Jeszcze jedno nie świeca mi się światła w simku ani z przodu(tylko długie) ani z tyłu. Kierunki działaja ale one idą z akumulatora? Cos musi być uszkodzone w pradnicy? Tylko co?? :icon_twisted:

 

 

Mam jeszcze jeden problem tym razem z silnikiem Mz etz 250. Ślizgają mi się łożyska na wale , po prostu nie trzymają się w karterach tylko się kręcą .Wału tez nie trzymają. Swobodnie (no może przesadzam) obraca on się w tulei łożyska. Słyszałem że można podkładać żyletki ale mam troszkę obawy. Co z tym da się zrobić?? Może pomoże wymiana łożysk??

 

Pozdrawiam Adam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozbierz stronę od sprzęgłą i zobacz czy się nic nei poluzowało albo odkręciło. Co do tych świateł to posprawdzaj kable czy się gdzieś nie doerwał. nie wiem czy to jest skuter czy zwykły ale mi w skuterze to cześto przy stacyjce się kabelki odrywały i albo nie było z przodu albo z tyłu swiatła jeżeli tu by było wszystko ok to zobacz do iskrownika na kable

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam problem tym razem z Simsonem! Mianowicie gdy jadę i wciskam sprzęgło żeby np. zahamować (nie zrzucając z biegu) to słychać takie dziwne dzwonienie (jakby łańcuch tarł o obudowę – karter , ale słychać wyraźnie ze to od strony sprzęgła a tam nie ma żadnego łańcucha). Co to może być? Sprzęgło działa normalnie , nie ciągnie dobrze wysprzegla.

Jeszcze jedno nie świeca mi się światła w simku ani z przodu(tylko długie) ani z tyłu. Kierunki działaja ale one idą z akumulatora? Cos musi być uszkodzone w pradnicy? Tylko co?? :D

Mam jeszcze jeden problem tym razem z silnikiem Mz etz 250. Ślizgają mi się łożyska na wale , po prostu nie trzymają się w karterach tylko się kręcą .Wału tez nie trzymają. Swobodnie (no może przesadzam) obraca on się w tulei łożyska. Słyszałem że można podkładać żyletki ale mam troszkę obawy. Co z tym da się zrobić?? Może pomoże wymiana łożysk??

 

Pozdrawiam Adam.

 

nie wiem dokladni jak jest w simsonie ale odpowiem na przykladzie etki

moze slychac lozysko ktore jest w obudowie koszyczka albo jest juz na granicy naciagu linki i o cos tlucze koncowka wysprzeglika

 

najprostszym sposobem jest napunktowanie karterow punktakiem z walem juz gorzej ale nie polecam tego rozwiazania :D

tak jak mowi Dziki_YZF sa takie kleje do wklejania lozysk ich zaleta jest to ze wkleisz lozysko rowno i nie bedzie przesuniete wzgledem walu musisz wkleic lozyska i odrazu skrecic kartery z walem wrazie ponownej rozbiurki powinno sie dac rozebrac silnik wklejalem kiedys lozyska w skrzyni tym klejem bylo OK ale nie powiem ci nazwy bo zalatwil mi go stary mialem troche w butelce po amolu hehe

Moto Psycho

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym to zrobić jak najtanszym kosztem! Ile kosztuje tulejowanie na czym polega?? Gdzie mozna dostać klej do łożysk (chyba nazywa sie loktait czy cos takiego?). Jak wyglada sposob z cynkiem??pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...